Data publikacji:

Kamera na kask motocyklowy: czy warto, jaką wybrać?

Kamery montowane na kasku są chętnie wybierane przez wielu motocyklistów. Nagranie może być bardzo dobrą pamiątką z podróży, ale również ważnym dowodem w sprawie wypadku. W tym artykule podpowiemy, dlaczego warto kupić kamerę sportową.

Gdy wiesz już, jak wybrać kask motocyklowy, czas zainteresować się pozostałymi akcesoriami. Kamerka nie jest obowiązkowa, ale warto ją mieć. Dlaczego? Zobacz.

Kamera na kask motocyklowy – polecane modele:

Dlaczego warto mieć kamerę na kasku motocyklowym? 

Wybierasz się na weekendowy wypad za miasto? Mając kamerę sportową zamontowaną na kasku, zarejestrujesz przebieg całej trasy. Dodatkowo, tego typu urządzenia dysponują opcją robienia zdjęć, co umożliwia zrobienie efektownego selfie, a uwiecznienie krajobrazu nie będzie stanowić problemu. 

Jednak kamery na motocykl są również wykorzystywane do zwiększenia bezpieczeństwa. Użytkownicy jednośladów często zmagają się z wymuszeniami przez kierowców samochodów. Nagranie będzie pomocne w wyjaśnieniu przyczyn zdarzenia.

Przedstawiając taki dowód policji, będziesz mógł udowodnić winę sprawcy. Zaletą kamer sportowych montowanych na kasku są ich niewielkie rozmiary. W ten sposób w czasie jazdy możesz zapomnieć, że masz w ogóle takie urządzenie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery motocyklowej? 

Wybór odpowiedniej kamery sportowej na motocykl powinien być uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim zwróć uwagę na rozdzielczość obrazu, jaką oferuje dana kamera sportowa. Najlepsze są urządzenia dysponujące rozdzielczością 4K.

Nagrywanie w 60 kl./s lub 30 kl./s pozwoli na uzyskanie płynnego obrazu nawet przy większych prędkościach. W kamerach motocyklowych niezwykle istotna jest stabilizacja obrazu. W ten sposób filmy są praktycznie nieporuszone.

Nawet jeśli będziesz jechał po nierównej nawierzchni, to kamera sobie z tym poradzi. Zwykle do ustabilizowania ujęć stosuje się specjalne gimbale. W tym wypadku nie ma takiej potrzeby. 

Wybierając kamerę motocyklową, koniecznie wybierz dodatkowy uchwyt, który pozwoli na zamontowanie jej na kasku, bądź kierownicy motocyklu. Wielu producentów takie akcesoria dodaje do zestawu. 

Polecane kamery na kask motocyklowy 

GoPro Hero 7

Kamera GoPro jest doskonałym wyborem na kask motocyklowy. Nagrywanie w rozdzielczości 4K i 60 kl./s sprawia, że każdy detal jest doskonale widoczny. Dodatkowo producent oferuje autorską stabilizację obrazu, która w codziennym użytkowaniu sprawdza się bardzo dobrze.

Obudowa w tej kamerze sportowej jest w pełni wodoodporna, dlatego bez obaw możesz podróżować z nią w czasie deszczu. Jeśli chcesz podzielić się z bliskimi nagraniami na żywo, to GoPro Hero 7 również oferuje taką funkcję. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość: 4K 
 • liczba klatek na sekundę: 60 fps 
 • wyświetlacz: 2 cale 
 • bateria: 1220 mAh 

Xiaoyi YI 4K+

Kamera YI 4K+ to godny konkurent dla dominującego na rynku GoPro. Kamera sportowa przede wszystkim jest o niemal połowę tańsza od wcześniej prezentowanego modelu.

Nagrania w rozdzielczości 4K wyglądają bardzo dobrze. Duża w tym zasługa cyfrowej stabilizacji obrazu. Producent nie zapomniał o zastosowaniu dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie głosem czy obsługa kamery za pomocą telefonu. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość: 4K 
 • liczba klatek na sekundę: 60 fps
 • ekran: 2 cale 
 • bateria: 1200 mAh 

DJI Osmo Action 

Firma DJI jest znana z produkcji świetnych dronów, jednak w ich ofercie można znaleźć bardzo dobrą kamerę sportową. Do zakupu ma zachęcić autorski system stabilizacji obrazu, który wypada nie gorzej niż w kamerach GoPro. Wyświetlacz umieszczony na przodzie umożliwia błyskawiczny podgląd. Warto dodać, że obudowa jest odporna na wodę, a także zadrapania. Kreatywne tryby fotografowania i filmowania sprawiają, że każdy będzie mógł stworzyć profesjonalne nagranie podczas jazdy motocyklem. 

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość: 4K 
 • ekran: 2,25 cala 
 • bateria: 1300 mAh 

Lamax X9.1 

Potrzebujesz taniej kamery do nagrywania tego, co dzieje się na drodze? Lamax X9.1 świetnie sprawdzi się w tej roli. Nagrywanie w rozdzielczości Full HD i 60 kl./s jest w zupełności wystarczające, aby uzyskać czysty, pozbawiony szumów obraz. W zestawie z kamerą znajdują się mocowania, pilot zdalnego sterowania i wodoszczelna obudowa. Za mniej niż 500 złotych trudno o lepszą kamerę na kask motocyklowy. 


Dane techniczne: 

 • rozdzielczość: Full HD 
 • liczba klatek na sekundę: 60 fps
 • bateria: 1050 mAh