Data modyfikacji:

Szukasz zmywarki do zabudowy 60 cm? Sprawdź nasz ranking!

Nie lubisz myć ręcznie naczyń? Na szczęście nie musisz tego robić – wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w zmywarkę. Urządzenie zdecydowanie oszczędza czas i ułatwia codzienne życie. Jeśli planujesz zakup sprzętu, to sprawdź, jaka zmywarka do zabudowy 60 cm będzie odpowiednia. Nasz ranking polecanych modeli z pewnością ci w tym pomoże!

W poniższym artykule znajdziesz:
  • Zmywarki 60 cm do zabudowy.
  • Klasy energetyczne polecanych zmywarek.
  • Ich pojemność oraz poziom hałasu.

Zmywarka do zabudowy 60 cm z rankingu. Dlaczego warto ją wybrać?

Zmywarka do zabudowy 60 cm to najlepszy wybór dla większych gospodarstw domowych. Większa pojemność umożliwia załadowanie większej ilości naczyń, co przekłada się jednocześnie na mniej cykli zmywania. W ten sposób oszczędzasz czas, ale również pieniądze. Zużycie wody oraz prądu jest zdecydowanie mniejsze.  

Zmywarki 60 cm z naszego rankingu z łatwością schowasz w zabudowie kuchennej. Dzięki temu, taki sprzęt nie zajmuje dodatkowego miejsca! Zmywarki do zabudowy 60 cm są jednymi z najbardziej funkcjonalnych. Takiego zakupu z pewnością nie będziesz żałować!  

Jak wybrać zmywarkę do zabudowy 60 cm? Ważne parametry 

Jaka pojemność zmywarki do zabudowy 60? 

Zmywarki do zabudowy 60 cm są pojemniejsze od tych standardowych, ale ich pojemność może różnić się w zależności od modelu. Zdecydowana większość zmywarek 60 cm jest w stanie pomieścić 13 lub 14 kompletów naczyń. Zdarzają się również wersje na 15 lub 16 kompletów naczyń.  

Zużycie wody  

Im mniejsze zużycie wody na cykl tym lepiej. Dobre zmywarki do zabudowy w rozmiarze 60 cm zużywają około 10-11 litrów na cykl. To dobry wynik, patrząc na to, jak dużo naczyń jest w stanie pomieścić takie urządzenie. Warto dodać, że niektóre modele mają technologię określającą zużycie wody na podstawie załadunku. To oznacza, że zmywarka załadowana do połowy zużyje mniej wody niż przy pełnej pojemności.  

Klasa energetyczna zmywarki do zabudowy 60 z rankingu 

Unia Europejska zaktualizowała etykiety energetyczne dla zmywarek, dlatego na urządzeniach nie znajdziesz już takich oznaczeń jak A+, A++, czy A+++. Nowe oznaczenia zawierają klasy energetyczne od A do G, przy czym A jest uznawane za najlepszą klasę energetyczną. W zmywarkach do zabudowy 60 cm przeważają urządzenia z klasą D.  

W droższych modelach stosowana jest klasa C, co oznacza jeszcze mniejsze zużycie prądu. Aktualnie zmywarki z klasą energetyczną A i B są rzadkością. Tak energooszczędne sprzęty z pewnością pojawią się w przyszłości.   

jaka zmywarka 60 cm

Generowany hałas  

Generowany hałas jest istotnym parametrem w szczególności dla rodzin z dziećmi. Dlatego wzięliśmy go pod uwagę przy tworzeniu rankingu zmywarek do zabudowy 60. Pod tym względem zmywarki do zabudowy 60 cm radzą sobie całkiem nieźle. Wartość ta waha się od 42 dB do maksymalnie 48 dB. Jeśli chcesz korzystać ze zmywarki nocą, to zdecydowanie wybierz model, który oferuje poziom hałasu na poziomie 42-43 dB.  

Dostępne programy zmywania  

Odpowiednio duża liczba programów pozwoli na efektywniejsze czyszczenie zabrudzeń. Absolutną podstawą są programy obejmujące zmywanie w 40, 50 oraz 60 stopniach. W zależności od producenta dostępne są również opcje zmywania kieliszków, czy garnków. Bardzo przydatny jest program automatyczny, który samodzielnie dopasowuje wszystkie parametry.  

Dodatkowe funkcje modeli z rankingu zmywarek 60 

Dodatkowe funkcje w najlepszych zmywarkach do zabudowy 60 cm zawierają opóźniony start pozwalający na ustawienie kiedy urządzenie ma rozpocząć zmywanie. Warto wybrać również urządzenie, które przeprowadza specjalny cykl czyszczący. To wpływa na dłuższą żywotność takiej zmywarki.  

Zmywarka do zabudowy 60. Ranking TOP10 

Ile kosztuje dobra zmywarka do zabudowy 60 cm?  

Najtańsze zmywarki do zabudowy 60 cm kupisz już za około 1000 złotych. Najpopularniejsze są urządzenia z tzw. średniej półki czyli za około 1500-2000 złotych. Takie sprzęty charakteryzuje niskie zużycie energii, a także spora liczba programów zmywania. Dla najbardziej wymagających użytkowników przygotowano zmywarki do zabudowy 60 cm, które kosztują od 3 tys. nawet do 7 tys. złotych.  

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto kupić zmywarkę do zabudowy?
Niezaprzeczalną zaletą zmywarki do zabudowy jest możliwość jej dopasowania do mebli kuchennych oraz całego stylu kuchni, a przypadku zmywarki w rozmiarze 60 cm zaletą jest także duża pojemność całego sprzętu. Sprzęt schowany w zabudowie kuchennej nie zajmuje dodatkowego miejsca oraz nie zaburza wyglądu całej kuchni.

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?
Wybierając nową zmywarkę do naczyń dla siebie, należy wiedzieć, na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę. Najważniejsze właściwości z perspektywy przyszłego użytkownika to z pewnością rozmiar, który warto dopasować do ilości domowników oraz możliwości powierzchniowych kuchni, ilość dostępnych programów, klasa energetyczna, zużycie wody, hałas, jaki generuje sprzęt podczas pracy oraz dodatkowe funkcje.

Ile kosztuje zmywarka do zabudowy?
Ceny zmywarek do zabudowy wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na ostateczną cenę zmywarki wpływ ma wiele czynników, wśród których można wyróżnić: producenta, rozmiar, ilość programów oraz ich charakterystyka, zużycie wody oraz obecność dodatkowych funkcji. Cena najczęściej wybieranych modeli zmywarek oscyluje wokół kwoty 3000 złotych, jednak zmywarki w bardziej budżetowej wersji dostać można już od 1000 złotych.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.