Data modyfikacji:

Jak zresetować pralkę?

Pralka zatrzymała się przed rozpoczęciem wirowania? A może w momencie próby uruchomienia urządzenia na wyświetlaczu pojawił się kod błędu? W takich sytuacjach, zanim zadzwonisz po fachowca, warto spróbować wykonać reset sprzętu. Jak zrobić to w modelu Samsung, Bosch, Electrolux i Beko? Sprawdź, jak zresetować pralkę!

Reset pralki – o czym warto pamiętać?

Zanim podpowiemy ci, jak zresetować pralkę konkretnej marki, warto wspomnieć o kilku uniwersalnych zasadach, o których należy pamiętać w trakcie tej czynności. Przede wszystkim nigdy nie otwieraj na siłę drzwiczek. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń otwieranych od frontu – w takiej sytuacji ze środka może wylać się woda, co doprowadzi do zalania łazienki nie tylko u ciebie, ale także mieszkających pod tobą sąsiadów.
Jeżeli chcesz wykonać reset pralki, która zatrzymała się w trakcie prania, to spróbuj wcześniej spuścić wodę. Jeśli jest to niemożliwe, to pomiń ten krok.
Równie ważne jest zapoznanie się z instrukcją dołączoną do urządzenia. To właśnie w niej znajdziesz wskazówki, jak zresetować pralkę i w jakich sytuacjach można to zrobić. Metoda może różnić się nie tylko w zależności od producenta, ale także konkretnego modelu.

Kiedy wykonać reset pralki?

Kiedy pomocny jest reset pralki? Warto go wykonać w sytuacji, gdy przyciski lub sensory nie działają, a ty nie możesz wybrać programu czy optymalnej temperatury. Podobnie jest w momencie, gdy na wyświetlaczu pojawi się kod błędu, zwłaszcza ten związany z problemem z wyważeniem w trakcie wirowania.

Jak zresetować pralkę Samsung? Podpowiadamy

Jak zresetować pralkę Samsung? Możesz zrobić to na jeden z trzech sposobów. Najszybszy i zarazem najłatwiejszy z nich to po prostu odłączenie urządzenia od gniazdka i ponowne podłączenie po kilku albo kilkunastu minutach. Jeżeli źródłem problemu jest powszechny błąd w tego typu sprzętach, to ten sposób powinien go rozwiązać.
Inną metodą jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Zacznij od odłączenia pralki Samsung od prądu i ponownego włożenia wtyczki do gniazdka, a następnie przytrzymaj przycisk opcji przez kilka sekund. Znajdź na liście opcję resetu ustawień i potwierdź.
Możesz również spróbować znany sposób, który poleca się w przypadku większości sprzętów, czyli wyłączenie i włączenie pralki Samsung.

Jak zresetować pralkę Bosch?

Na wyświetlaczu pojawił się kod błędu i szukasz sposobu na to, jak zresetować pralkę Bosch? Wszystko zależy od tego, jaki model urządzenia masz w domu. Przykładowo urządzenia z serii Classixx 3, 4 i 5 można zresetować, przytrzymując przycisk Start i jednocześnie przekręcając pokrętło dwa stopnie w lewo. Po kilku sekundach puść wspomniany przycisk. Jeżeli wskaźniki nie migają – wykonaj ponownie wszystkie kroki.

Reset pralki Electrolux – jak to zrobić?

Reset pralki Electrolux jest łatwy. Jeżeli urządzenie nie zakończyło cyklu prania, wystarczy przytrzymać przycisk włączający. Zazwyczaj wystarczy około 10 sekund, aby anulować wcześniejszy program i zacząć pranie od nowa.
Możesz również odłączyć pralkę Electrolux od prądu na około 30 minut. Ten sposób jest skuteczny w sytuacji, gdy doszło do awarii programatora, w wyniku której przestały działać wszystkie przyciski.

Jak zresetować pralkę Beko? 

A jak zresetować pralkę Beko? W przypadku urządzeń tego producenta należy przytrzymać przez 5 sekund dwa przyciski – Start/Pauza i zasilania. To rozwiązanie pomoże w sytuacji, gdy na wyświetlaczu pojawi się błąd E1. Jeżeli jednak zauważysz kod nD, to zamiast standardowego restartu pralki, odłącz ją na kilka minut od prądu, podłącz ponownie i poczekaj chwilę. Jeżeli nie przyniesie to efektu – skontaktuj się z fachowcem.
jak zresetować pralkę
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.