Data publikacji:

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu?

Keratynowe prostowanie włosów jest coraz popularniejsze ze względu na spektakularne efekty. Zabieg sprawia, że nawet zniszczone i podatne na puszenie włosy stają się idealnie gładkie. Keratyna odbudowuje strukturę pasm, które nabierają blasku i zdrowego wyglądu na wiele miesięcy. Jeśli chce się utrzymać efekty keratynowego prostowania włosów, powinno się jednak dbać o prawidłową pielęgnację kosmyków na co dzień. Bez niej zabieg będzie działać krócej, gdyż wszystkie składniki wypłuczą się podczas codziennego mycia głowy. Sprawdź zatem, jaki szampon po keratynowym prostowaniu będzie odpowiedni dla ciebie.
prostowanie keratynowe

Keratynowe prostowanie włosów a zwykły szampon

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, dzięki któremu rozwiązują się problemy z puszeniem się i elektryzowaniem włosów. Niesforne loki, suche, porowate kosmyki i włosy cienkie, pozbawione blasku, po zabiegu z keratyną zyskują zupełnie nowy wygląd. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, dlatego jej dostarczenie z zewnątrz sprawia, że fryzura jest pełna zdrowia i witalności.

Zabieg keratynowego prostowania daje efekty na okres co najmniej kilku miesięcy. Dzięki niemu można zrezygnować z używania prostownicy na co dzień. Fryzurę układa się szybko, nawet gdy ma się niewiele czasu na modelowanie. Efekty zabiegu z keratyną są najlepsze, gdy do mycia i odżywiania włosów używa się specjalnego szamponu. Jaki szampon po keratynowym prostowaniu jest dobrym wyborem?

Zanim przejdzie się do zakupu szamponu do włosów prostowanych keratynowo, powinno się poznać powody, dla których zwykły, drogeryjny kosmetyk jest złym wyborem. Szampony dostępne w drogeriach posiadają duże ilości silikonów i substancji myjących, które wypłukują keratynę z włosów. Najgorszym składnikiem w kosmetykach tego typu jest sól, która uszkadza strukturę włosów i powoduje ich szybkie niszczenie. Zabieg keratynowego prostowania bez używania odpowiednio dobranych szamponów jest mało efektywny, dlatego powinno się kłaść szczególny nacisk na szampon po prostowaniu keratynowym. 

Jak myć włosy po keratynowym prostowaniu?

Wygląd włosów zależy nie tylko od tego, jaki szampon po keratynowym prostowaniu zastosujesz. Przed pierwszym myciem włosów należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim przez trzy dni od wizyty w salonie fryzjerskim zabronione jest mycie pasm. Keratyna potrzebuje czasu, by wniknąć głęboko w strukturę włosów, dlatego nie można jej przedwcześnie wymywać. Powinno się unikać nawet pocenia na siłowni, gdyż wilgotne kosmyki będą niepodatne na działanie związków, które powinny w nie wniknąć.

Po keratynowym prostowaniu powinno się unikać spinania i wiązania kucyków. Włosy powinny luźno opadać na ramiona, gdyż w przeciwnym razie odkształcą się w miejscach, w których były związane. Rozpuszczone pasma będą najmniej podatne na wgniecenia, co zwiększy szanse, że uzyska się dokładnie taki efekt, jakiego się oczekiwało.

Szampon po keratynowym prostowaniu - jakie składniki powinien zawierać?

Jaki szampon po prostowaniu keratynowym jest najskuteczniejszy? Brak soli w składzie to tylko jedna z kwestii, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wybierania kosmetyku. Pasma pozostaną gładkie na długo, jeśli dostarczy im się dodatkowej keratyny podczas mycia. Szampon po keratynowym prostowaniu działa skutecznie, gdy zawiera emolienty połączone z keratyną roślinną. Obecne w niej aminokwasy głęboko wnikają w strukturę włosa i uzupełniają ubytki, które pojawiają się po pewnym czasie od zabiegu w salonie fryzjerskim. Jeśli szampon zawiera dodatkowo masło sapote lub z baobabu, pasma staną się miękkie i błyszczące za sprawą lipidów.

Szampon po keratynowym prostowaniu włosów pogłębia efekt wygładzenia fryzury, jeśli zawiera olej kokosowy i z awokado, keratynę brazylijską oraz masło kakaowe. Wymienione składniki chronią pasma przed puszeniem i ograniczają ich łamliwość. Jeśli włosy są podatne na uszkodzenia końcówek, można zdecydować się na szampon, który zawiera aminokwasy i wyciąg z kwiatów błękitnego lotosu. Kosmetyk z takim składem wygładza fryzurę na całej długości, dzięki czemu końcówki są chronione przed łamaniem i rozdwajaniem pod wpływem mycia, temperatury i czesania.

W składzie szamponu po keratynowym prostowaniu może znajdować się również kompleks protein, arginina i witamina B3. Dzięki tym związkom regeneruje się pasma i pobudza wzrost nowych włosów. Kosmetyk o takim składzie jest polecany w szczególności kobietom, które mają cienkie i łamliwe pasma. Kosmyki stają się dzięki niemu grubsze i silniejsze, dlatego szampon do włosów po keratynowym prostowaniu dodatkowo pogłębi efekty osiągnięte w salonie fryzjerskim.

Co jest ważne w składzie szamponu do włosów po keratynowym prostowaniu?

Jeśli nie ma się możliwości zakupu profesjonalnego szamponu do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu, można zdecydować się na szampon z dobrej drogerii lub apteki. W tym przypadku szczególnie ważne jest dokładne zapoznanie się ze składem produktu. Powinien to być łagodny kosmetyk bez soli, alkoholu, parabenów i silikonów. Jego skład powinien być możliwie jak najbardziej naturalny.

Włosy będą wyglądać najlepiej, gdy do ich mycia po keratynowym prostowaniu zastosuje się kosmetyki bogate w olejki. Olej arganowy, z czarnuszki lub jojoba zapobiegają wypłukiwaniu keratyny. Dodatkowo olejki wygładzają pasma, co sprawia, że są przyjemne w dotyku i miękkie. Po myciu włosów warto sięgnąć po odżywkę z olejkami, które ochronią pasma przed wysoką temperaturą podczas suszenia i utratą koloru na silnym słońcu. Raz na tydzień pielęgnację fryzury powinno uzupełnić się o regenerującą maskę do spłukiwania, a zabieg keratynowego prostowania nie będzie wymagał częstego powtarzania.
Autorka: Monika Kocher