Data publikacji:

Jak udekorować tort na różne okazje?

Tort to wyjątkowe ciasto, które ma nie tylko wspaniale smakować, lecz także pięknie wyglądać. Wystarczy tylko kilka dodatków i nieco umiejętności, aby wyczarować prawdziwe cudo w domowym zaciszu. Jak udekorować tort na urodziny, chrzest czy rocznicę ślubu? Sprawdź nasze pomysły!

dekorowanie tortu

Jak udekorować tort? Wspaniałe pomysły i przydatne akcesoria

Wykwintne torty wielu osobom nieodłącznie kojarzą się z ważnymi uroczystościami. Zamawia się je lub przyrządza na urodziny, wesela, rocznice ślubu, jubileusze oraz inne okazje. Ten rodzaj wypieku składa się zwykle z kilku warstw ciasta, kremów oraz owoców. Wspaniale smakuje, a przy tym zjawiskowo się prezentuje. Torty wyróżniają się efektownymi dekoracjami, które mają trafiać w gusta osoby, na której cześć urządza się przyjęcie.

Choć wiele osób uważa, że przyrządzenie tortu jest niezwykle trudne i wymaga specjalnych umiejętności, wcale nie jest to prawdą! Ten wyjątkowy deser możesz z powodzeniem przygotować samodzielnie w domu. Jak udekorować tort, aby prezentował się spektakularnie? Koniecznie zaopatrz się w jadalne dekoracje, takie jak:

  • świeże kwiaty,
  • orzechy,
  • czekolada,
  • kolorowe lukry,
  • dekoracje cukrowe,
  • beziki itp.

Będziesz potrzebować również tortownicy, szpatułki czy też szprycy cukierniczej. Poniżej znajdziesz nasze proste i efektowne sposoby na to, jak udekorować tort na różne okazje!

Jak udekorować tort na każdą okazję? Dekoracje z kremu

Jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych sposobów na to, jak udekorować tort, są dekoracje z kremu. Aby je wykonać, będziesz potrzebować szprycy lub strzykawki cukierniczej z różnymi końcówkami. Przygotuj gęsty, maślany krem (masa z mascarpone jest zbyt rzadka) i napełnij nim szprycę z końcówką. Możesz wykonać różyczki z kremu, listki, łezki lub inne ozdoby. Puść wodze fantazji lub skorzystaj z tutoriali zamieszczonych na YouTubie!

Jak udekorować tort dla dziewczyny? Różowy barwnik i makaroniki

Tort w różowych barwach to świetna propozycja na wieczór panieński, urodziny czy też inną okazję dla osoby, która przepada za tym kolorem. Przygotuj krem maślany i dodaj do niego nieco różowego barwnika. Udekoruj tort, używając szprycy z ozdobną końcówką, a górę ozdób kolorowymi makaronikami.

Jak udekorować tort na urodziny? Świeczki i jadalne ozdoby

Przyrządzasz tort urodzinowy? Koniecznie udekoruj go kolorowymi świeczkami oraz jadalnymi ozdobami. Możesz wybrać kolorowe perełki, jadalne confetti, srebrne kuleczki, kwiatki czy też gwiazdeczki z cukru. Taki torcik z pewnością spodoba się dziecku!

Jak udekorować tort w zjawiskowy sposób? Tort ombre

Jak udekorować tort na chrzest, ślub lub 40. rocznicę ślubu? Idealnie sprawdzi się efektowna dekoracja z kremu w stylu ombre. Jak to zrobić?

Podziel krem maślany na trzy partie i do każdej z nich dodaj nieco więcej barwnika – tak, aby jedna część była jasna, druga ciemniejsza i trzecia najbardziej intensywna. Nałóż kremy na boki tortu. Najniżej połóż jasny krem, wyżej średni i najwyżej najciemniejszy. Następnie rozetrzyj granice między kremami, aby powstał efekt ombre. I gotowe!

Jak udekorować tort dla czekoholika? Ozdoby z czekolady

Kolejnym prostym sposobem na udekorowanie tortu jest przyrządzenie ozdób z czekolady. Roztop czekoladę i nałóż ją do worka cukierniczego. Następnie utnij końcówkę worka i na papierze do pieczenia namaluj czekoladowe ozdoby. Gdy czekolada zastygnie, udekoruj ozdobami tort!

Jak udekorować tort na rocznicę ślubu lub ślub? Świeże kwiaty i perełki

Jak udekorować tort na 50. urodziny lub inną ważną rocznicę? Użyj… świeżych kwiatów! Najlepiej sprawdzą się te z własnego ogródka, które nie są pryskane chemią. Dodaj również złote lub srebrne perełki.

Jak udekorować tort truskawkami i innymi owocami? Propozycje na lato

Zastanawiasz się, jak udekorować tort truskawkami na roczek, urodziny dziecka lub rocznicę? Doskonale sprawdzą się również inne świeże owoce. Pokrój je w plastry albo użyj urządzenia do carvingu. Ułóż truskawki na wierzchu oraz bokach tortu. Naturalna i prosta dekoracja gotowa!

Autorka: Joanna Stanuch