Data publikacji:

Jaki płyn do myjki do okien Karcher i Vileda?

Mycie okien nie należy raczej do ulubionych czynności domowych, dlatego warto wiedzieć, jak można sobie ją ułatwić. Dużą pomoc może stanowić stosowanie sprawdzonych, dobrej jakości środków chemicznych i elektrycznych myjek. Skuteczność pracy z tego typu urządzeniami zależy w dużym stopniu od wykorzystywanych specyfików czyszczących. Sprawdź, jaki płyn do myjki do okien Karcher oraz Vileda wybrać, aby porządki wykonywać szybko i sprawnie. 
jaki płyn do myjki do okien karcher i vileda

Sprawdzony płyn do mycia okien 

Czyste okna mogą pozytywnie wpływać na estetykę wnętrza, a także na samopoczucie domowników, zwłaszcza gdy po długiej zimie czy przygnębiającej pogodzie pojawiają się wiosenne promienie słońca i wpadają przez lśniące szyby do domu.
Aby utrzymać okna w czystości, warto zaopatrzyć się w odpowiedni płyn do myjki do okien. Vileda i Karcher należą do najpopularniejszych producentów urządzeń oraz środków czyszczących. Szczególnie często wybieraną marką jest Karcher, oferujący specjalistyczny sprzęt do mycia przemysłowego różnych powierzchni oraz wysokiej jakości środki czyszczące.
W domowym zastosowaniu można spotkać myjkę do mycia okien tej firmy, która pozwala w prosty sposób wyczyścić szklane powierzchnie, nie pozostawiając smug. Decydując się na takie urządzenie, warto wiedzieć, jaki płyn do myjki do okien Karcher wybrać.
Jak dobrać płyn do myjki do okien Vileda czy Karcher? Ten drugi producent zaleca stosowanie własnych produktów, przeznaczonych do szyb. W zależności od modelu myjki, stopnia zabrudzenia oraz wielkości mytej powierzchni można wybrać różne płyny, cechujące się innymi właściwościami. Na własny, domowy użytek dobrze sprawdzają się koncentraty, które należy rozwodnić przed rozpoczęciem sprzątania. Dzięki temu stosunkowo niewielkie opakowanie płynu wystarcza na kilkukrotne użycie. 

Jaki płyn do myjki do okien Karcher warto wybrać?

Zastanawiając się, jaki płyn do myjki wybrać, należy zwrócić uwagę, że dostępne w ofercie Karcher produkty często dedykowane są określonym powierzchniom i mają różne funkcje, choć z pewnością wszystkie sprawdzą się w usuwaniu brudu, kurzu i innych zabrudzeń z okien. Można też sięgnąć po silniejsze środki, przydatne np. przy czyszczeniu altanek, kabin prysznicowych czy tłustych szyb.
Płyn do myjki do okien Karcher RM 503 jest środkiem uniwersalnym, nadającym się do wszystkich szklanych powierzchni. Produkt jest bardzo skuteczny w usuwaniu zabrudzeń, tłuszczu i różnych osadów. Nie pozostawia smug i ma przyjemny, świeży zapach. 
Do walki ze śladami palców i zachlapaniami na oknach czy lustrach warto wykorzystać środek czyszczący Karcher RM 500, który nie zostawia zacieków i smug, ma przyjemny zapach i właściwości zwilżające. 
Innym dobrym wyborem, jaki polecamy, jest płyn do myjki do okien i szkła CA 40R, który dobrze usuwa brud, kurz i tłuste ślady. Ten produkt jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni szklanych, ale też plastikowych. Jest idealnym rozwiązaniem do skutecznego sprzątania witryn czy przeszkleń sklepowych. 
Warty uwagi jest również środek czyszczący do szkła 3 w 1 Karcher RM 627. Ulepszona formuła tego preparatu aktywnie rozpuszcza brud (w tym tłuszcze, ptasie odchody i zanieczyszczenia emisyjne) na każdej szklanej powierzchni. 

Jaki płyn do myjki do okien Vileda?

Vileda to inna popularna marka, oferująca wysokiej jakości urządzenia do czyszczenia. Podobnie jak Karcher, firma Vileda oferuje automatyczne myjki do mycia okien (Windomatic), choć nie sprzedaje własnych płynów, które sprawdzają się przy myciu szklanych powierzchni. Bez przeszkód można jednak stosować produkty innych producentów. Jako płyn do myjki do okien Vileda dobrze sprawdzi się np. koncentrat Electrolux lub preparaty firmy Karcher. 
Zdjęcie: Envato Elements
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!