Data publikacji:

Jakie słuchawki do 250 zł? Ranking najlepszych słuchawek do 250 zł 

Zastanawiasz się, jakie słuchawki do 250 złotych wybrać? Przygotowaliśmy dla ciebie kompletny przewodnik oraz ranking najlepszych modeli. Sprawdź, jakie są najlepsze słuchawki do 250 zł. 
słuchawki do 250 zł

Słuchawki nauszne do 250 złotych 

Mając do dyspozycji 250 złotych, bez większego problemu kupisz słuchawki nauszne, które świetnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Ze względu na ograniczony budżet musisz zdawać sobie sprawę, że jakość dźwięku będzie dobra, jednak dla wymagającego użytkownika może to być niewystarczające.  
W założonym budżecie znajdziemy najlepsze słuchawki nauszne, z których będziesz mógł korzystać w domu, biurze czy podczas wycieczki po mieście. Do wyboru są jeszcze słuchawki gamingowe. Kwota 250 złotych jest wystarczająca, aby zaopatrzyć się w przyzwoity model z mikrofonem. 

Słuchawki douszne/dokanałowe 

W segmencie słuchawek dousznych i dokanałowych w kwocie do 250 złotych królują modele True Wireless, czyli pozbawione jakichkolwiek przewodów. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo niska masa, a także dołączone do zestawu etui. To doskonały wybór dla sportowców (np. jako słuchawki do biegania), a także osób, które nie lubią mieć na głowie dużych słuchawek. Ustalony budżet pozwoli na zakup całkiem przyzwoitego modelu, choć należy zdawać sobie sprawę, że pod względem jakości dźwięku może nie być idealnie. 

Jakimi parametrami powinny się charakteryzować najlepsze słuchawki do 250 zł?  

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na jakie słuchawki się zdecydujesz. Jednym z ważniejszych aspektów jest czas pracy na baterii. W przypadku modeli nausznych może on wynosić nawet 30-40 godzin. Słuchawki douszne działają znacznie krócej i zwykle są w stanie pracować około 5-6 godzin na jednym cyklu ładowania.  
Pasmo przenoszenia standardowo powinno wynosić 20-20000 Hz, choć oczywiście większa wartość zapewni jeszcze lepszą jakość dźwięku. Podczas wyboru warto sprawdzić, czy dany model słuchawek korzysta z takich rozwiązań jak redukcja hałasów otoczenia bądź wzmocnienie basów. Te dodatkowe funkcje potrafią znacznie wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku.
najlepsze słuchawki do 250 zł

Ranking słuchawek do 250 złotych 

1. JBL Tune 510 BT 

To jedne z najchętniej wybieranych słuchawek do 250 złotych. Mocną stroną tego modelu jest rewelacyjna bateria, która wytrzymuje nawet 40 godzin odtwarzania muzyki. Dzięki zastosowaniu 32 mm przetworników jakość dźwięku jest świetna, a niskie tony wyczuwalne. Na pochwałę zasługują wygodne nauszniki, które dodatkowo wyciszają hałasy otoczenia. Stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany.  

2. Sony WH-CH510  

Te bezprzewodowe słuchawki nauszne do 250 złotych mają wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik. Na obudowie umieszczono panel sterujący do zarządzania muzyką, a także odbierania połączeń telefonicznych. Słuchawki łączą się przez Bluetooth, który działa bardzo stabilnie. Plusem jest możliwość współpracy z asystentem głosowym, co otwiera możliwość sterowania bez użycia rąk. Słuchawki bezprzewodowe mają baterię pozwalającą na 35 godzin odtwarzania muzyki. Pozytywne opinie potwierdzają, że jest to model godny uwagi!  

3. Panasonic RB-M300B  

Prezentowane przez nas słuchawki delikatnie wykraczają poza ustalony budżet, ale gwarantujemy, że warto w nie zainwestować. Na tle konkurentów wyróżniają się bardzo głębokim basem, który sprawia, że utwory brzmią zupełnie inaczej. Duże nauszniki, wzmocnione membraną świetnie dopasowują się do uszu! Bateria wystarczy na 50 godzin słuchania muzyki, co jest kolejnym dużym atutem tego modelu.  

4. Redmi Buds 3 Pro  

Redmi Buds 3 Pro to słuchawki typu True Wireless, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Producent zastosował inteligentną redukcję szumów mającą za zadanie odcięcie zewnętrznych hałasów. W ten sposób można skupić się wyłącznie na muzyce!  
Kompozytowa cewka wibracyjna o wielkości 9 mm sprawia, że wrażenia akustyczne są lepsze niż kiedykolwiek. Bateria w słuchawkach wystarczy na 6 godzin odtwarzania muzyki, ale przy wykorzystaniu etui ładującego czas ten można wydłużyć do 28 godzin. Stosunek jakości do ceny został dobrze zachowany, dlatego warto wziąć ten model pod uwagę podczas zakupów.  

5. Oppo Enco Air 2 Pro W33  

Na rynku słuchawek bezprzewodowych pojawiła się również marka Oppo. W momencie pisania tego artykułu model Enco Air 2 Pro jest dostępny za około 250 złotych, dlatego warto się spieszyć, bo jest to nie lada okazja!  
Dlaczego warto wybrać akurat ten model? Głównie ze względu na świetną jakość dźwięku, którą gwarantują przetworniki 12,4 mm z tytanową membraną. Wodoodporna konstrukcja zgodna z certyfikatem IP54 pozwala na swobodne trenowanie w deszczu. Producent nie zrezygnował z redukcji szumów, dlatego w miejskim zgiełku będziesz mógł skupić się wyłącznie na muzyce. Z włączonym ANC słuchawki wytrzymają 5 godzin pracy, ale po zastosowaniu etui ładującego czas ten można wydłużyć do 20 godzin.  

6. Jabra Elite 3  

Jabra Elite 3 to minimalistyczne i stylowe słuchawki, które są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Dla lepszego brzmienia zastosowano 6 mm przetworniki z opcją samodzielnego dostrojenia przez aplikację Jabra Sound+. Redukcja szumów w warunkach miejskich powinna sprawdzić się bez zarzutu. Czas działania na baterii wynosi aż 7 godzin, ale po skorzystaniu z etui ładującego słuchawki będą działać do 21 godzin. Jabra Elite 3 to idealny model do codziennego użytkowania.  
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.