Data publikacji:

Jaką zmywarkę Bosch wybrać?

W dzisiejszym artykule omówimy wszystkie kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru zmywarki. Opowiemy o tym, jakie są opinie o zmywarkach Bosch oraz podpowiemy, które modele są warte uwagi. Zastanowimy się też na tym, czy bardziej użyteczny jest model do zabudowy, czy też wolnostojący, a na koniec skonstruujemy ranking najbardziej polecanych urządzeń omawianej marki. Dowiesz się, jaka zmywarka Bosch będzie dla Ciebie najlepsza.
zmywarka bosch

Na co zwracać uwagę, wybierając zmywarkę?

Zmywarki Bosch są znane i powszechnie używane w całym kraju, a tę firmę można uznać za niekwestionowanego lidera w branży. Jaka zmywarka będzie dobrym wyborem? Przede wszystkim istotna jest jej klasa energetyczna oraz funkcje. Dobrym wyborem są urządzenia, które po zakończeniu zmywania uchylają się same lub w inny sposób informują o tym, że mycie się zakończyło.
Samodzielne uchylanie pozwala zapobiegać powstawaniu brzydkich zapachów na naczyniach po myciu, kiedy zapomnimy otworzyć drzwi urządzenia. Kluczowa będzie także pojemność sprzętu, która musi być dopasowana do liczby domowników. Obecność trybu ECO w sprzęcie AGD zawsze będzie w cenie. Kupując zmywarkę, zwróć uwagę także na prostotę jej montażu, głośność działania i obecność najpopularniejszych programów mycia.

Zmywarka Bosch do zabudowy czy zwykła?

W przypadku zwykłej zmywarki mamy dość duże pole manewru w zakresie sterowania oraz obserwacji związanej z tym, ile czasu pozostało do końca mycia. Takie modele mają zazwyczaj dość dużo trybów. Jeżeli decydujesz się na zmywarkę do zabudowy, by stworzyć w kuchni jednolitą, estetyczną ścianę złożoną z frontów, zwróć uwagę na to, żeby model posiadał timer odbijający czas mycia na podłodze. W innym przypadku nigdy nie będzie wiadomo, kiedy zmywarka skończy zmywać.

Zmywarka Bosch 45 czy zmywarka Bosch 60?

Zarówno modele 45 cm, jak i 60 cm to najczęściej te przeznaczone do zabudowy. Oczywiście kwestie rozmiaru zmywarki są warunkowane ilością dostępnego miejsca, ale należy wziąć pod uwagę również to, że w przypadku wyboru mniejszych urządzeń ich pojemność będzie ograniczona. Zazwyczaj im większa zmywarka, tym lepiej, ponieważ rzadziej będzie można myć naczynia, a to z kolei umożliwi generowanie oszczędności.

Zmywarka Bosch – opinie

Zastanawiasz się, jak sprawdzają się zmywarki Bosch? Opinie o tych produktach są bardzo pozytywne. Producent jest znany, udziela na nie gwarancji, a po tym okresie ich serwis nie jest zbyt kosztowny. Możesz skorzystać wówczas z usług autoryzowanych specjalistów, ale te zmywarki są na tyle powszechne, że z ich naprawą poradzi sobie właściwie każdy serwisant sprzętów AGD. Mimo wszystko te urządzenia nie są znane jako szczególnie awaryjne. Marka Bosch cieszy się poważaniem, ma ponad 100-letnią tradycję i wciąż opracowuje nowoczesne rozwiązania, które wykorzystuje w swoich produktach.

Zmywarka Bosch 45 wolnostojąca – ranking

1. Bosch SPS6YMI17E

To najbardziej energooszczędny model w niniejszym zestawieniu, o klasie energetycznej B. Posiada funkcję EfficientDry, która automatycznie uchyla zmywarkę po zakończeniu mycia. Oprócz tego producent zadbał w niej o obecność PerfectDry, czyli energooszczędnego suszenia. Mamy tutaj trzecią szufladę na sztućce oraz dwie standardowe. Kosze na naczynia są regulowane.
Zmywarka może być obsługiwana zdalnie za pomocą aplikacji. Oprócz tego znajduje się tutaj asystent dozowania, program SpeedPerfect Plus, moduł do mycia zmywarki czy opcja mycia strefowego, które polega na umieszczaniu w górnym koszu bardziej zabrudzonych naczyń. O estetykę zmywarki po otwarciu dba moduł EmotionLight, podświetlający naczynia. Wskaźnik informujący o tym, kiedy zmywarka skończy zmywać, odlicza czas do końca w minutach.

2. Bosch SPS4EMI60E

To model, którego cena zazwyczaj nie przekracza około dwóch tysięcy złotych. Generuje przeciętny hałas na poziomie 45 dB i ma klasę energetyczną D. Posiada system automatycznego otwierania oraz oszczędzania wody, co zasługuje na niemałą pochwałę. Co więcej, można sterować nią z aplikacji Home Connect, co przy zmywarkach w tym przedziale cenowym jest stosunkowo rzadko spotykane. Ma dwie szuflady na naczynia oraz jedną na sztućce. Zadbano w niej o wszystkie potrzebne funkcje, a także tryb AquaStop, chroniący przed zalaniem mieszkania.

Ranking zmywarek Bosch 45 cm do zabudowy

1. Bosch SPV2IKX11E

Zmywarka ma klasę energetyczną F i generuje hałas na poziomie 48 dB. Posiada funkcję AquaStop i jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługuje obecność aplikacji Home Connect, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem oraz kontrolę jego pracy. Opcja Favourite w aplikacji pozwala na wybór ulubionych programów i ich szybkie stosowanie. Ma też funkcję ExtraDry zapewniającą idealną suchość naczyń.

2. Bosch Serie 2 Home Connect SPI2IKS10E

To model o 45 cm szerokości i zużyciu wody na cykl w trybie ECO na poziomie 9,5 litra. Jej klasa energetyczna to F. Posiada system AquaStop, który daje konsumentom poczucie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przed zalaniem. Dodatkowo ma funkcję ExtraDry i działa w zgodzie z technologią ActiveWater, która oszczędza wodę. Na górny kosz na naczynia została skierowana funkcja DuoPower dla zoptymalizowania warunków mycia – dzięki temu wszystko umyje się dokładnie.

Zmywarka Bosch 60 do zabudowy – ranking

1. Bosch SMV25AX00E

Bosch SMV25AX00E to 60-centrymetrowy model o klasie energetycznej F. Generuje hałas na poziomie 48 dB, ale jako że posiada funkcję EcoSilenceDrive, w każdej chwili możemy ją wyciszyć, gdy potrzebujemy się skupić. Ma dwie szuflady oraz koszyczek na sztućce w dolnej części. Posiada Asystenta Dozowania, który dba o idealne rozprowadzenie tabletek do zmywarki po całej komorze urządzenia. Posiada funkcję InfoLight, które gaśnie, gdy zmywarka skończy mycie. Nie ma jednak timera informującego o tym, ile czasu pozostało do końca. Rekompensuje to relatywnie niską ceną.

2. Bosch SMS4HTI31E

To urządzenie o klasie energetycznej E, które posiada kosze na naczynia z możliwością regulacji ich wysokości. Zużywa tylko 9,5 litra wody w ciągu cyklu, co daje znakomity wynik. Łączy się z aplikacją Home Connect, ma opcję Favourite i duży wybór programów mycia. Bez najmniejszych problemów można zabudować ją pod blatem. Ma opcję Silence on demand, czyli cichego działania. Przy standardowym myciu generuje hałas na poziomie 46 dB. Ma tryb higieniczny, superszybkie czyszczenie oraz program do mycia zmywarki.

3. Bosch SMS4HVI45E

Ten model to dobry wybór dla każdego, kto poszukuje uniwersalnego urządzenia. Zmywarka ma klasę energetyczną E i działa, generując szum na poziomie 46 dB. Oprócz tego posiada funkcję oszczędzania wody – ActiveWater Eco. Jej ogromną zaletą jest obecność specjalnie zaprojektowanych koszy, w których można składać niektóre elementy. Na uwagę zasługuje również trzecia szuflada u góry, w której umieszcza się sztućce. Jak wszystkie przedstawione w dzisiejszym zestawieniu modele, łączy się z aplikacją Home Connect.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!