Data modyfikacji:

Słuchawki na siłownię. Jakie wybrać? 

Słuchawki to jedne z podstawowych akcesoriów na siłownię. Trening przy ulubionej muzyce umila wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. W tym artykule podpowiadamy, jakie słuchawki wybrać, a także na co zwracać uwagę podczas zakupów. 

W jednym z poprzednich artykułów zastanawialiśmy się, jakie buty na siłownię wybrać, dlatego teraz skupimy się na przydatnych akcesoriach. Muzyka idealnie motywuje do treningów, pomaga ćwiczyć w odpowiednim tempie i sprawia, że nawet monotonne ćwiczenia wydają się ciekawsze. Poza tym w dobie serwisów streamingowych na słuchawkach posłuchasz nie tylko muzyki, ale również podcastów. Dobre tłumienie hałasu pozwala odciąć się od otoczenia i skupić wyłącznie na zrealizowaniu wyznaczonego zadania. 

Douszne czy nauszne? Jakie słuchawki wybrać? 

Wybór słuchawek dousznych, jak i nausznych nie jest łatwym zadaniem. Tak naprawdę musisz już na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym zależy ci bardziej podczas treningu.

Słuchawki douszne – zalety i wady

Jeśli chcesz słuchać muzyki w sposób komfortowy, to douszne słuchawki będą zdecydowanie lepsze. Niewielkie pchełki charakteryzują się niską wagą, co przekłada się na  wygodę. Podczas biegu, czy podnoszenia ciężarów zapomnisz, że masz je w ogóle na uszach. Decydując się na zakup takich słuchawek wybierz model, który będzie zauszniki ze specjalnym mocowaniem. Podczas intensywnego wysiłku nie musisz obawiać się, że słuchawka przypadkowo wypadnie z ucha. 

Słuchawki nauszne – zalety i wady

Słuchawki nauszne są zdecydowanie większe. Pot, który podczas treningu będzie po tobie spływał, będzie osadzał się na całej konstrukcji. To może spowodować, że po kilkunastu minutach będziesz chciał zdjąć słuchawki ze swojej głowy. W zamian za mniejszy komfort otrzymujesz lepszą jakość dźwięku oraz lepszą redukcję zewnętrznego hałasu. 

Na co zwracać jeszcze uwagę przy wyborze słuchawek na siłownię? 

Aktualnie ogromną popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe. Takie konstrukcje znakomicie sprawdzają się podczas wizyty na siłowni. Brak kabli sprawia, że twoje ruchy nie będą ograniczone. Dodatkowo nie musisz mieć swojego smartfona w kieszeni. Wystarczy położyć go w niewielkiej odległości. W wielu miejscach znajdują się specjalne półki na smartfona i napoje. To bardzo wygodne rozwiązanie. Słuchawki dedykowane do uprawiania sportu mają konstrukcję odporną na pot i zachlapania. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zakup nieodpowiedniego modelu może doprowadzić do przypadkowego uszkodzenia. 

Podczas treningu nie zawsze masz czas, aby sięgać po telefon i sterować muzyką. Pomocny będzie pilot do sterowania muzyką. Za jego pomocą zmienisz piosenkę, zwiększysz lub zmniejszysz głośność oraz odbierzesz przychodzące połączenie. 

Polecane modele słuchawek 

Creative Outlier Sports – na bank dobry wybór

Jedne z najlepszych słuchawek sportowych znakomicie sprawdzą się na siłowni. Waga zaledwie 15 gramów sprawia, że możesz bez ograniczeń trenować przy ulubionej muzyce. Bezprzewodowa konstrukcja oferuje baterię wystarczającą na 11 godzin pracy. Dodatkowo słuchawki mają wbudowany pilot do sterowania muzyką. Znakomitym dodatkiem są specjalne wkładki douszne stabilizujące słuchawkę w uchu. Wybierając ten model na siłownię, nie będziesz zawiedziony. 

Xiaomi Mi Sports BT – #xiaominajlepsze

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi Sports BT wyróżniają się na tle konkurencji atrakcyjną ceną i znakomitą jakością dźwięku. Specjalna konstrukcja została zaprojektowana dla sportowców. Bateria wystarczy na 7 godzin użytkowania, natomiast konstrukcja zabezpieczona przed dostaniem potu gwarantuje pełne bezpieczeństwo. To zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek sportowych za około 100 złotych. 

Samsung Level Active – stylowe

Odporne na pot słuchawki bezprzewodowe są znakomitym akcesorium na siłownię. Najmocniejszą stroną tego modelu są elastyczne nakładki zauszne, które gwarantują pełną stabilność podczas wysiłku. Ciekawym rozwiązaniem jest przycisk Active Key umieszczony na prawej słuchawce. Za jego pomocą uruchomisz zegar, stoper lub dedykowaną aplikację S Health. Samsun Level Active to bardzo stylowy komplet w kompaktowej obudowie.