Data modyfikacji:

Jaka ładowarka samochodowa będzie najlepsza? Ranking ładowarek samochodowych

Ładowarka samochodowa to niezbędne akcesorium każdego zmotoryzowanego. Ładowarka podłączana do gniazda zapalniczki może dostarczać energię do telefonu, tabletu czy nawigacji. Sprawdź, jakie ładowarki samochodowe cieszą się aktualnie największą popularnością.

ładowarka samochodowa

Jak działa ładowarka samochodowa?

Samochody są pozbawione gniazdka elektrycznego, dlatego zamiast standardowej ładowarki musimy zaopatrzyć się w ładowarkę, która będzie miała wejście kompatybilne z gniazdem zapalniczki. Tylko w taki sposób będziemy w stanie dostarczyć niezbędną energię do urządzenia. W sklepach znajdziemy ładowarki samochodowe ze złączem USB. To umożliwia stosowanie różnych przewodów i ładowanie chociażby nawigacji czy tabletu.

Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na napięcie, które zwykle w samochodach wynosi 5 V. Prąd wyjściowy to z kolei parametr, który ma bezpośredni wpływ na szybkość ładowania. Im wyższa wartość, tym szybciej energia zostanie dostarczona. Trzeba jednak uważać z wyborem zbyt mocnej ładowarki. Niektóre modele nie wspierają technologii szybkiego ładowania i to może doprowadzić do znaczącego zmniejszenia żywotności baterii. Ładowarki typu Quick Charge są w stanie zapewnić prąd wyjściowy o mocy nawet 3 A.

Ładowarka samochodowa przewodowa czy indukcyjna?

Jeszcze do niedawna wybór był prosty, ponieważ na rynku dominowały standardowe ładowarki przewodowe. Ten trend uległ jednak zmianie, a to za sprawą rozpowszechnienia ładowania indukcyjnego. Wiele smartfonów ma możliwość ładowania bez konieczności wpinania kabla. Taka opcja pojawia się również w ładowarkach samochodowych, gdzie cewka ładująca jest ukrywana w uchwycie na smartfona.

To powoduje, że podczas jazdy telefon może się jednocześnie ładować. Oczywiście sam uchwyt musi być podpięty do gniazda zapalniczki, ale samo rozwiązanie daje użytkownikowi swobodę w korzystaniu z telefonu. Bezprzewodowe ładowarki samochodowe oferują możliwość ładowania z maksymalną mocą 15 W. Jeśli posiadasz kompatybilny telefon, to taki wybór jest znakomity. Kupując taką ładowarkę, w cenie otrzymujesz już uchwyt, który będzie stabilnie trzymał urządzenie podczas jazdy.

Polecane ładowarki samochodowe

Ednet Qualcomm Quick Charge 3.0

Niewielka ładowarka samochodowa ma napięcie wyjściowe 3 A, co pozwala na dostarczenie 80% ładunku w zaledwie 30-35 minut. Dwa porty USB świetnie sprawdzą się do ładowania dwóch urządzeń w tym samym czasie. Dobra jakość wykonania i niska cena to główne zalety tego modelu.

Nillkin Magnetic Magsafe Car Vent

Nowy iPhone 12, oprócz technologii bezprzewodowego ładowania, ma wbudowany magnes, który świetnie sprawdza się przy uchwytach samochodowych. W produkcie firmy Nillkin mamy możliwość jednoczesnego podtrzymywania telefonu i ładowania. Sam uchwyt nie jest duży i montowany jest do kratki nawiewu. W nowych smartfonach Apple to rozwiązanie jest niezwykle przydatne.

Baseus ładowarka samochodowa Quick Charge

Dużą popularnością na Ceneo.pl cieszy się ładowarka samochodowa Baseus. Nowa technologia Quick Charge 3.0 sprawdza się znakomicie i współpracuje z wieloma popularnymi markami telefonów, takimi jak Huawei, Samsung czy Oppo. Cała konstrukcja została znacząco odchudzona. Grubość 12,5 mm sprawia, że akcesorium nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie zaburza wyglądu wnętrza samochodu.

Autor: Bartłomiej Mazurek