Data publikacji:

Jaki aspirator do nosa elektryczny? Ranking najlepszych aspiratorów

Pierwsze przeziębienie i pojawienie się wodnistej wydzieliny z nosa u dziecka potrafi skutecznie spędzić sen z powiek - zarówno rodzicom, jak i maluchowi. Aby ulżyć dziecku podczas uporczywego kataru, warto skorzystać z elektrycznego aspiratora do nosa. Na jaki model się zdecydować? Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych, elektrycznych aspiratorów do nosa.  
aspirator do nosa elektryczny ranking

Jak pomóc dziecku podczas kataru? 

Dorośli oraz dzieci powyżej 4. roku życia potrafią efektywnie wydmuchiwać nos, jednak w przypadku maluchów, jest to trudne lub wręcz niemożliwe zadanie. Rodzice mają wówczas do dyspozycji akcesoria, które mniej lub bardziej dokładnie oczyszczają nosek dziecka. Popularnym rozwiązaniem, które z pewnością jest znane starszemu pokoleniu jest skorzystanie z tradycyjnej gruszki. Nie jest to jednak akcesorium bez wad, a największą z nich jest niemożność zachowania odpowiedniej higieny, przez co rodzic może wręcz pogorszyć stan zdrowia dziecka.  
Innym rozwiązaniem są aspiratory do nosa z ustnikiem dla rodzica - pobranie wydzieliny następuje poprzez wdech i zaciągnięcie powietrza wraz z zawartością nosa. I choć to rozwiązanie ma kilka zalet z którymi warto się zapoznać, jak łatwo się domyślić zachowanie higieny w tym wypadku również jest trudne.  
Higienicznymi i najefektywniejszymi aspiratorami do nosa, są takie, które podpina się do odkurzacza - warto się nad nimi zastanowić, jednak warto pamiętać o tym, że rodzic nie zawsze ma przy sobie odkurzacz, zatem ta opcja odpada na przykład w przypadku podróży samochodem. 
Najwygodniejszą dla rodzica, a przy tym całkiem dokładną metodą oczyszczania nosa dziecka podczas kataru jest skorzystanie z elektrycznego aspiratora. Są to zwykle małe, poręczne urządzenia, przyjazne w użytkowaniu dla dzieci (na przykład w porównaniu z aspiratorem podpiętym do głośnego odkurzacza). Dodatkowym atutem tego typu urządzeń jest umożliwienie dokładnego wyczyszczenia aspiratora po wciągnięciu wydzieliny, dzięki czemu zapobiega się wtórnemu zakażeniu dziecka. Ogromną zaletą jest także fakt, że rodzic może go używać wszędzie, również poza domem - podczas podróży, spaceru, w przychodni itp.  

Jaki aspirator do nosa elektryczny wybrać? 

Podczas wyboru elektrycznego aspiratora do nosa dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego siłę ssania, która przekłada się na skuteczność. Rynek oferuje kilka mocnych, elektrycznych aspiratorów do nosa, choć należy pamiętać, że nawet najmocniejsze modele, nie będą dorównywać skutecznością aspiratorom podpinanym pod odkurzacz.
Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest źródło zasilania - tutaj według preferencji rodzica do wyboru są: baterie, akumulator lub zasilanie sieciowe (które zawęża pole użytkowania urządzenia). Dodatkowym atutem zachęcającym do zakupu konkretnego modelu jest wyposażenie aspiratora w wymienne końcówki, a także dodatkowe funkcje, które „zabawiają” dziecko w trakcie tej niezbyt przyjemnej dla niego czynności.  

Ranking elektrycznych aspiratorów do nosa

Aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji, poniżej przedstawiamy nasz ranking najlepszych elektrycznych aspiratorów do nosa.  

Miniland ML89058 

Aspirator elektryczny ze średniej półki cenowej, cechujący się jednak wysoką jakością. Produkt jest wyposażony w dwie nakładki o różnych rozmiarach, umożliwiające dostosowanie urządzenia do dziecka. Aspirator Miniland jest zasilany na baterie, dzięki czemu można go używać w dowolnym miejscu. Atutem tego urządzenia jest prosty demontaż pojemnika na wydzielinę, w celu umycia oraz sterylizacji. Jest to obowiązkowy produkt w rankingu najlepszych aspiratorów elektrycznych.  

Novama Pingo 

Dobrze znany rodzicom, elektryczny aspirator do nosa, który swoją popularność zawdzięcza stosunkowo cichej pracy, a także udogodnieniom w trakcie użytkowania. Urządzenie zasilane jest przez baterie i wyposażone w wymienne końcówki w zależności od rodzaju wydzieliny oraz wieku dziecka, a dodatkowo umożliwia dwa tryby pracy, aby jak najlepiej dostosować urządzenie do potrzeb malucha. Aspirator Pingo jest także wyposażony w 12 melodyjek, które mają za zadanie odwrócić uwagę dziecka. Głowica urządzenia jest skonstruowana z myślą o zapewnieniu odpowiedniej higieny.  

Haxe NS1 

Produkt z niższej półki cenowej, który świetnie sprawdzi się dla osób z ograniczonym budżetem, dlatego znalazł swoje miejsce w naszym rankingu najlepszych, elektrycznych aspiratorów do nosa. Urządzenie jest wyposażone w dwie końcówki wielokrotnego użytku, które z powodzeniem można sterylizować, dzięki czemu rodzic nie jest narażony na dodatkowe koszta. Aspirator jest lekki, wygodny w użytkowaniu, praktyczny, wyposażony w 12 melodyjek.  

Vitammy Colibri  

Mocny aspirator do nosa, wyposażony w dwie końcówki, umożliwiający dokładne czyszczenie końcówek oraz zbiornika po użyciu. Kształt urządzenia został zaprojektowany w taki sposób, aby dziecko mogło zachować naturalne ułożenie ciała, bez konieczności wyginania głowy. Podczas odciągania wydzieliny, rodzic może zdecydować się na metodę stopniowego usuwania kataru, bądź na prace ciągłą urządzenia.  

Nosiboo PRO 

Na końcu naszego rankingu najlepszych aspiratorów elektrycznych do nosa, nie możemy nie wspomnieć o urządzeniu w wersji premium. Najprawdopodobniej jest to obecnie najmocniejszy, elektryczny aspirator do nosa dostępny na rynku. Nosiboo PRO to produkt z wyższej półki cenowej, jednak rodzic już na pierwszy rzut oka dostrzeże wysoką jakość aspiratora.
Przede wszystkim producent zadbał w sposób szczególny o umożliwienie zachowania maksymalnej czystości, co w przypadku tego typu urządzeń pełni kluczową rolę. Ponadto aspirator jest wolny od szkodliwych substancji, łatwy w obsłudze, umożliwia regulację siły ssania, Urządzenie zasilane jest sieciowo. Z pewnością jest to warty uwagi, wysokiej klasy produkt, który skutecznie rozprawi się z uporczywym katarem.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.