Data publikacji:

Jakie radio z kamerą cofania wybrać?

Kamery cofania w autach przez długi czas pozostawały luksusowym dodatkiem, jednak obecnie są już stałym, elementem wyposażenia dużej części nowych pojazdów. Nie oznacza to oczywiście, że ta niezwykle przydatna funkcja, ułatwiająca parkowanie oraz manewrowanie, jest poza zasięgiem starszych samochodów. Prawie każdy z kierowców może dokupić i samodzielnie zainstalować kamerę. Aby uzyskać podgląd obrazu w czasie rzeczywistym, niezbędny jest odpowiedni ekran. Tutaj z pomocą przychodzą radia samochodowe z obsługą kamer cofania, które sprawdzą się w większości modeli aut.
radio z kamerą cofania
Radia samochodowe z obsługa kamery cofania wyposażone są w uniwersalne złącza pozwalające na podłączenie tego rodzaju urządzeń. Czasem obsługują one również przednią kamerę i pozwalają zmieniać obraz w zależności od potrzeb. Wszystkie urządzenia z tej kategorii wyposażone są w duże i kolorowe wyświetlacze z dotykowymi panelami, a poza zwykłym radiem oferują także szereg funkcji multimedialnych, w tym możliwość streamowania muzyki z telefonu lub odbierania rozmów. 
W sklepach znajdziemy zestawy, które poza radiem zawierają kompatybilne kamerki, a także modele, do których podłączymy już posiadane urządzenie. Wybierają odpowiedni radioodtwarzacz z kamerą cofania, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wyświetlacza (jego jasność i obsługiwaną rozdzielczość), a także czułość sensora wideo rejestrującego wszystko, co dzieje się z tyłu auta.
radio z kamerą

Radia samochodowe z obsługą kamery cofania – polecane modele

Jakie radio samochodowe kupić? Zobacz wybrane przez nas propozycje.

Pioneer AVH-Z7200DAB

Radioodtwarzacz z jednoczesną obsługą kamery cofania oraz kamery zamontowanej na masce. Urządzenie wyposażone jest odbiornik radia FM i DAB/DAB+, użytkownik może skorzystać też z połączenia Bluetooth oraz USB, odtwarzać pliki dźwiękowe w najpopularniejszych formatach, jak również użyć modułu GPS. 

Vordon AC-8290 

Radioodtwarzacz samochodowy z kamerą cofania w zestawie. Radio ma wbudowaną nawigację GPS oraz moduł Bluetooth pozwalający na prowadzenie rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym. Sprzęt wyposażony jest w wzmacniacz głośnikowy o mocy 4 × 60 W z funkcją wzmacniania basów, ma również duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 7 cali i oferuje wsparcie dla najpopularniejszych formatów plików muzycznych. 

Kenwood DMX110BT 

Radioodtwarzacz samochodowy z wejściem na kamerę cofania. Urządzenie może pochwalić się dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 6,9 cala z regulacją jasności. Sprzęt obsługuje standardowe formaty odtwarzania plików muzycznych za pośrednictwem połączenia USB lub Bluetooth. W wewnątrz urządzenia znajdziemy też wzmacniacz głośnikowy o mocy 4 × 50 W. O wysoką jakość sygnału audio dba korektor audio. 

Xblitz Rf500 Cam 

Radio samochodowe z kamera cofania w zestawie. Moc wyjściowa urządzenia to 4 × 50 W, sprzęt oferuje wsparcie dla połączenia Bluetooth, pozwalając łączyć się z telefonami i innymi urządzeniami mobilnymi, a także odbierać rozmowy telefoniczne. Sprzęt ma dwa wejścia USB i wspiera popularne formaty plików audio i wideo, potrafi zapamiętać maksymalnie 18 stacji radiowych FM.

Gomedia Radio samochodowe z nawigacją GPS 7011S 

Zestaw radio samochodowe plus kamera cofania wraz z ramką tablicy rejestracyjnej, pozwalającą na montaż obiektywu w większości pojazdów. Urządzenie posiada moduł GPS, a z gadżetami mobilnymi (w tym smartfonami) łączy się za pomocą złącza USB lub komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetooth.
Model napędza system Android, pozwalający na dostęp do popularnych usług Google, w tym serwisu z mapami. Radioodtwarzacz jest kompatybilny z popularnymi formatami plików wideo i audio, może przy tym pochwalić się dużym wyświetlaczem o przekątnej 7 cali. 

Sony XAV-1500 

Radioodtwarzacz samochodowy z obsługą kamery cofania, który obsługujemy z poziomu kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 6,2 cala o proporcjach 16 : 9. Wyświetlacz pokryty jest powłoką antyodblaskową, ułatwiającą korzystanie z intuicyjnego interfejsu nawet w pełnym słońcu.
Producent wyposażył model w wzmacniacz głośnikowy o mocy 4 × 55 W. Sprzęt obsługuje najpopularniejsze formaty plików audio i wideo. Z innymi urządzeniami łączy się za pośrednictwem portu USB oraz Bluetooth.

Vordon Kent AC-5201 

Radioodtwarzacz z obsługą kamery cofania o mocy wyjściowej 4 × 60 W. Sprzęt obsługuje radio FM, a także najpopularniejsze formaty cyfrowego dźwięku i wideo. Urządzenie wyposażone jest też w moduł nawigacji GPS i szybką łączność Bluetooth, a także przednie wejście AUX i USB, jak również fizyczne pokrętło głośności dla fanów bardziej analogowego interfejsu. 

Xblitz Rf350 Cam 

Kompaktowy radioodtwarzacz samochody z kamerą cofania w zestawie oraz wzmacniaczem głośnikowym o mocy 4 × 50 W. Od frontu producent umieścił także dwa wejścia USB, niewielki ekran oraz fizyczne przyciski i pokrętło, z możliwością zmiany koloru ich podświetlenia. Sprzęt wspiera łączność Bluetooth i pozwala na odbieranie rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym.
Zdjęcie: Envato Elements