Data publikacji:

Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Niepewne, niedokładne, zawodzą w trudnych momentach. Nie można na nie liczyć. Każdy pomiar wskazuje inną temperaturę ciała dziecka. Jesteś skonsternowana. Nie wiesz, czy już masz dzwonić po lekarza, czy jeszcze się wstrzymać… Temperatura u małego dziecka może zmieniać się jak w kalejdoskopie. Wzięliśmy zatem na tapet temat „Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?”, by przynieść ci wsparcie w trudnym wyborze, jakim jest najlepszy termometr dla niemowlaka. Termometr dla niemowlaka – ranking – zapraszamy.

termometr dla niemowlaka

Czy i gdzie kupię specjalny termometr dla niemowlaka?

Nigdzie. Jak to? A tak, że nie ma czegoś takiego jak termometr dla niemowlaka czy termometr dla małego dziecka. Z tego wynika pozytyw – jeśli kupisz dokładny termometr i potrafisz go prawidłowo używać, to temperaturę zmierzysz noworodkowi, niemowlęciu, starszakowi, sobie i dziadkom. Bo dobry termometr dla niemowlaka to porostu taki, na którym możesz polegać.

Zasadniczo poleca się posiadanie w domowej apteczce dwóch rodzajów termometrów. Jeden to elektroniczny termometr bezdotykowy, który przyda się zawsze, gdy potrzebny jest szybki pomiar. Drugi to elektroniczny termometr piórkowy. Jego zaś używa się do potwierdzenia wyniku, jaki wskazał termometr bezdotykowy, czyli na przykład u noworodków zastosujesz go doodbytniczo.

Termometr bezdotykowy dla niemowlaka – warunki uzyskania poprawnego wyniku Mówi się, że najlepszy termometr dla niemowlaka to termometr bezdotykowy, jednocześnie… narzekając na niedokładność pomiaru. Co wpływa na dokładność pomiaru? Dowiedz się tego, jeśli chcesz kupić termometr dla niemowlaka i uzyskiwać poprawne pomiary:
  • temperatura otoczenia – stała, bez nagłych skoków, wiatru i przeciągów;
  • temperatura termometru – ma być stabilna, czyli urządzenie znajduje się w tym samym pomieszczeniu, w którym odbywa się pomiar od co najmniej godziny;
  • stan skóry – musi być sucha. Spocona, tłusta i nagrzana skóra da błędny pomiar;
  • miejsce i sposób pomiaru – przeczytaj instrukcję załączoną przez producenta. Jeśli zalecone jest dokonywanie pomiaru na środku czoła, to nie mierz na skroni. Jeśli masz trzymać sprzęt 5 cm od ciała, to nie zbliżaj go na 3 cm; - naładowane baterie – dają poprawny wynik;
  • czyste i zadbane urządzenie pomiarowe – brudny czujnik skutkuje złym pomiarem.

Jak widzisz, nie tylko to, jaki termometr dla niemowlaka wybrać jest ważne, ale też to, jak potem go obsługiwać, by pokazywał prawidłowe wyniki.

Bezdotykowy termometr dla niemowlaka – ranking polecanych modeli

Visiomed ThermoFlash LX 26 Evolution

To dobry termometr dla niemowląt, bo ma mechanizm autokalibracji, czyli wyniki są bardziej wiarygodne. Szybko odczytasz widok, zmierzysz temperaturę ciała, przedmiotów i powietrza. Jednak pomiar na skroni może być kłopotliwy w trakcie snu dziecka.

Microlife NC 150

Termometr bezdotykowy na podczerwień – gwarantuje dokładność pomiaru: ±0,2°C. Masz możliwość wyłączenia dźwięku, co jest ważne, gdy mierzysz temperaturę dziecka podczas snu. W komplecie znajdziesz plastikowe etui do transportu. Sposób pomiaru przez przesuwanie prawdopodobnie poprawia dokładność wyników, ale może być kłopotliwy, gdy dziecko ci się kręci i wierci, a nawet płacze i ucieka.

Diagnostic NC 300

Termometr zbliżeniowy – prezentuje dobry stosunek ceny do jakości. Zapamiętuje 12 ostatnich pomiarów. Ma alarm podwyższonej temperatury (37,8°C), możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego i dokładność pomiaru: ± 0,2°C.

Visiofocus 06400

Termometr bezdotykowy na podczerwień dla niemowlaka – wynik jest wyświetlany na czole, co sprawia, że w zasadzie możesz przeskanować całe czoło i obserwować, czy temperatura się zmienia. Istotna wada jest taka, że dioda, która wyświetla wynik, generuje spore ilości światła – nie da się tego wyłączyć, co jest problematyczne w trakcie nocnych pomiarów temperatury oraz gdy twoje dziecko jest wrażliwe na światło.

Braun BNT400

Termometr bezdotykowy na podczerwień to podwójna specyfika działania: dotykowy i bezdotykowy dobry termometr dla niemowlaka. Technologia Age Precision umożliwia wybór jednego z trzech przedziałów wiekowych, potrzebnego w danym momencie: 0–3 miesiące, 3–36 miesięcy lub 36+ miesięcy. Decyduje to o fakcie, że Braun BNT400 to jeden z lepszych termometrów nawet dla niemowlaków.

Jaki termometr dla niemowlaka do ucha i do czoła? Nasze propozycje

Microlife IFR 100

Brak zamiennych kapturków – osłonek do ucha, a pomiar w uchu to pomiar kontaktowy. Istnieje więc możliwość przeniesienia patogenów na inne osoby. Dodatkowo, jeśli w uchu jest stan zapalny, to nie możesz w nim mierzyć temperatury, bo wynik będzie błędny.

Beurer FT 65

Te same wady dotyczące ucha, co proponowany poprzednik. Poza tym – na czole mierzy bez zarzutu.

Braun ThermoScan 7

Posiada kontrolną sondę, która pozwala dobrze wycelować. Dopasowanie do wieku dziecka. Jednorazowe kapturki do każdego pomiaru. To pozwala zachować higienę i zapobiega zabrudzeniu czujnika woskowiną.

Omron Gentle Temp 520

W zestawie znajdują się dodatkowe kapturki zakładane na końcówkę termometru (21 sztuk, to pozwala zachować higienę i zapobiega zabrudzeniu czujnika woskowiną). Zapamiętuje 9 ostatnich pomiarów. Sygnał dźwiękowy z możliwością wyłączenia - ważne, gdy mierzysz w czasie snu malucha.

Każdy termometr dla niemowlaka jest po to, aby się go „nauczyć”. Dokładnie przeczytaj instrukcję, by uniknąć poirytowania złymi pomiarami, a uzyskać wynik faktyczny.
Autorka: Ewa Doniec