Data publikacji:

Jaka ładowarka indukcyjna do iPhone będzie najlepsza?

Ładowarka indukcyjna do iPhone’a to wygodny sposób na dostarczenie energii bez konieczności sięgania po przewód USB. Czy wszystkie sprzęty tego typu będą kompatybilne z telefonami z logo jabłka? Odpowiadamy na te i inne wątpliwości. W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze ładowarki przeznaczone dla smartfonów Apple. Zobacz, jaka ładowarka indukcyjna pasuje do iPhone.
jaka ładowarka indukcyjna do iphone

Jakie telefony Apple mogą być ładowane bezprzewodowo?  

Jaka ładowarka do iPhone 13 czy najnowszej czternastki? Od jakiegoś czasu na popularności zyskują modele bezprzewodowe. Po raz pierwszy ładowanie bezprzewodowe pojawiło się w iPhonie 8 i każdy kolejny smartfon, który został później zaprezentowany miał już na swoim pokładzie taką funkcję.
Każdy nowy iPhone został wyposażony w zintegrowany system ładowania, który współpracuje ze standardem Qi. Ogromna popularność tego rozwiązania sprawiła, że dostanie ładowarki bezprzewodowej nie stanowi większego problemu. Uniwersalny standard ładowania został opracowany przez Wireless Power Consortium (WPC).  

Na co zwracać uwagę przy wyborze bezprzewodowej ładowarki do iPhone’a?  

Najważniejszym elementem każdej ładowarki bezprzewodowej jest posiadanie certyfikatu Qi. Wówczas mamy pewność, że ładowanie będzie odbywało się zgodnie ze standardami oraz w sposób bezpieczny. Nie warto oszczędzać i kupować tanich ładowarek bezprzewodowych bez certyfikatu Qi. Mogą one prowadzić do uszkodzenia telefonu, co niesie za sobą niemałe koszty.  
Większość modeli pozwala na dostarczanie energii z mocą maksymalnie 15 W. W przypadku starszych iPhone’ów ładowanie jest ograniczone do 7,5 W. Wyjątkiem są tutaj modele z systemem MagSafe, które wspierają moc 20W. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wymagają one oryginalnej ładowarki.  

Polecane ładowarki bezprzewodowe do iPhone’a  

Apple MagSafe  

Oryginalny przewód Apple został przygotowany z myślą o iPhone’ach 12 lub nowszych. Magnetyczne złącze przywiera do obudowy przez co nie musisz obawiać się, że smartfon przestał się przez przypadek ładować. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość ładowania z maksymalną mocą 15 W. Apple MagSafe Charger to najlepszy sposób na szybkie i bezproblemowe dostarczenie energii.  

Belkin BoostCharge  

Ta zaawansowana ładowarka została przygotowana z myślą o ładowaniu trzech urządzeń zgodnych ze standardem MagSafe. Dzięki temu możesz szybko naładować Apple Watcha, słuchawki AirPods oraz iPhone’a. Świetne wrażenie podtrzymuje eleganckie i minimalistyczne wzornictwo.  

Moshi Otto Q  

Uniwersalna ładowarka do iPhone’a ma grubość zaledwie 2,6 mm. Prezentowany model pozwala na dostarczanie energii z maksymalną mocą 10W. Producent zadbał o bezpieczeństwo i w przypadku wykrycia niepożądanych obiektów ładowanie zostanie natychmiast przerwane. Dodatkowo urządzenie ma specjalny obwód elektryczny zapobiegający przegrzewaniu. Dioda LED informuje z kolei o rozpoczynającym się ładowaniu. To bardzo solidnie wykonany model!  

Anker PowerWave  

Ładowarka bezprzewodowa i dock na iPhone’a z MagSafe w jednym. Platforma podnoszona do poziomu 60 stopni sprawdzi się na biurku czy nocnej szafce. Ładowanie odbywa się z maksymalną mocą 7,5W. Plusem tego modelu jest dołączony do zestawu zasilacz. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu dobrze zachowany.  

Satechi Aluminium 2v1  

Aluminiowa i magnetyczna podstawka ładująca jest dedykowana dla iPhone’ów 12 lub nowszych oraz słuchawek AirPods. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dlatego jest to propozycja dla wymagających użytkowników.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.