Data publikacji:

Jaką lodówkę z dużym zamrażalnikiem wybrać?

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów AGD znajdujących się w naszej kuchni, który kupujemy z reguły nie częściej niż co kilka, kilkanaście lat. Z tego powodu warto dobrze przygotować się do jej zakupu. Jeśli zastanawiasz się, jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem będzie odpowiednia, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu oraz jakie lodówki oferują obecnie producenci. 
jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem

Jaką lodówkę z dużym zamrażalnikiem kupić?

Zakup lodówki to zdecydowanie nie lada wyzwanie, w szczególności patrząc na mnogość dostępnych ofert. Aby nie zagubić się w liczbie ofert, warto dowiedzieć się, jakie typy lodówek możesz nabyć. Na rynku dostępne są różne wariacje lodówek, możesz wybierać pomiędzy sprzętem wolnostojącym a urządzeniem do zabudowy.
Część lodówek posiada zamrażarkę na górze, zaś drugą część – na dole. W ofertach różnych marek dostępne są dwudrzwiowe, jak i czterodrzwiowe lodówki. Część urządzeń posiada bardzo duże zamrażarki, a w części zamrażarki pojemność jest minimalna. Zastanawiasz się, jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem będzie odpowiednia do twoich potrzeb? Sprawdź najpopularniejsze rodzaje tego typu sprzętu.
lodówka z dolnym zamrażalnikiem/wolnostojąca – bezapelacyjne najpopularniejszy model lodówki, który można spotkać w polskich domach. Jej zaletą jest stosunkowo duża pojemność w porównaniu z jej wielkością. Jest więc ogromnie funkcjonalna, gdyż nie zajmie dużo miejsca nawet w dość małej kuchni. Tego typu lodówka posiada konstrukcję, która podzielona jest na dwie części: zazwyczaj na górze znajduje się chłodziarka, natomiast na dole umieszczona jest zamrażarka. Co więcej, jest to jedno z najtańszych rozwiązań w przypadku sprzętu AGD typu lodówka. W tym przypadku mała lodówka z dużą zamrażarką nie będzie problemem; 

Lodówka side by side z dużym zamrażalnikiem

Jeden z najpopularniejszych modeli lodówek. Co to znaczy lodówka side by side? W tego typu sprzęcie część chłodząca jest oddzielona od części zamrażającej pionową przegrodą. Tym samym lodówka posiada dwie pary drzwi. Zazwyczaj po prawej stronie znajduje się chłodziarka, zaś po lewej – zamrażarka.
Lodówki side by side są z reguły jednymi z największych sprzętów tego typu. Są one przydatne w szczególności w przypadku osób, które używają zamrażarki często, jak i mrożą stosunkowo dużo produktów. Zaletą tego typu lodówki jest także to, że zazwyczaj na drzwiach znajduje się kostkarka do lodu i/lub dozownik wody. Tego typu urządzenia posiadają z reguły szerokość około 90 centymetrów, mogą więc nie zmieścić się w mniejszym pomieszczeniu.

Lodówka french door z dużą zamrażarką

Jest to model podobny do lodówki side by side. Jednak w przypadku urządzenia french door budowa przegród jest nieco inna. W tego typu urządzeniu nie znajdziemy pionowej przegrody w części chłodzącej. Co oznacza, że część mrożąca jest poniżej części chłodzącej.
Co więcej, część chłodząca otwierana jest za pomocą dwojga drzwi, zaś dolna to zamrażarka w formie szuflady z licznymi pojemnikami. French door są jednymi z najszerszych lodówek, ponieważ ich wymiary w poziomie sięgają nawet powyżej 90 centymetrów.

Lodówka multidoor z pojemnym zamrażalnikiem

Jest to model, który posiada więcej niż dwoje drzwi, z reguły jest to czworo drzwi. Dzięki temu możemy korzystać z każdej komory niezależnie od siebie. Dzięki temu nie wpływamy na temperaturę pozostałych części, tym samym oszczędzamy energię, którą w innym wypadku urządzenie musiałoby pobrać, aby wyrównać temperaturę w większej liczbie komór.

Jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem – polecane modele

Zależy ci na dużej części mrożącej, a więc zastanawiasz się, jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem będzie najlepsza do twojej kuchni? Sprawdź nasze propozycje chłodząco-mrożącego sprzętu AGD.

Whirlpool, W Collection 4 WQ9I FO1BX – lodówka z zamrażalnikiem 4 szuflady

Naszą pierwszą propozycją jest lodówka od popularnej marki Whirlpool o klasie energetycznej F. WQ9I FO1BX to model side by side. Urządzenie posiada system No Frost, dzięki czemu produkty będą świeższe nawet do 15 dni. W lodówce wykorzystano technologię 6. Zmysł Precision Control, która czuwa nad utrzymaniem idealnej temperatury i wilgoci.
Ponadto część chłodząca posiada liczne szuflady, w tym oddzielne pojemniki na warzywa, owoce, jak i na produkty delikatne. Natomiast część mrożąca posiada m.in. balkoniki mrożące na płaskie potrawy (np. pizzę), cztery klasyczne szuflady oraz szuflady łatwego dostępu. System oświetlenia zamontowany w lodówce włącza się delikatnie i stopniowo. Kolejną dużą zaletą powyższego modelu jest dyspenser, dzięki któremu otrzymasz zarówno kostki lodu, jak i wodę. 
 • Pojemność całkowita: 591 litrów
 • Typ: side by side
 • Szerokość: 90,8 cm
 • MPM, MPM-427-SBS-05W/AA – lodówka z zamrażalnikiem 5 szuflad

  Kolejną naszą propozycją jest lodówka side by side, która posiada jeszcze większą zamrażarkę, a znajduje się w niej aż pięć szuflad. Taka sama liczba pojemników znajduje się także w części chłodzącej. Lodówka posiada dwie sztuki drzwi zewnętrznych oraz zintegrowany uchwyt.
  Jest to model posiadający funkcję odszraniania dzięki systemowi No Frost. Ponadto model od MPM posiada takie funkcje jak ECO, Smart oraz opcja szybkiego chłodzenia i mrożenia produktów spożywczych.
 • Pojemność całkowita: 472 litry
 • Typ: side by side
 • Szerokość: 90 cm
 • Gorenje NRS9181MX – lodówka z dużą zamrażarką dwudrzwiowa 

  Naszą kolejną propozycją jest praktyczny i przestronny model NRS9181MX od Gorenje. Urządzenie w części chłodzącej posiada praktyczny uchwyt na butelki i puszki. Zamrażarka ma zaś takie funkcje jak FastFreeze czy No Frost Plus, a więc najlepszy system chłodzenia na rynku, dzięki któremu m.in. zamrożona żywność nie przykleja się do siebie. Co więcej, w zamrażarce znajduje się manualna kostkarka obrotowa oraz znajdują się 4 szuflady. O ekonomiczne zużycie energii elektrycznej zadba Program EcoMode.
 • Pojemność całkowita: 535 litrów
 • Typ: side by side
 • Szerokość: 91 cm
 • Autor: Honorata Pitura