Klej do tipsów na skórze – podstawowe zasady
Nawet najbardziej uważnej osobie może zdarzyć się rozlanie kleju do tipsów na skórę. Jeśli substancja skleiła ci palce, pod żadnym pozorem nie próbuj ich odrywać! Szarpnięcia mogą sprawić, że uszkodzisz skórę, a cała sytuacja stanie się jeszcze bardziej nieprzyjemna. W takim wypadku należy działać powoli, cierpliwie i z głową. Na szczęście istnieją sposoby na rozpuszczenie kleju do tipsów.
Jeżeli klej dostanie się do twoich oczu bądź ust, niezwłocznie udaj się do najbliższego szpitala! Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Lepiej nie eksperymentować na własną rękę i szybko odwiedzić specjalistę.
Mechaniczne sposoby na usuwanie kleju do tipsów
Na forach internetowych stylistki paznokci dzielą się swoimi sposobami na usunięcie kleju do tipsów z rąk. Wśród nich największą popularnością cieszą się następujące opcje:
- Delikatne spiłowanie pilniczkiem lub blokiem polerskim zaschniętego kleju.
- Moczenie dłoni w ciepłej wodzie – może być z dodatkiem delikatnego mydła. Sposób ten jest długotrwały, ale skuteczny.
- Wyczyszczenie kleju przy pomocy mokrej i namydlone szczotki do czyszczenia paznokci.
Jak zmyć klej do tipsów z rąk? Szybko i skutecznie!
Istnieją także inne sposoby na pozbycie się kleju do tipsów z rąk. Do zmycia produktu należy wykorzystać zmywacz do paznokci z acetonem, czysty aceton albo rozpuszczalnik do kleju. Zmywacze do paznokci z acetonem oraz zwykły aceton są ogólnodostępne w drogeriach czy na wyspach, sprzedających akcesoria do stylizacji paznokci. Można je kupić również online.
Zmywacz do paznokci z acetonem jest opcją delikatniejszą dla skóry.
Należy namoczyć wacik w produkcie, a następnie pocierać nim klej, który po kilku minutach powinien się rozpuścić.
Wykorzystanie czystego acetonu daje niemal natychmiastowy efekt, ale produkt ten może podrażnić skórę. Warto jednak skorzystać z niego w przypadku, gdy klej rozlał się na większej powierzchni naszych dłoni. Zaleca się wlanie acetonu do czystej miseczki i zamoczenie w niej ręki. Klej rozpuści się stosunkowo szybko.
Na rynku znajdziemy też profesjonalne rozpuszczalniki do kleju. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, by wybrany rozpuszczalnik można było stosować na skórze. Rozpuszczalnik szybko poradzi sobie z klejem i pomoże uporać się z problemem.
Pamiętaj, by zawsze po skorzystaniu z acetonu czy rozpuszczalnika, dokładnie umyć dłonie mydłem i ciepłą wodą przez co najmniej 30 sekund, aby pozbyć się wszelkich chemikaliów, które przez nieuwagę mogą dostać się do oczu czy ust.
Po umyciu dłoni koniecznie użyj kremu do rąk. Wykorzystywany aceton znacznie wysusza skórę, dlatego warto zadbać o jej kondycję.
Aceton możesz wykorzystać również wtedy, gdy klej rozleje się nie tylko na dłonie, lecz także na inne powierzchnie. Pamiętaj jednak, by podchodzić do usuwania kleju z dużą ostrożnością. Aceton może bowiem odbarwić powierzchnię plastikowe, a nawet ubrania.