Data publikacji:

Jakie słuchawki Xiaomi wybrać?

Słuchawki Xiaomi cieszą się dużym uznaniem fanów głównie ze względu na świetnie brzmienie, ale również atrakcyjną cenę. Na rynku znajdziemy kilka interesujących modeli, dlatego w tym poradniku podpowiemy ci, jakie słuchawki Xiaomi będą najlepsze!
jakie słuchawki xiaomi

Czym charakteryzują się słuchawki Xiaomi?

Xiaomi na rynku słuchawek ma bardzo mocną pozycję. Produkty z serii Buds oraz Mi True Wireless kosztują znacznie mniej niż ich odpowiedniki u konkurencji. W parze z niską ceną idzie wysoka jakość, czego efektem jest świetne brzmienie, ale również innowacyjne rozwiązania takie jak aktywna redukcja hałasów. Osoby poszukujące budżetowych modeli także nie powinny czuć się rozczarowane, bo w kwocie nieprzekraczającej 100 złotych jest w czym wybierać. 
Słuchawki Xiaomi charakteryzują się długim czasem pracy wynoszącym od 4 godzin do nawet 9 godzin. W zestawie znajdziemy etui do ładowania, które dodatkowo wydłuży czas działania. Ponadto mamy możliwość skorzystania z dotykowego panelu. Świetnie zachowany stosunek jakości do ceny sprawia, że wielu użytkowników sięga po słuchawki chińskiego producenta. 

Polecane modele słuchawek Xiaomi

słuchawki xiaomi

Xiaomi FlipBuds Pro

Xiaomi FlipBuds Pro to propozycja dla wymagających użytkowników. W tym modelu zastosowano kompozytowo-metalową membranę oraz przetwornik o wielkości 11 mm. Dzięki temu redukowane są zniekształcenia, a dźwięk rozprowadzany jest w sposób równomierny. Ponadto mamy wsparcie dla kodeków aptX, SBC oraz AAC, które są gwarancją praktycznie bezstratnej jakości.
FlipBuds Pro mają także mocne basy, które na pewno ucieszą miłośników mocniejszych brzmień. Redukcja szumów za pomocą mikrofonów wychwytuje niepożądane dźwięki i tłumi je nawet do 40 dB.
Ciekawym rozwiązaniem jest panel dotykowy umieszczony w obu słuchawkach. W ten sposób można z łatwością przełączać utwory, a także odbierać połączenia. Na baterii FlipBuds Pro wytrzymują 5 godzin, natomiast po zastosowaniu etui ładującego czas ten możemy wydłużyć do 28 godzin! Te słuchawki klasy premium nie tylko świetnie grają, ale mają bardzo nowoczesny wygląd. 

Xiaomi Buds 4 Pro

To zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych dostępnych w ofercie Xiaomi. Producent zdecydował się na zastosowanie podwójnych przetworników dynamicznych, które składają się z membrany 10 mm wykonanej z aluminium oraz membrany tytanowej 6 mm. To połączenie gwarantuje czyste wysokie tony i wyczuwalne basy.
Dzięki certyfikatowi Hi-Res i obsłudze kodeka LDAC dźwięk ma najwyższą jakość przy połączeniu Bluetooth. Nowa redukcja szumów wykorzystuje trzy mikrofony, przez co rozmowy są pozbawione zniekształceń. Xiaomi Buds 4 Pro mają również aktywną redukcję hałasu do 43 dB. Bateria na jednym ładowaniu wytrzymuje aż 9 godzin, ale czas ten można wydłużyć nawet do 36 godzin! Ten model zebrał wiele dobrych opinii, dlatego warto się nim zainteresować. 

Xiaomi Buds 3T Pro

Xiaomi Buds 3T Pro czerpią rozwiązania z flagowych modeli, jednak kosztują zdecydowanie mniej. Jedna słuchawka waży tylko 4,9 grama i została zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie dopasować się do kształtu ucha. Dźwięk w tym modelu został dostrojony przez Acoustics Lab przy wykorzystaniu modelu HRTF (Head-Related Transfer Function). W efekcie ma to przełożyć się na bardzo czysty i precyzyjny dźwięk.
Świetne wrażenia podtrzymuje funkcje Immersive Sound, która śledzi ruchy głowy i dostarcza dźwięki z każdej strony. To w połączeniu z częstotliwością próbkowania 96 kHz i jakością dźwięku Hi-Fi sprawia, że użytkownik doceni możliwości tego modelu. Oczywiście w tym modelu nie mogło zabraknąć aktywnej redukcji hałasów. Bateria w tym modelu wystarcza na 6 godzin, jednak po skorzystaniu z etui czas wydłużymy do 24 godzin. 

Xiaomi Buds 3

Najtańszy model z serii Xiaomi Buds swoim wyglądem nawiązuje do Xiaomi Buds 3T Pro. Dobry dźwięk generuje zaawansowany przetwornik dynamiczny wyposażony w podwójny magnes. Producent gwarantuje, że szczegóły dźwięku zostały wiernie odwzorowane. Precyzyjna kontrola dynamiki przy niskich częstotliwościach jest możliwa przez zastosowanie oddzielnej komory tylnej i otworu wentylacyjnego z metalowej siatki. Zrównoważone tony niskie i wyczuwalne tony wysokie to sekret Xiaomi na doskonałe brzmienie.
Słuchawki bezprzewodowe są odporne na wodę zgodnie z certyfikatem IP55, dlatego bez problemu można przeprowadzić trening. Aktywna redukcja hałasów działa w trzech trybach, co pozwala na dostosowanie do otoczenia. Na akumulatorze słuchawki wytrzymują 7 godzin, natomiast po zastosowaniu etui czas wydłuży się do 32 godzin. 

Redmi Buds 3 Pro

Redmi Buds 3 Pro to budżetowa alternatywa dla wcześniej omawianych modeli. Za mniej niż 200 złotych otrzymujemy słuchawki True Wireless, które mają kompozytową cewkę wibracyjną w rozmiarze 9 mm.
Dodatkowo mamy redukcję szumów do 35 dB, a także ładowanie, które już po 10 minutach zapewni 3 godziny działania. Czas pracy na baterii wynosi 6 godzin, ale tutaj również możemy skorzystać z etui ładującego i wydłużyć czas do 28 godzin. Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku, ale nie chcesz wydawać majątku, to ten model będzie dla Ciebie idealnym wyborem. 

Redmi Buds 4 Lite

Redmi Buds 4 Lite to jedne z najtańszych słuchawek w całej ofercie Xiaomi. To idealna propozycja dla osób, które chcą prowadzić rozmowy telefoniczne, a także posłuchać ulubionych utworów w komfortowy sposób. W bocznej sekcji zastosowano panel dotykowy do przełączania muzyki, a także odbierania połączeń.
Na jednym ładowaniu Redmi Buds 4 Lite wytrzymają 5 godzin. Oczywiście tutaj także jest etui ładujące, które wydłuża czas pracy o kolejne 15 godzin. Stosunek jakości do ceny został znakomicie zachowany, dlatego warto wziąć ten model pod uwagę. 

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Te słuchawki na Ceneo.pl cieszą się gigantyczną popularnością. Mimo niezwykle niskiej ceny chińskiemu producentowi udało się stworzyć naprawdę solidny model. Xiaomi Earbuds Basic 2 mają technologię tłumienia szumów DSP, co przekłada się na lepsze tony średnie oraz niskie.
Bateria na jednym ładowaniu wytrzyma 4 godziny, ale standardowo czas wydłużamy etui o kolejne 12 godzin. Jeżeli nie jesteś melomanem i po prostu szukasz przyzwoitych słuchawek w bardzo przystępnej cenie, to EarBuds Basic 2 spełnią Twoje oczekiwania. 

Xiaomi Mi Ear Piston Headphones

Jeśli jesteś fanem klasycznych słuchawek przewodowych, to Xiaomi In-Ear Piston są świetnym wyborem. Cena jest niezwykle atrakcyjna, a w zamian otrzymujemy solidną konstrukcję wykonaną ze stopu aluminium. Nowy system tłumienia gwarantuje lepszy przepływ powietrza, a to z kolei przekłada się na bardziej wyrazisty dźwięk z wyczuwalnymi basami. Za mniej niż 30 złotych trudno o znalezienie lepszych słuchawek. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.