Data modyfikacji:

Cichy nawilżacz powietrza – jaki cichy nawilżacz powietrza wybrać?

Nawilżanie powietrza może być koniecznie w sezonie jesienno-zimowym. Cichy nawilżacz powietrza to urządzenie niezbędne w blokach z wielkiej płyty. W tego rodzaju budynkach mieszkaniowych powietrze jest bardzo przesuszone. Potrzeba zakupu nawilżacza może zaistnieć w każdym domu. Co do zasady z nawilżacza powietrza należy korzystać, gdy wilgotność powietrza spada poniżej 40%. Sprawdź, jaki bardzo cichy nawilżacz możesz zdobyć za rozsądne pieniądze!

nawilżacz powietrza

Bardzo cichy nawilżacz powietrza — ABC stosowania

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Branża AGD oferuje nawilżacze ewaporacyjne, parowe i ultradźwiękowe. Dostępne są również nawilżacze ceramiczne, które wiesza się na kaloryferach. Ta metoda jest jednak dość przestarzała. Zdecydowanie lepiej jest korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad użytkowania produktu. Najważniejsze jest miejsce ustawienia urządzenia. Powinno się je umiejscowić w tej części domu, gdzie rodzina spędza najwięcej czasu. 

Dobrym miejscem jest sypialnia. Można też wstawić cichy nawilżacz powietrza do pokoiku dziecinnego. Nawilżacz działa najlepiej z dala od kaloryferów. Nie ustawia się go w pobliżu drewnianych elementów wyposażenia wnętrz. Trzeba trzymać go w znacznej odległości od mebli wykonanych z cennych materiałów. Również wszelkiego rodzaju antyki i dzieła sztuki dobrze jest chronić przed działaniem nawilżacza. Najlepiej jest wykorzystywać wodę bez zawartości minerałów. Taka opcja zapobiega powstawaniu białego osadu na powierzchniach typu meble.

Najcichszy nawilżacz powietrza — przegląd wybranych produktów

Ogólnie rzecz biorąc, tego typu produkt ma przynosić korzyści natury zdrowotnej. Jego zadaniem jest pozytywne wpływanie na układ oddechowy człowieka. Skoro urządzenie ma poprawiać zdrowie, to nie może nikogo irytować głośną pracą. Dlatego bardzo ważne jest, by kupić cichy nawilżacz powietrza. Jego praca po prostu nie powinna nikomu przeszkadzać.

Przeczytaj także, jaki nawilżacz powietrza do roślin kupić

Philips Hu4816/10

Ten parowy nawilżacz powietrza ma dużą pojemność (4 l). Działa na powierzchniach do 44 m2. Rozprowadza powietrze w równomierny sposób. Potrafi kontrolować poziom nawilżenia powietrza w sposób automatyczny. W porównaniu z nawilżaczami ultradźwiękowymi redukuje aż do 99% alergenów. Nie powoduje białych plam i osadów. Ma zaprogramowany nocny tryb pracy. Jest rekomendowany również jako cichy nawilżacz powietrza dla dzieci. Jest to produkt z filtrem wymiennym.

Botti MH 512 Brisk

Wielbiciele tej marki kochają design jej produktów. Jest to cichy nawilżacz powietrza z filtrem ceramicznym. Posiada duży zbiornik na wodę (aż 5,7 l). W przypadku braku wody wyłączy się w sposób automatyczny. Ma zaprogramowane 4 poziomy nawilżania. Botti MH 512 Brisk to ultradźwiękowy nawilżacz z funkcją jonizacji.

Stylies Orion

Jest nawilżaczem ewaporacyjnym. Wyróżnia go wyjątkowa energooszczędność. Poziom hałasu to jedynie 22 dB. Cichy nawilżacz powietrza doskonale się sprawdza na większych powierzchniach. Można stosować go także do aromatoterapii. Urządzenie wzbogacono o kostkę z jonami srebra. Ma to zapobiegać gromadzeniu się bakterii i innych szkodliwych czynników chorobotwórczych. Nawilżacz posiada higrostat, dzięki czemu sam kontroluje poziom wilgotności w danym pomieszczeniu.

Stadler Form Fred

Ten nawilżacz parowy hipnotyzuje swym designem! Wytwarzana przez niego para jest całkowicie wolna od bakterii. Automatycznie kontroluje, czy poziom wilgotności jest prawidłowy. To super propozycja dla posiadaczy większych mieszkań. Działa na przestrzeni od 50 do 125 m2. Jeśli chodzi o poziom hałasu, to minimalna wartość wynosi 27 dB. Maksymalna – 33 dB.

Blaupunkt AHS701

Jest to nawilżacz ultradźwiękowy rekomendowany do pomieszczeń do 25 m2. Można go również wykorzystywać do aromatoterapii. Nadaje się do pracy w nocy. Poziom hałasu nie przekracza 35 dB. Cichy nawilżacz powietrza z jonizatorem doskonale oczyszcza powietrze. Filtr żywiczny zapobiega tworzeniu się białych osadów na meblach.

Setti+ Smart AH900

Innowacyjny typ nawilżacza ultradźwiękowego. Automatycznie kontroluje poziom wilgotności. Jest wyposażony w lampę UV, która zwalcza wszelkie wirusy i bakterie. Przy jego użyciu można cieszyć się aromatoterapią. Ten bardzo cichy nawilżacz powietrza świetnie sprawdza się w godzinach nocnych. Można posługiwać się nim, korzystając z pilota lub aplikacji. Ceramiczny filtr zapobiega tworzeniu się białego osadu na meblach. Jest to reprezentant marki, której domeną są rozwiązania tworzące inteligentne domy.

Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier (SKV4140GL)

Nieskomplikowany w obsłudze cichy nawilżacz powietrza od marki, którą każdy zna przez smartfony. Minimalistyczny design będzie pasować dosłownie do każdego domu. Za wyborem tego nawilżacza będzie przemawiać korzystna cena. Działa do 15 godzin. Jest na tyle nowoczesny, że można nim sterować zdalnie. Pomaga w tym aplikacja Xiaomi Home. Jeśli chodzi o głośność, to nie przekracza ona 38 dB.

Hyundai HUM770

Koreańskie urządzenie w rewelacyjnej cenie. Poziom głośności to zaledwie 35 dB. Ogromną zaletą tego nawilżacza jest długi czas pracy (do 52 godzin). Jest z funkcją jonizacji.

Nawilżacz powietrza – cichy pomocnik w każdym domu

Suche powietrze może powodować infekcje dróg oddechowych. Bardzo często wywołuje bóle głowy. Takie powietrze jest bardzo uciążliwe dla osób borykających się z problemami z alergią. Włosy i skóra mogą źle reagować na przesuszone powietrze. Dość częstym objawem jest katar. Remedium na tego typu sytuacje jest właśnie cichy nawilżacz powietrza. Warto jest pamiętać, że trzeba go dopasować do wielkości mieszkania. Funkcje dodatkowe powinny odpowiadać indywidualnym potrzebom domowników.

Zdjęcie: puhimec/Envato Elements
Autor: Dorota Wiśniewska