Data publikacji:

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – ranking. Wybieramy najlepszy nawilżacz powietrza z jonizatorem

Jeśli zastanawiacie się, jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem wybrać, ranking pomoże wam w podjęciu decyzji. Opinie użytkowników są niezwykle ważne. Wybór nawilżacza powinniśmy podejmować świadomie. Jonizatory powietrza poprawiają nasz komfort podczas przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Mają one także pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zalecana wilgotność powietrza w pomieszczeniach to 40–60%. Jaki jonizator powietrza wybrać? Oto ranking TOP 3 dostępnych na rynku nawilżaczy.
nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – ranking TOP 3

Jaki nawilżacz powietrza z jonizatorem wybrać? Ranking TOP 3 uwzględnia cechy urządzeń takie jak:
 • typ – parowy, ultradźwiękowy, ewaporacyjny;
 • wydajność;
 • pojemność zbiornika;
 • głośność podczas pracy;
 • design;
 • dodatki takie jak: timer, czujnik, pilot, sterowanie za pomocą aplikacji, tryb nocny, automatyczne wyłączanie.
Należy być świadomym tego, że nie dla każdego użytkownika jonizator powietrza, znajdujący się w rankingu na samej górze, będzie najlepszy. Nasza decyzja powinna zależeć nie tylko od jakości oraz wydajności urządzenia. Wybór nawilżacza powinien uwzględniać nasze warunki mieszkalne, potrzeby, tryb życia (np. czy często oraz długo jesteśmy poza domem), odporność na dźwięki oraz światło emitowane przez wszelkiego rodzaju urządzenia, poczucie estetyki, inne urządzenia mogące zakłócić pracę jonizatora, a także to, czy posiadamy zwierzęta domowe.

Ranking nawilżaczy powietrza z jonizatorem – nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10

Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10 – czy jest to najlepszy jonizator powietrza?

Jednym z najczęściej kupowanych jonizatorów powietrza jest nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10. Zwiększa on wilgotność powietrza dzięki zamieszczonemu wewnątrz filtrowi, który jest nasączony wodą, oraz wentylatorowi. Metoda działania tego urządzenia jest najzdrowsza. Philips to sprawdzona marka, która od lat cieszy się wśród użytkowników dużą popularnością. Znany producent jest gwarancją jakości.

Urządzenia marki Philips są niezwykle estetyczne – wręcz dekoracyjne. Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10 idealnie nada się dla osób, które cenią sobie prostotę oraz piękno. To także dobre rozwiązanie dla osób posiadających psy. Nawilżacz ewaporacyjny nie odbije się bowiem na komforcie naszych czworonogów – co może mieć miejsce w przypadku nawilżacza ultradźwiękowego.

Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10 – opinie użytkowników

Jakie są opinie użytkowników na temat nawilżacza ewaporacyjnego Philips HU4813/10? Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia, zwracają uwagę na następujące walory jonizatora:
 • rozmiar oraz estetyczny wygląd;
 • brak plam oraz mokrych śladów na wyposażeniu wnętrz;
 • wydajność;
 • łatwość w obsłudze oraz w utrzymaniu w higienie;
 • fakt, że nie nagrzewa on powietrza;
 • elektroniczny wskaźnik poziomu nawilżenia;
 • możliwość ustawienia trybu nocnego oraz wyłączenia oświetlenia – co ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza w nocy.
Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10 ma zasięg do 44 m². Na niewielkie mieszkanie wystarczy więc jedno urządzenie tego typu. Jeśli nasze mieszkanie jest większe lub posiadamy dom, warto zdecydować się na dwa lub więcej jonizatorów – do każdego pomieszczenia osobno. W ten sposób jakość powietrza w każdym z pomieszczeń będzie odpowiednia. Użytkownicy zwracają uwagę, że jonizator równomiernie rozprowadza wilgoć. W przypadku wielu pomieszczeń rozsądniejsze będzie jednak kupienie kilku nawilżaczy. Zapewni to odpowiedni komfort, ale i prywatność domowników, którzy czasami pragną zamknąć się w swoich pokojach.

Jaki jonizator powietrza jest najlepszy? Ranking i różne typy nawilżaczy

Zalety oraz wady nawilżacza ultradźwiękowego

Ranking nawilżaczy powietrza z jonizatorem obejmuje wszystkie typy jonizatorów. Nawilżacz ultradźwiękowy Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier (SKV4140GL) za pomocą ultradźwięków rozbija cząsteczki wody, które dostają się do powietrza w formie delikatnej mgiełki. Urządzenia można używać także w lecie, gdyż nie wytwarza ono ciepła. Ultradźwięki nie są uciążliwe dla ludzi. Natomiast jeśli posiadamy zwierzęta domowe, np. psy, ultradźwiękowy nawilżacz powietrza nie będzie najlepszym wyborem.

Jakie są opinie użytkowników na temat ultradźwiękowego jonizatora powietrza Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier (SKV4140GL)?

Opinie użytkowników na temat ultradźwiękowego jonizatora powietrza Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier (SKV4140GL), które możemy przeczytać na stronie Ceneo.pl, wskazują na zalety nawilżacza takie jak:
 • solidne wykonanie;
 • przyjemne oraz wygodne sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie;
 • cicha praca;
 • duży otwór do wlewania wody;
 • nowoczesny design;
 • zaskakująco niska cena;
 • tryb nocny.
Ultradźwiękowy jonizator powietrza Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier (SKV4140GL) ,pomimo swoich licznych zalet, nie będzie dobrym zakupem dla osób używających oczyszczacza powietrza. Dlaczego nawilżacze ultradźwiękowe nie nadają się do równoległego stosowania z urządzeniem takimi jak oczyszczacz powietrza? Woda rozbita przez fale ultradźwiękowe na drobne cząsteczki jest traktowana przez oczyszczacze jak zanieczyszczenie. Urządzenie oczyszczające powietrze zaczyna więc „wariować”, zbierając wilgoć, a jonizator pracuje wówczas na pełnych obrotach.

Jonizator parowy Philips HU4801/01 – ładny, zgrabny, dla osób szukających prostych oraz stosunkowo tanich rozwiązań

Nawilżacze powietrza z jonizatorem – ranking zamyka jonizator parowy Philips HU4801/01. Na stronie internetowej dostępne są liczne opinie użytkowników. Wskazują one na zalety oraz wady nawilżacza parowego. Jest to klasyczne urządzenie, które za pomocą pary wodnej nawilża powietrze oraz usuwa drobnoustroje.

W związku z faktem, że nagrzewa on powietrze, nie zaleca się go stosować latem. Kuszące są jednak cena oraz łatwość w obsłudze. Decydując się na nawilżacz parowy, należy liczyć się z tym, że para może osadzać się na meblach oraz innych przedmiotach w pomieszczeniu. Użytkownicy zwracają uwagę na delikatną poświatę oraz cichą pracę. Dzięki temu nawilżacz parowy Philips HU4801/01 idealnie sprawdza się w pokoju małych dzieci. Dużym plusem jest fakt, iż urządzenie wyłącza się samo, gdy w zbiorniku brakuje wody.

Ranking nawilżaczy powietrza z jonizatorem TOP 3 pokazuje, jak różne są gusta oraz potrzeby poszczególnych użytkowników. Jaki nawilżacz wybrać? Który jonizator jest najlepszy? Na powyższych przykładach dokładnie widać, że zależy to od wielu czynników. Warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych typów urządzeń, a po zakupie dokładnie przeczytać instrukcję obsługi oraz sprawdzić, jak dbać o czystość nawilżacza powietrza.

Co ciekawe, urządzenia te można stosować do aromaterapii. Wystarczy do pojemnika z wodą wlać olejek eteryczny. Osoby cierpiące na alergię powinny zachować ostrożność przy wyborze olejku.
Zdjęcie: Vladdeep/Envato Elements
Autor: Barbara Bereżańska