Data modyfikacji:

Lodówka w kuchni – aranżacje. Gdzie ją umieścić?

Lodówka to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Istnieje jednak wiele sposobów, aby stała się ciekawą częścią aranżacji pomieszczenia. Przy wyborze lodówki, warto jednak nie sugerować się tylko i wyłącznie jej funkcjami czy estetyką, ale także zwrócić uwagę na dopasowanie jej do pomieszczenia. Na początku warto wyróżnić trzy strefy kuchenne, czyli przestrzeń gotowania, zlew kuchenny i miejsce, gdzie znajduje się lodówka. Warto, aby pomiędzy tymi trzema strefami znajdowały się blaty robocze. Takie rozwiązanie sprawia, że kuchnia jest odpowiednio funkcjonalna. Przy aranżacji kuchennego wnętrza warto zwrócić uwagę również na odpowiednie odległości pomiędzy tymi strefami. Powinny one wynosić w granicach od 1,2 do 2,3 m.
Lodówka w kuchni

Lodówka wolnostojąca w kuchni – aranżacje

Jaką lodówkę wybrać? Najpopularniejszym rozwiązaniem w kuchennym wnętrzu jest zastosowanie lodówki wolnostojącej. Przy jej wyborze warto jednak odpowiednio zorganizować przestrzeń wokół niej, by kuchnia była jak najbardziej praktyczna. Lodówka wolnostojąca to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oryginalny design. Aby podkreślić charakter pomieszczenia, możesz wybrać lodówkę w stylu retro bądź ozdobioną ciekawymi grafikami czy uchwytami.
Z pewnością taka opcja najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, chociaż istnieje także możliwość umieszczenia jej w nieco mniejszym wnętrzu. Jak sprawić, by lodówka wolnostojąca była dyskretna i niewyróżniająca się? Wtedy doskonale sprawdzi się taka w srebrnym bądź kremowym kolorze. Taka opcja doskonale pasuje do większości mebli, co sprawia, że jest to neutralne i bezpieczne rozwiązanie do niemal każdej kuchni.

Czarna lodówka w kuchni – czy to dobry pomysł?

Bez wątpienia hitem kuchennych aranżacji jest czarna lodówka. Jest to niewątpliwie ciekawe i oryginalne rozwiązanie. Ta opcja doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu. Czarna lodówka będzie świetnie prezentować się w nowoczesnych aranżacjach, a także doskonale sprawdzi się jako przełamanie białej kuchni. Styl nowoczesny to przecież głównie kontrasty i geometryczne formy.
Taka opcja lodówki będzie doskonałym dodatkiem do jasnej kuchni, urządzonej w skandynawskim stylu. Czarna lodówka stworzy idealne zestawienie z drewnem i białymi meblami. Tak urządzone wnętrze będzie prezentowało się oryginalnie. Jasna kolorystyka doskonale sprawdzi się w kuchni urządzonej w stylu retro. Jakie lodówki najlepiej pasują do tego stylu? Przede wszystkim te jednodrzwiowe, niewielkich rozmiarów, zaokrąglone, z widocznym uchwytem. Urządzenia posiadające właśnie te cechy będą idealne do stylu retro.

Lodówka side by side – uniwersalny sprzęt najwyższej jakości

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się lodówki side by side. Co to znaczy? Dlaczego tak się dzieje? Są to urządzenia stworzone przede wszystkim dla rodzin, które potrzebują dużej, funkcjonalnej lodówki. Ważnym aspektem, jakim należy się kierować przy wyborze takiego sprzętu, jest wielkość wnętrza. Standardowe wymiary to około dwa metry wysokości, szerokość co najmniej jeden metr i głębokość sięgająca prawie jeden metr. Taka lodówka doskonale sprawdzi się więc w przestronnej kuchni. Aranżacje kuchni z lodówką side by side to bez wątpienia oryginalny, a zarazem funkcjonalny pomysł.

Aranżacje kuchni z lodówką wolnostojącą

Aranżacja wnętrza kuchni powinna być dokładnie przemyślana, aby stworzyć jak najbardziej funkcjonalną przestrzeń. Z całą pewnością lodówki wolnostojące są jednymi z najczęściej wybieranych do kuchennego wnętrza. Dlaczego? Przede wszystkim te w kolorach srebrnym czy kremowym doskonale sprawdza się do większości wnętrz. Ponadto taką lodówkę można także wyeksponować, między innymi wybierając te kolorowe z ciekawymi wzorami. Co więcej, w razie awarii w łatwy sposób można to urządzenie wymienić, a także dopasować je do potrzeb rodziny.

Czarna lodówka – ciekawe aranżacje

Czarna lodówka bez wątpienia nada nieszablonowy design każdemu kuchennemu wnętrzu. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że można je łączyć z wieloma kolorami mebli. Czarna lodówka prezentuje się świetnie w połączeniu z białymi meblami. Jest to bez wątpienia ponadczasowe rozwiązanie, które nada wnętrzu niezwykły charakter.

Poradnik na aranżację lodówki w kuchni

Przede wszystkim przy wyborze lodówki należy zwrócić uwagę na jej wielkość i pojemność. Bez wątpienia ważnym czynnikiem jest także estetyka i jej design. Warto dopasować wielkość lodówki do wnętrza, by nie sprawiać, że wizualnie stanie się ono mniejsze. Do niewielkiego pomieszczenia świetnie sprawdzi się lodówka do zabudowy. Jej dyskretny charakter sprawi, że nie będzie rzucała się w oczy, tym samym nie przytłaczając wnętrza. Przy lodówkach wolnostojących istnieje opcja obudowy. To świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby wybrać lodówkę wolnostojącą, ale taką, którą można wstawić w ciąg meblowy, tym samym nie pozostawiając przerw między nimi.
Podsumowując, przy wyborze właściwej lodówki należy kierować się kilkoma czynnikami. Jednym z najważniejszych jest jej funkcjonalność i estetyka. Warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar, jak również pojemność urządzenia i dopasować je odpowiednio do potrzeb rodziny. Ponadto przy aranżacji wnętrza szczególną uwagę należy zwrócić na zachowanie odległości pomiędzy trzema strefami znajdującymi się w kuchni. Sprawi to, że użytkowanie lodówki będzie wygodne i praktyczne, jak również bezpieczne. Istotnym aspektem przy wyborze lodówki jednoskrzydłowej jest strona, na którą otwierają się drzwi. Warto zwrócić na to uwagę i ustawić lodówkę tak, by była wygodna w użytkowaniu i nie zderzała się podczas otwierania czy zamykania z innymi meblami.
Zdjęcie: bialasiewicz / Envato Elements
Autor: Patrycja Hendzel