Data modyfikacji:

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Nie wiesz, jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci będzie najlepsza? Nie szukaj dłużej. W tym artykule znajdziesz najważniejsze wskazówki dotyczące tego, jaką szczoteczkę elektryczną dla dziecka w różnym wieku wybrać.

szczoteczka elektryczna dla dzieci

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Czy szczoteczka elektryczna dla dziecka jest dobrym pomysłem i od kiedy ją można stosować? Podpowiadamy, jaka szczoteczka elektryczna będzie najlepsza.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – od kiedy?

Wiele rodziców nie wie, że dzieci mogą stosować elektryczną szczoteczkę do mycia zębów. Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci to dobry sposób na to, by od najmłodszych lat uczyć dobrych praktyk dbania o higienę jamy ustnej.

Jakie są korzyści stosowania takiej szczoteczki dla dzieci? Jest niezwykle łatwa w użyciu. Szczoteczka elektryczna dla dzieci tak naprawdę wykonuje za nie większość pracy podczas szczotkowania. Sprzęt tego typu ułatwia mycie zębów dzieciom: zapewnia prawidłowy ruch szczotkowania i odmierza czas potrzebny na wyczyszczenie zębów.

Dodatkowo szczoteczka elektryczna dla dzieci dużo lepiej radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka. Elektryczna szczoteczka ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, np. tylne zęby lub linia dziąseł. Warto pamiętać, że im więcej płytki nazębnej usuniesz, tym lepiej pomożesz dziecku uniknąć próchnicy. Poza tym mycie zębów szczoteczką elektryczną zapewnia dziecku po prostu więcej frajdy niż mycie zębów szczoteczką manualną.

Ważne jest więc nie pytanie, czy można stosować szczoteczkę elektryczną dla dzieci, tylko od kiedy jej używać. Zarówno szczoteczka elektryczna dla dzieci od 1. roku, jak i szczoteczka elektryczna dla 2-latka to nie jest dobry pomysł. Dynamicznie ruszająca się główka szczoteczki może uszkodzić delikatne dziąsła dziecka.

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci będzie najlepsza? W przypadku dzieci poniżej trzeciego roku życia najlepszym wyborem będzie mimo wszystko szczoteczka manualna. Szczoteczka do zębów dla rocznego dziecka powinna mieć ergonomiczny uchwyt i miękkie włosie. Tylko taka szczoteczka do zębów dla rocznego dziecka będzie dla niego w pełni bezpieczna. Szczoteczki elektryczne zalecane są do stosowania dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia. Szczoteczka dla rocznego dziecka powinna być manualna, z miękkim włosiem.

Szczoteczka elektryczna dla 3 latka – o czym pamiętać?

Jaka będzie idealna szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+? Jeśli posiadasz dziecko w tym wieku, z pewnością sam w dalszym ciągu będziesz musiał mu szczotkować zęby. Większość dzieci nie potrafi samodzielnie prawidłowo myć zębów przed ukończeniem siedmiu lat.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci od 3 lat ozdobiona jest zazwyczaj kolorowymi motywami z popularnych bajek, co znacznie uprzyjemnia czyszczenie zębów. Warto zwrócić uwagę na to, żeby szczoteczka takiego typu miała łatwy do trzymania uchwyt z antypoślizgowymi elementami. Oprócz tego zadbaj, by wybrany produkt miał główkę przeznaczoną wyłącznie do użytku przez dzieci.

Jaka szczoteczka elektryczna dla 10-latka?

Podczas kupowania szczoteczki elektrycznej dla dzieci powyżej trzeciego roku życia należy kierować się podobnymi zasadami. Powinieneś być przy tym, jak dziecko szczotkuje zęby. W ten sposób zapewnisz mu bezpieczeństwo i zadbasz o to, że jego zęby będą lśniąco czyste.

Aby uchronić dziecko przed próchnicą, szczotkuj z nim zęby przynajmniej dwa razy dziennie z użyciem pasty wielkości około ziarnka grochu. By prawidłowo wyszczotkować zęby, szczoteczka dla 10-latka powinna być ułożona pod kątem 45 stopni w kierunku linii dziąseł.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – opinie i polecane produkty

Która opcja będzie lepsza: szczoteczka soniczna czy elektryczna? Wśród rodziców coraz większą popularnością cieszą się soniczne szczoteczki dla dzieci od marki InnoGIO. To jeden z rodzajów szczoteczek elektrycznych, który wykorzystuje słyszalne fale dźwiękowe i drgania. Dzięki temu możliwe jest niezwykle dokładne czyszczenie zębów bez konieczności mocnego pocierania.

Wykorzystanie ruchu wymiatająco-pulsującego umożliwia dotarcie do wszystkich zakamarków. Trójstopniowa regulacja prędkości daje możliwość efektywnego umycia zarówno wrażliwych zębów, jak i tych u starszych dzieci. Wygodne zasilanie akumulatorowe pozwala na komfortowe mycie zębów bez konieczności martwienia się o kable.

Wykonanie z wysokiej jakości, antybakteryjnego tworzywa ABS zadba o bezpieczne, codzienne korzystanie ze szczoteczki. Nowoczesny wygląd szczoteczki przypadnie do gustu wszystkim małym fanom dobrego dizajnu.

Wśród rodziców dużą popularnością cieszą się też produkty Oral-B. Nic dziwnego, to zaufana marka, która od lat troszczy się o piękny uśmiech zarówno dorosłych, jak i dzieci. Elektrycznych szczoteczek Oral-B można używać już od trzeciego roku życia.

O komfort mycia zębów dba antypoślizgowa rączka SquishGrip, którą można łatwo chwycić w niewielkie, dziecięce rączki. Radosne kolory i bajkowe motywy z popularnych bajek z pewnością umilą czynność mycia zębów każdemu dziecku. Wymienne końcówki szczoteczek Oral-B są przystosowane do małej, dziecięcej buzi.

Wykonanie szczoteczki zostało zainspirowane profesjonalnymi narzędziami stomatologicznymi, co daje ci gwarancję najwyższej dbałości o zdrowie zębów twojego dziecka. Co wyróżnia tę szczoteczkę elektryczną dla dzieci? Przede wszystkim niezwykle miękkie włosie, antypoślizgowa rączka i rozmiar dostosowany do dziecięcej buzi.

Autorka: Patrycja Hendzel