Data modyfikacji:

Jaka spawarka inwertorowa będzie najlepsza? Ranking

Spawarki to niezwykle przydatne narzędzia, niezastąpione w warsztatach oraz podczas prace remontowo-budowlanych. Wybór odpowiedniego urządzeni może jednak nastręczać sporo problemów, dlatego podpowiadamy, jaka spawarka inwertorowa będzie dobrym wyborem i przedstawiamy ranking najlepszych urządzeń.

spawarka

Jaka spawarka inwertorowa do profesjonalnego i domowego warsztatu?

Spawarki to narzędzia, które są niezbędne przy pracy z metalem, między innymi w warsztatach blacharskich i samochodowych, rożnego rodzaju zakładach produkcyjnych oraz na placach budowy. Spawarki dzielimy na dwie podstawowe grupy – transformatorowe oraz inwertorowe.

Te pierwsze to względnie nieskomplikowane urządzenia, powoli odchodzące do lamusa. Ich podstawową zaletą jest niska cena oraz łatwy i szybki serwis, który okazuje się niezbędny, ponieważ są one wrażliwe na wszelkiego rodzaju przeciążenia i przepięcia w sieci zasilającej.

Pod względem niezawodności pracy oraz funkcjonalności, spawki transformatorowe ustępują całkowicie modelom inwertorowym, które są coraz częściej wybierane przez amatorów oraz profesjonalistów. Podpowiadamy, jaką spawarkę inwertorową kupić.

Budowa wewnętrzna spawarki inwertorowej jest znacznie bardziej skomplikowana niż w modelach transformatorowych, co przekłada się bezpośrednio na ich cenę. Dobre urządzenia tego typu, które powinno zadowolić profesjonalistę, kupimy już w cenie w granicach 1000-1500 złotych. W przypadku spawarki inwertorowej dla amatora do zastosowań typowo domowych możemy postawić jednak na podstawowe modele, które dostępne są w sklepach już za kilkaset złotych.

Jaką spawarkę inwertorową wybrać? W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę oferowane przez nią metody spawania. Do podstawowych zastosowań wystarczy MMA, wykorzystująca elektrody w otulinie. Warto jednak podkreślić, że większość dostępnych w sprzedaży modeli powyżej 1000 złotych wspiera co najmniej kilka sposobów spawania.

Przyjrzymy się również amperażowi urządzenia. Im będzie on wyższy, tym łatwiej poradzi sobie z trudnymi w obróbce i wytrzymałymi metalami. Do większości zadań wystarczą spawarki 250 amperowe. Słabsze nadają się do prostych spawów i wykonywania niewielkich łączeń.

Spawarki inwertorowe – ranking

Magnum MIG 208 Alu Synergia

MIG 208 firmy Magnum to dobra spawarka inwertorowa, którą kupimy za około 1700 złotych. Urządzenie stworzone jest do spawania metodami MIG/MAG, MMA, TIG LIFT, FCAW i lutospawania. Przeznaczona do ręcznego, elektrycznego spawania stali niskowęglowych, niskostopowych, stali nisko i wysoko stopowych, aluminium i jego stopów, miedzi oraz jej stopów.

Zasilacz został zbudowany na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

Magnum Mig 210 Synergia

Jaka spawarka inwertorowa do 1500 zł? Profesjonalna spawarka Magnum 210 Synergia umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG LIFT. Urządzenie znajdzie zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp. Model 210 umożliwia łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też magnezu, aluminium, niklu, miedzi oraz ich stopów.

We wnętrzu konstrukcji producent zastosował nowoczesne tranzystory, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

Magnum Power VIP 4000

Nieskomplikowana w obsłudze dobra spawarka inwertorowa zamykająca podium rankingu w cenie do 500 złotych. Z urządzenia skorzystają zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Przeznaczone jest wyłącznie do ręcznego, elektrycznego spawania stali oraz innych spawalnych metali metodą MMA.

Power VIP 4000 posiada wbudowany układ zabezpieczający przed przegrzaniem, przeciążeniem, niestabilnością zasilania, a także hot start, anti stick i arc force. Dzięki temu zajarzenie łuku i prowadzenie elektrody jest niezwykłe łatwe, nawet dla spawaczy bez żadnego doświadczenia.

Ze spawarki skorzystamy zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i terenowych. Przyda się przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac warsztatowych, naprawczych lub budowlanych. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest przeznaczona do pracy ciągłej w trybie przemysłowym.

Kraft & Dele KD 1855

Kolejna spawarka inwertorowa dla amatorów w rankingu w cenie do 500 złotych. Jest przeznaczona do spawania stali nierdzewnej, miedzi, stali kotłowej, stali konstrukcyjnych zwykłych i o podwyższonej wytrzymałości.

Urządzenie wyposażone w elektrody otulinowe posiada wentylator chłodzący układy elektroniczne, a także czujnik termiczny zabezpieczający sprzęt przed przegrzaniem. Kraft & Dele KD 1855 dysponuje mocą od 20 do 300 A. Duży, czytelny wyświetlacz pozwala na dokładne ustawienie właściwego napięcia przy spawaniu.

Lincoln Electric SpeedTec 200C

W rankingu spawarek inwertorowych pora na model do zadań specjalnych. Lincoln Electric SpeedTec 200C to wysokiej klasy spawarka inwertorowa, za którą zapłacimy około 4000 złotych. Mamy tu do czynienia z w pełni profesjonalnym urządzeniem, które łączy w sobie wiele wszechstronnych funkcji, takich jak kompaktowość, niska waga, a także łatwość w obsłudze i transporcie.

Poza zasilaniem z akumulatorów spawarka pobiera także prąd z sieci oraz agregatów prądotwórczych. Urządzenie umożliwia spawanie MIG, MMA i TIG z wykorzystaniem wielu procesów, w których korzysta z zaprojektowanego przez Lincoln Electric, specjalnie dobranego przebiegu prądowego.

Według producenta Lincoln Electric SpeedTec 200C charakteryzuje się wysoką jakością spawania stali niestopowej i niskostopowej, stali nierdzewnej i aluminium (przy zastosowaniu szpul o średnicy 200 mm). Urządzenie pracować ma też doskonale w osłonie mieszanek gazowych.

Ideal Praktik MIG 200 IGBT

Jaką spawarkę inwertorową do 1000 zł kupić? Kolejna propozycja to solidna spawarka przeznaczona dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Ideal Praktik MIG 200 IGBT to półautomat spawalniczy do pracy z metodami MIG/MAG oraz FLUX.

Urządzenie zalecane jest do zastosowań blacharskich i warsztatowych. Model PRAKTIK 200 przystosowany jest do łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów.

Podobnie jak droższe modele w zestawieniu, spawarka posiada nowoczesne tranzystory zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych oraz małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Poza tym producent wyposażył ją również w zabezpieczenie przed przegrzaniem, które przedłuża żywotność urządzenia.