Data modyfikacji:

Najlepsze słuchawki wygłuszające do pracy

Słuchawki wygłuszające do pracy to nie tylko nasz komfort, ale również bezpieczeństwo i zdrowie. Dlaczego? Ponieważ praca w zbyt głośnym otoczeniu może spowodować trwałe uszkodzenie słuchu. Ponadto pomagają one skupić się na czynnościach, na które musimy wykonać. Należy jednak pamiętać, że słuchawki wygłuszające do pracy muszą mieć wiele atestów. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że nasza praca będzie bezpieczna i komfortowa. 

Słuchawki wygłuszające – idealne do pracy i muzyki

Wydawałoby się, że pracując w biurze, słuchawki wygłuszające nie są nam do niczego potrzebne. Jednak wiele biur znajduje się w miejscach, gdzie występuje hałas np. fabryki lub miejsca, gdzie znajduje się dużo ludzi. Ponadto ostatnich latach wiele stanowisk przeniesiono do miejsca zamieszkania, a tam o skupienie jest niezwykle trudno. Stąd słuchawki wygłuszające do pracy biurowej znajdują coraz szersze zastosowanie.
Słuchawki wygłuszające sprawdzają się np. podczas pracy w głośnym miejscu. Chętnie korzystają z nich także miłośnicy gier, muzyki czy filmów. Słuchawki z tłumieniem hałasu pozwalają zanurzyć się w ulubionych utworach, nie przejmując się tym, co dzieje się wokół ciebie. Nawet proste słuchawki bezprzewodowe nauszne do 400 złotych mogą zapewnić znakomitą jakość i tłumienie. Jakie słuchawki wygłuszające wybrać?

Słuchawki wygłuszające – co to? Jak działają?

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki wygłuszające pozwalają na ograniczenie dźwięków docierających z otoczenia. Słuchawki tego typu wybierane są najczęściej przez osoby, które dużo podróżują np. samolotem. Głośny szum samolotu zostaje zminimalizowany, a ty możesz poświęcić się pracy lub relaksowi.
Zakup słuchawek wygłuszających powinny przemyśleć także osoby, którym przeszkadza hałas dużego miasta lub kolegów pracujących w open space. To też dobry wybór dla melomanów, którzy chcą cieszyć się każdym dźwiękiem ich ulubionej piosenki.

Słuchawki wygłuszające – rodzaje

Tak naprawdę istnieją trzy rodzaje słuchawek wygłuszających. Podział ten zależy od sposobu ograniczania dźwięku.

Pasywne słuchawki wygłuszające

To jedne z najczęściej produkowanych i wybieranych przez konsumentów słuchawek. Ich zadaniem jest izolacja szumu pochodzącego z otoczenia. Jest to możliwe dzięki stosowaniu odpowiednich konstrukcji i materiałów wygłuszających.
To duże nauszne słuchawki, których celem jest wygłuszenie wszystkich hałasów pochodzących z otoczenia. Co ciekawe, przyjmuje się, że takie słuchawki wygłuszające najlepiej sprawdzą się w przypadku redukowania dźwięków o wysokich i nieregularnych częstotliwościach. To dobry wybór do biura.

Aktywne słuchawki wygłuszające

Bardziej zaawansowane technologicznie słuchawki wygłuszające. Oprócz optymalnych kształtów i materiałów te słuchawki wyróżnia wbudowany procesor. Procesor automatycznie wykrywa i analizuje dźwięki pochodzące z otoczenia, a następnie minimalizuje je przez generowanie lustrzanego sygnału.
Dzięki temu zewnętrzne szumy znikają, a ty możesz cieszyć się swoją ulubioną płytą lub podcastem. Takie słuchawki dobrze radzą sobie w redukowaniu ciągłego szumu o niższych rekordach.
Słuchawki wygłuszające polecane są osobom, którym przeszkadza ruch uliczny czy hałas silnika samolotu. Pamiętaj, że słuchawki tego typu muszą mieć naładowaną baterię – w przeciwnym razie nie będą działać.

Adaptacyjne słuchawki wygłuszające

To stosunkowo nowe produkty na rynku. Czym różnią się słuchawki wygłuszające adaptacyjne od aktywnych? Zadaniem tych pierwszych jest adaptacja do dźwięków zewnętrznych ze względu na ich poziom i rodzaj. Tutaj zasada działania jest prosta – im wyższy hałas, tym wyższa redukcja dźwięku.
Niektóre słuchawki z aktywnym wygłuszeniem zostały wzbogacone o funkcję adaptacyjną. Dzięki temu możesz dopasować działanie urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb.
Zastanawiasz się, jakie słuchawki wygłuszające wybrać? Zobacz popularne modele.

Sony WH1000XM3

To jeden z najpopularniejszych modeli słuchawek wygłuszających. Producent zapewnia, że nosząc słuchawki wygłuszające Sony, ogarnie cię wszechogarniająca cisza. Tak też jest.
Słuchawki dobrze radzą sobie z redukowaniem częstotliwości zarówno wysokich, jak i niskich. Dlatego ten model powinien znaleźć się w plecaku każdej osoby wybierającej się do open space’u, w podróż pociągiem lub metrem.
Konstrukcja słuchawek wygłuszających dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, a nauszniki przyjemnie otulają uszy bez uczucia ucisku. Słuchawki zostały wyposażone w nowy procesor QN1 HD, który znacznie zwiększa efektywność osłabiania hałasu.
Dodatkowo model ten potrafi dostosować się do otaczającego ciśnienia atmosferycznego – to ważna zaleta podczas minimalizacji dźwięku na dużych wysokościach. Dzięki funkcji Unique Personal Optimizing słuchawki dopasowują się do rozmiaru głowy, włosów a nawet okularów. Krystaliczny dźwięk i wygoda użytkowania gwarantowane.

Bose QuietComfort 35

Kto nie marzył o słuchawkach wygłuszających Bose? Słuchawki tej marki to nie lada gratka dla wszystkich fanów muzyki na najwyższym poziomie.
Słuchawki wygłuszające Bose zapewniają najwyższy poziom minimalizacji hałasów zewnętrznych dostępny na rynku. Za wysoką jakością idzie odpowiednio wyższa cena, ale jeśli zależy ci na codziennym komforcie i ciszy absolutnej, warto zainwestować.
Słuchawki zostały wyposażone w trzy stopnie redukcji hałasu. Dzięki temu cisza jest głębsza, a muzyka brzmi jeszcze lepiej. Dodatkowo zamontowano przycisk wielofunkcyjny, który zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta np. Siri.
Naładowana bateria wystarcza na niemal całą dobę słuchania non stop (około 20 godzin). Aktywne słuchawki wygłuszające uzupełniono o funkcję adaptacyjną. Użyj specjalnego przełącznika, żeby słuchawki wysłały odwrotny sygnał i zagłuszyły szumy. Dostosuj siłę redukcji do poziomu hałasu i zanurz się w świecie muzyki. To idealne słuchawki do telewizora czy do grania.

Samsung Galaxy Buds

Nie przekonują cię duże słuchawki nauszne? Co powiesz na małe słuchawki douszne, dzięki którym doświadczysz dźwięków na najwyższym poziomie?
Mimo niewielkich rozmiarów słuchawki Samsung Galaxy Buds stają na wysokości zadania. Wbudowane złącze Bluetooth pozwala na łatwe parowanie słuchawek wygłuszających z innymi urządzeniami (zegarkami, telefonami, tabletami, laptopami) – nawet innych marek.
Słuchawki Samsung zapewnią ci wygodę w każdej sytuacji. Poręczny futerał z łatwością zmieści się do kieszeni. Ciekawą funkcją jest tryb Ambient, który pozwala na słyszenie otoczenia bez konieczności wyjmowania słuchawek z uszu. To słuchawki, w których nowe technologie idą w parze z krystaliczną jakością dźwięku.

Kolba Słuchawki Ochronne Pasywne Realhunter Passive

Słuchawki nauszne wygłuszające pasywne mają za zadanie wygłuszenie wszystkich zewnętrznych dźwięków do minimum. To pozwala nam skupieniu uwagi na jednej rzeczy, którą robimy. Produkty te często używane są przez sportowców, pracowników biurowych czy też strzelców. Jeżeli one posiadają one atesty BHP, to mogą również być stosowane przez pracowników fizycznych pracujących w hałasie. W ostatnim czasie stosuje się je dla dzieci, które poddają się wielu bodźcom dźwiękowym, co nie pozwala się im wyciszyć.
Zdjęcie: vadymvdrobot / Envato Elements
Autor: Izabela Wasztyl