Data modyfikacji:

Jaki wideodomofon: ranking TOP 10

Inteligentne rozwiązania w domu to gwarancja wygody i oszczędność czasu. Jednym z podstawowych akcesoriów jest dobry wideodomofon. Jaki wideodomofon wybrać? Sprawdź nasz ranking popularnych produktów.

jaki wideodomofon

Dlaczego warto kupić wideodomofon?

Zanim przejdziemy do rankingu dobrych wideodomofonów zastanówmy się, dlaczego warto kupić takie urządzenie. Możliwość skontaktowania się z drugą osobą bez wychodzenia z domu to spora wygoda. Dzięki temu nie musisz wychodzić przed dom każdorazowo, by otworzyć furtkę gościom lub porozmawiać z sąsiadem. Dzięki kamerce wbudowanej w bramofon wideodomofon umożliwia obserwację terenu przed domem oraz sprawdzenie, kto stoi przy bramie.

Niektóre wideodomofony mają opcję nagrywania obrazu, co może być pomocne w przypadku szukania sprawców kradzieży lub dewastacji. Wideodomofon znacznie podnosi bezpieczeństwo posesji, zwłaszcza jeśli z domu nie ma bezpośredniego widoku na bramę wjazdową. Podgląd wywołania pozwala również sprawdzić, kto odwiedził dom podczas nieobecności domowników.

Jaki wideodomofon wybrać?

Jaki wideodomofon wybrać do domu jednorodzinnego? Najwygodniejszą opcją są wideodomofony bezsłuchawkowe, wyposażone w duży ekran. Dzięki temu można odebrać sygnał, trzymając dziecko na rękach lub mając ubrudzone dłonie. Czytelny wyświetlacz ułatwi natomiast rozpoznanie osoby stojącej przed bramofonem. Ekrany dostępne są w rozmiarach 3-10 cali, jednak dobrym kompromisem jest wyświetlacz 7 cali.

Przeczytaj także: Jaki domofon do domu, a jaki do bloku?

Jaki wideodomofon wybrać? Urządzenia dzielą się na analogowe oraz cyfrowe. W tych pierwszych niemal każda funkcja obsługiwana jest przez oddzielny kabel, co może generować kłopot podczas ich przeciągania do bramy. Nowocześniejsze modele cyfrowe wyposażone są w zaledwie dwa kable, które znacznie łatwiej ukryć np. w tynku lub peszlach. Dodatkowo wideodomofony cyfrowe umożliwiają dołączanie innych funkcji i akcesoriów.

Pilot do wideodomofonu

W niektórych przypadkach zamiast ekranu lepszym wyborem będzie bezprzewodowy pilot. To szczególnie wygodne wówczas, gdy większość czasu spędzasz np. w biurze na piętrze lub innym miejscu oddalonym od hallu. Pilot do wiedeodomofonu sprawi, że nie będziesz musiał nawet odrywać się od biurka.

Innym sposobem na bezprzewodową łączność jest zakup wideodomofonu z łącznością WiFi. Wówczas możesz połączyć zestaw ze smartfonem, który posłuży do zarządzania wszystkimi funkcjami. Inteligentne systemy pozwalają na rozmowę z gośćmi nawet wtedy, gdy znajdujesz się poza domem, np. w sklepie lub w pracy.

Sterowanie furtką i bramą wjazdową

Jeżeli zastanawiasz się, jaki wideodomofon wybrać, warto zdecydować się na ten, który umożliwia również sterowanie bramą wjazdową. To szczególnie ważne w przypadku posiadłości zlokalizowanych przy ruchliwych drogach, gdzie nie ma możliwości zaparkowania samochodu przed bramą. Dzięki takiemu urządzeniu wpuścisz gości na posesję jednym kliknięciem, bez wychodzenia z domu.

Sposoby otwierania furtki przez domowników również mogą się różnić. Podstawowe urządzenia nie mają opcji otwarcia z zewnątrz, więc każdy z domowników musi posiać osobny klucz. Dobre wideodomofony wyposażone są w czytniki kart magnetycznych, czytniki linii papilarnych lub szyfr kodowy. To wygodne, gdy z furtki korzysta regularnie wiele osób.

Wideomofon: ranking TOP 10