Data publikacji:

Jakie wino na wesele kupić?

Przyjęcie weselne stawia przed Młodą Parą wiele wyzwań, w tym dobór właściwego menu i alkoholu. Jednym z zadań Nowożeńców jest wybranie wina na tę szczególną okazję. Zobacz, jakie wino na wesele sprawdzi się najlepiej.

Jakie wino na wesele?

Wybór weselnego alkoholu z pozoru wydaje się prosty, jednak gdy przychodzi moment wyboru wina, nie każdy podejdzie do tego zadania z entuzjazmem.

Przebieranie w rozmaitych gatunkach tego napoju będzie przyjemnością dla jego znawców, jednak jeśli na co dzień nie pijasz wina i po prostu się na nim nie znasz, ta misja może okazać się trudna.

Przy wyborze weselnego wina należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Zobacz, jakie dobre wino na wesele kupić.

Jakie dobre wino na wesele dla gości? Rodzaje wina na wesele

Jakie rodzaje wina na wesele powinni kupić Nowożeńcy? Podstawowe rodzaje to białe wino musujące, białe wino na wesele do obiadu oraz wino czerwone

Nie musisz płacić setek złotych za butelkę, jednak przed zakupem warto choć odrobinę zapoznać się z opiniami ekspertów. Ponadto wino zakupione totalnie w ciemno może okazać się rozczarowaniem, dlatego jeszcze przed weselem warto zamówić jedną butelkę i wypróbować trunek.

Jakie wino musujące na wesele?

Pierwszy toast na weselach prawie zawsze odbywa się w towarzystwie wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem” (prawdziwy to ten pochodzący z Szampanii). To jedno z najbardziej uniwersalnych win, które pasuje do wielu różnych potraw, ale i przypadnie do gustu większości twoich gości.

Białe wino musujące nie musi znikać z weselnych stolików zaraz po toaście – bez obaw może zagościć na nich na dłużej. Jakie wino musujące na weselu sprawdzi się najlepiej? Bezpiecznym wyborem okaże się modne włoskie Prosecco lub hiszpańskie Cave – wina smaczne, ale i nierujnujące portfela.

Jakie białe wino na ślub i wesele wybrać?

Kolejnym etapem jest wybór win, które będą towarzyszyć weselnikom przez resztę imprezy. Idealnym rozwiązaniem byłoby zakupienie rożnych win, które będą pasowały do rozmaitych potraw z weselnego menu.

Jeśli jednak nie jesteś tak wielkim koneserem, wystarczy zdecydować się na prostsze rozwiązanie – wybór win „uniwersalnych”, lekkich w piciu i nieprzyćmiewających smaku potraw.

W wypadku białego wina dobrym wyborem okażą się delikatne trunki, takie jak Nadrenia czy Mozela. Te wina cechują się optymalną kwasowością, dlatego na pewno przypadną do gustu większości gości.

Jakie będzie dobre czerwone wino na wesele?

Kolejnym rodzajem wina, które powinno pojawić się na weselnych stołach, jest wino czerwone. I w tym wypadku warto postawić na delikatne smaki, które zapewnią wina takie jak Bardolino czy Beaujolais.

Mocno wytrawne, kwaskowate wina czerwone mogą zachwycić prawdziwych znawców, jednak łatwo przewidzieć, że wśród weselnych gości nie jest ich zwykle zbyt wielu.

Ile wina na wesele kupić?

Ile butelek nabyć, żeby nie zabrakło i żeby zbyt wiele nie zostało? Jeśli wino będzie głównym alkoholem na weselu, warto zakupić nieco większą ilość.

Bezpiecznym rozwiązaniem będzie zakup dwóch butelek wina dla trzech osób – przy 100 gościach będzie to zatem 60 butelek. Jeśli wino będzie stanowiło tylko dodatek do innych alkoholi, liczbę butelek można zmniejszyć do 50 lub 40.

To, jakie wino na wesele kupić, często stanowi problem dla przyszłych małżonków. Jak widać – niepotrzebnie. W przypadku wątpliwości najlepiej zdecydować się na najprostsze rozwiązania, które zadowolą większość weselnych gości.