Data modyfikacji:

Najmniej awaryjne lodówki    

Kupno lodówki wiąże się zazwyczaj z dość dużym wydatkiem. Z tego względu wybór konkretnego modelu powinien być decyzją dobrze przemyślaną i poprzedzoną analizą dostępnych rozwiązań, a sprzęt powinien móc służyć jak najlepiej przez kilka lat. Istotnymi parametrami lodówki są wymiary, pojemność, klasa energetyczna czy poziom generowanego hałasu. Ważnym kryterium jest także niska awaryjność i obecność dodatkowych funkcjonalności, zwiększających bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Jak wybrać lodówkę, na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie lodówki są najmniej awaryjne i na które marki warto zwrócić uwagę? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania! 
lodówki

Jak wybrać najmniej awaryjną lodówkę?

W pierwszej kolejności bezwzględnie należy chwycić za miarkę i dokonać precyzyjnych pomiarów przestrzeni, w której urządzenie zostanie docelowo umieszczone. Warto zmierzyć także drzwi znajdujące się na trasie do tej lokalizacji. Pewność, że sprzęt będzie można bezproblemowo zainstalować, jest kluczowa i pomoże uniknąć stresujących sytuacji. Pod rozwagę powinno wziąć to, ile osób i w jakim zakresie będzie użytkowało chłodziarkę. Zaleca się unikanie wybierania sprzętów większych, niż są rzeczywiście potrzebne. 

Z rozmiarem lodówki łączy się liczba drzwi. Warto przemyśleć, czy większą funkcjonalność i wygodę zapewni urządzenie jednodrzwiowe czy dwudrzwiowe. Istotna jest również kwestia, w którą stronę drzwi się otwierają. Należy to przemyśleć przy wyborze urządzenia, aby po zakupie nie okazało się, że korzystanie z niego będzie niemożliwe lub zwyczajnie uciążliwe.  

Wybierając lodówkę, która ma służyć wiele lat, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów jej wnętrza. Przede wszystkim kompresor, odpowiadający za utrzymanie niskich temperatur. Obecnie najlepsze są kompresory inwerterowe, niwelujące wahania temperatury, gwarantujące energooszczędność i cichą pracę. Często oferowana jest na nie dodatkowa gwarancja. Ważne są także półki i pojemniki. Powinny być możliwie najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Najlepszą opcją są półki wykonane z hartowanego szkła. 

Podczas procesu decyzyjnego warto także przyjrzeć się obecności systemu No Frost. Zapobiega osadzaniu się na ściankach urządzenia szronu i lodu, które mają szczególnie negatywny wpływ na działanie, stan techniczny i żywotność lodówki.  

Warto przede wszystkim skupiać się na ofertach renomowanych, sprawdzonych producentów elektroniki, którzy są obecni na rynku już od wielu lat i wypracowali sobie zaufanie ogromnej liczby konsumentów.  

Jakie lodówki są najmniej awaryjne? 

Oczywistym jest, że każdy produkt może w pewnym momencie ulec awarii lub uszkodzeniu. Nie istnieją produkty idealne. Można jednak, kierując się określonymi kryteriami, wybrać urządzenie o dużej wytrzymałości i możliwie najmniejszej skłonności do awarii. Dzięki temu znacząco zwiększa się szansa na prawidłowe funkcjonowanie lodówki przez długie lata. Jakie urządzenia są najmniej awaryjne? 

Przede wszystkim te, które zostały wyprodukowane przez sprawdzone, renomowane marki. Najlepszą inwestycją będą sprzęty energooszczędne, ciche i o klasycznym designie. Obecność różnych trybów pracy, na przykład trybu wakacyjnego, umożliwi zmniejszenie zużycia prądu podczas dłuższej nieobecności, a system szczelnej izolacji zapewni maksymalną wydajność pracy bez ryzyka wahań temperatury.  

Choć coraz popularniejsze stają się sprzęty inteligentne, bogato wyposażone w innowacyjne elektroniczne funkcjonalności – obecność tak wielu zaawansowanych technologicznie rozwiązań zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Ponadto stosunkowo prosta budowa urządzenia pozwala na szybszą i łatwą wymianę uszkodzonych elementów, a co za tym idzie znacznie niższe koszty ewentualnej naprawy. 

Przy wyborze najmniej awaryjnej lodówki liczy się także jej wnętrze. Warto swoją uwagę kierować na urządzenia wyposażone w solidne półki z hartowanego szkła i pojemniki wykonane z twardego, odpornego na zarysowania materiału. Ergonomicznie zaprojektowana przestrzeń, pozwalająca logicznie rozmieścić zawartość, dodatkowo zmniejsza obciążenie energetyczne i niweluje ryzyko wystąpienia awarii. 

Które lodówki są najmniej awaryjne? 

Obecnie za najlepsze jakościowo, najbardziej funkcjonalne i najmniej awaryjne lodówki uważa się urządzenia firm takich jak: Beko, Samsung, Whirlpool, Sharp, Electrolux, Bosch oraz LG. Łączą w sobie klasyczny, uniwersalny design i odpowiednią ilość nowoczesnych funkcjonalności. 

Ergonomicznie zaprojektowane wnętrze pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Wiele rozwiązań oferowanych przez wymienionych producentów jest stosunkowo przyjazne środowisku, ze względu na bardzo dobrą izolację i energooszczędność. Dodatkowym plusem tego jest niewątpliwie fakt, że niski pobór prądu pozytywnie wpływa na wysokość rachunków za energię elektryczną.  

Lodówki producentów takich jak Samsung czy Bosch wyposażone są w systemy redukcji wahania temperatury, a także izolację zapewniającą niskie warunki nawet przez 30 godzin bez dostępu do elektryczności. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w miejscach narażonych na częste wyłączenia i przerwy w dostawie prądu. Interesującym rozwiązaniem jest funkcja 6 Zmysł, oferowana m.in. przez urządzenia firmy Electrolux, która dopasowuje parametry techniczne do ilości i rodzaju produktów znajdujących się wewnątrz, jak i do temperatury panującej na zewnątrz. 

Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, którą oferuje między innymi firma LG. Pozwala to na dowolne modyfikowanie ustawienia urządzenia i nie zmusza do wymiany sprzętu przy ewentualnym remoncie.  

Renomowani producenci oferują gwarancję na całe urządzenie oraz poszczególne jego elementy, a także dostęp do profesjonalnego serwisu. Nawet produkty doskonałe mogą ulec awarii lub uszkodzeniu i warto mieć możliwość skorzystania z wykwalifikowanej pomocy.  

Jak przedłużyć żywotność lodówki? 

Żadna lodówka, nawet spośród tych najdroższych i najlepszych, nie będzie dobrze działała, jeśli się odpowiednio o nią nie zadba. Regularne przeglądanie zawartości chłodziarki i zamrażarki to podstawa. Nawet przechowywane poprawnie produkty mogą ulec zepsuciu. Warto pamiętać, aby nie wkładać do lodówki żywności w temperaturze znacznie wyższej niż pokojowa, a wszelką zawartość umieszczać tak, aby nie zasłaniać otworów wentylacyjnych. 

Regularne czyszczenie całej lodówki, jej półek i pojemników jest niezwykle istotne. Przy okazji porządków warto sprawdzać stan uszczelek izolacyjnych. W przypadku braku systemu No Frost w posiadanym urządzeniu należy je rozmrażać przynajmniej raz w roku. 

Niezawodne lodówki w atrakcyjnych cenach

Wybór niezawodnej lodówki jest kluczowy dla utrzymania świeżości i bezpieczeństwa przechowywanych produktów spożywczych. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata, dlatego dobrze jest wybierać renomowane marki i modele, które zdobywają uznanie użytkowników na całym świecie. Aby ułatwić podjęcie decyzji, jakie urządzenie wybrać, przygotowaliśmy listę modeli, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Beko RCSA300K30WN

Oferuje niezawodną pracę, wygodę i prostotę za mniej niż 1500 zł. To urządzenie smukłe i bardzo pojemne – doskonale chłodzi i mrozi. Posiada wbudowane półki wewnątrz oraz na drzwiach, do tego pojemniki na jajka oraz warzywa.

Dużym plusem jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Wadą z kolei jest brak funkcji No Frost, choć producent zrekompensował go wbudowaniem automatycznego odszraniania. Warto pamiętać, że nawet o najlepsze lodówki trzeba dbać, regularnie je czyścić i konserwować.

Samsung RB33B610FSA

To nowoczesna lodówka, oferująca pełne No Frost, bardzo cichą pracę i wysoką pojemność przy jednoczesnym zachowaniu standardowych wymiarów i smukłej sylwetki. Chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane w jej wnętrzu, dzięki czemu nie trzeba kombinować z układaniem produktów i zastanawiać się, który powinien znajdować się wyżej, a który niżej.

Whirlpool ART 66122

Następna propozycja, którą można znaleźć za mniej niż 2000 zł. Lodówka do zabudowy posiada wszystko, co nowoczesne urządzenie powinno mieć – regulację powietrza, czujniki 6. Zmysł, technologię No Frost i wygodne, funkcjonalne półki.

Najmniej awaryjne lodówki cenione przez użytkowników

Sharp SJ-BA05DTXLFEU

Kolejna lodówka, o której posiadacze piszą pozytywne opinie. Posiada pełny system No Frost, możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, pojemną zamrażarkę umieszczoną na dole i elegancki, klasyczny design. Modele od Sharp obecnie należą do sprzętów uznawanych za najbardziej niezawodne lodówki.

LG GBB62PZ5CN1

Podobne cechy posiada LG GBB62PZ5CN1, która jest nowoczesną, smukłą i wygodną lodówką. Duża pojemność chłodziarki i zamrażarki oraz system automatycznego regulowania temperatury pozwalają utrzymywać jedzenie w świeżości przez długi czas. To urządzenie szczególnie cenią miłośnicy nowinek technologicznych, można je bowiem kontrolować zdalnie za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony.

Electrolux LNC7ME32X2

Lodówka, która także zasługuje na uznanie. Ten model oferuje niezawodną pracę, elegancki design i wiele praktycznych funkcji. Innowacyjna technologia TwinTech No Frost zapewnia dwa niezależnie obiegi powietrza, dzięki czemu temperatura i wilgotność powietrza wewnątrz urządzenia są zawsze na idealnym poziomie. Dodatkowa szuflada Extra Chill zapewnia więcej chłodu dla produktów, które go potrzebują, jak mięsa czy sery.

Nowoczesność, estetyka i jakość – najlepsze lodówki

Lodówka to istotna część kuchni. Jest nie tylko funkcjonalnym sprzętem, ale również jednym z elementów całej aranżacji.

Samsung Bespoke RB38A7B5E22

W eleganckie, nowoczesne wnętrze doskonale wpasuje się Samsung Bespoke RB38A7B5E22 z pięknym, szklonym frontem. Prócz wyjątkowego designu urządzenie posiada szereg praktycznych funkcji – tryb wakacyjny, kontrolę wilgotności, regulację temperatury i alarm otwartych drzwi. Urządzenia produkowane przez Samsung są obecnie uznawane za najmniej awaryjne lodówki.

Samsung RB34T600ESA

Inna propozycja od wspomnianego wyżej koreańskiego producenta. Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, wysoka pojemność chłodziarki i zamrażarki, funkcja szybkiego mrożenia, a do tego pełny system No Frost czynią to urządzenie bardzo funkcjonalnym. Cicha praca i wysoka wydajność sprawiają, że trudno się dziwić pozytywnym opiniom.

LG GBB71PZVCN1

Nowoczesnym, klasycznie estetycznym i funkcjonalnym sprzętem jest także LG GBB71PZVCN1. Posiada system automatycznej stabilizacji temperatury, No Frost i alarm niedomkniętych drzwi. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, które w niej zastosowano, jest specjalna półka do przechowywania napojów. Kierunek otwierania drzwi może być zmieniany, dzięki czemu urządzenie posłuży przez długi czas i nie będzie konieczności jego wymiany w przypadku remontu.

Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!