Data modyfikacji:

Kamera samochodowa przód/tył. Ranking polecanych

Kamera samochodowa zamontowana z przodu, jak i z tyłu daje pełny podgląd na to, co dzieje się na drodze. Zakup takiego zestawu to doskonały sposób na zabezpieczenie materiału podczas kolizji, a także ułatwienie parkowania w trudnych warunkach. Jaką kamerę samochodową przód/tył wybrać? Sprawdź nasz ranking!

kamera samochodowa przód tył

Ranking najlepszych kamer samochodowych przód tył 

Dobra kamera samochodowa przód tył sprawdzi się jako asysent przy parkowaniu. Może być także nieocenionym materiałem na wypadek stłuczki. Zobacz, jaką kamerę samochodową przód tył kupić. Prezentujemy ranking polecanych modeli.

 1. BlackVue DR900S-2CH
 2. Navitel DVR R250 Dual
 3. MIO MiVue 798 Dual
 4. Lamax S9 Dual
 5. Mikavi PQ4 Dual
 6. Garett Road 9
 7. Navitel R700 GPS Dual

Do czego służy kamera samochodowa przód tył?

Kamera samochodowa przód tył (wideorejestrator przód tył) to urządzenie, które pozwala na jednoczesne nagrywanie obrazu z przodu samochodu, jak i z tyłu. Składa się z dwóch kamer połączonych zwykle połączonych razem przy pomocy kabla ukrytego w podsufitce: pierwszą z nich montuje się do przedniej szyby, a drugą z tyłu. Obraz z obydwu zapisywany jest na karcie pamięci wyświetlany jest na niewielkim ekranie o przekątnej ok. 2 cali. Zwykle głównym ekranem, który widzimy od razu po włączeniu urządzenia jest obraz z przedniej kamery, podczas gdy niewielki prostokąt w rogu pokazuje, co dzieje się z tyłu samochodu. Oczywiście, zawsze można zmienić ustawienia i wyświetlać obraz z tylnej kamery jako główny.

Zwykle przednia kamera cechuje się również nieco lepszymi parametrami technicznymi takimi jak rozdzielczość, kąt widzenia obiektywu czy szybkość zapisu. Wiąże się to z faktem, że zdecydowanie większa liczba zdarzeń drogowych ma miejsce z przodu pojazdu. Obraz nagrywany przez tylną kamerę nie musi być tak dobry – ważne jednak, by pozwalał nam spokojnie obserwować, co dzieje się z tyłu.

Jaką kamerę samochodową przód i tył wybrać?

Przy zakupie kamer samochodowych przód tył powinniśmy zwracać uwagę na podobne czynniki jak przy zakupie innego rodzaju kamer. Bez wątpienia duże znaczenie ma dobra rozdzielczość - jeżeli będzie ona niewystarczająca, obraz na ekranie może być lekko rozmazany, niedokładny. Obecnie porządne kamery samochodowe oferują już zwykle możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD i takie modele - lub lepsze powinniśmy wybierać.

Bardzo ważny jest również kąt widzenia kamery - decyduje o tym, jaki widok kamera obejmie. Dobrym wyborem będą modele posiadające kąt widzenia 140 stopni w przypadku każdej z kamer - pozwolą one na pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na drodze.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest przysłona soczewki, która decyduje o jasności obrazu, co może mieć szczególne znaczenie w nocy. Wybieraj kamery z przesłoną na poziomie minimum 1.8. Dobrym rozwiązaniem może być również zakup rejestratora wyposażonego w tryb nocny - możliwość doświetlania obrazu nocą.

Bardzo wygodna może być także funkcja “tryb parkingowy”. Polega ona na automatycznym włączaniu i wyłączaniu kamery. Zostaje ona uruchomiona w momencie, gdy rejestrator wyczuwa ruch. Zwróć uwagę także na źródło zasilania i maksymalny czas nagrywania.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup rejestratora jazdy przód tył?

Kamery samochodowe przód tył to wydatek rzędu kilkaset złotych. Warto zdecydować się na ich zakup, ponieważ pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, na przykład przy parkowaniu. Jednocześnie jednak najczęściej okazują się bardzo przydatne w sądzie, gdy już dojdzie do kolizji. W takiej sytuacji sprawca zdarzenia może okazać się nieuczciwy i próbować zrzucić na ciebie odpowiedzialność za szkodę - co będzie oznaczało nieprzyjemne konsekwencje, w tym znaczne koszty. Aby się wybronić, musisz przedstawić dokładny materiał dowodowy, który jednoznacznie pokaże, co się stało.

Możesz oczywiście zdecydować się na zakup pojedynczej kamery, jednak w takim przypadku nie zawsze uda ci się zarejestrować to, co najważniejsze. O wiele pewniejszy jest zakup wideorejestratora przód tył.

BlackVue DR900S-2CH

Zestaw od firmy BlackVue gościł na testach w naszej redakcji. W porównaniu do standardowych kamer ten model może nagrywać obraz w rozdzielczości 4K, co gwarantuje doskonałą jakość w każdych warunkach. Przednia kamera ma kąty widzenia wynoszące 162 stopnie. Tylna otrzymała matrycę Full HD i obiektyw o kątach widzenia 139 stopni.

Zestaw może być wykorzystywany nie tylko do nagrywania w czasie jazdy. Dzięki Blackvue Over the Cloud zarejestrujesz, co dzieje się z zaparkowanym samochodem. Pomocna jest w tym dedykowana aplikacja na telefony. Ta kamera samochodowa przód tył z naszego rankingu jest idealna dla wymagających kierowców.

Specyfikacja

 • rozdzielczość kamery przód: 4K  
 • rozdzielczość kamery tył: Full HD 
 • kąty widzenia: 162 stopnie przód/139 stopni tył 
 • wyświetlacz: brak 
 • obsługa kart pamięci: 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB  

Navitel DVR R250 Dual

Budżetowy zestaw dwóch kamer idealnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Przednia kamera ma rozdzielczość Full HD i kąty widzenia 140 stopni. Tylna kamera ma matrycę z rozdzielczością HD i kątami widzenia wynoszącym 100 stopni.

Czujnik przeciążeń w razie kolizji zabezpieczy materiał, natomiast na niewielkim wyświetlaczu sprawdzisz ustawienia i podejrzysz nagrania. Stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany, dlatego warto rozważyć zakup tego modelu.

Specyfikacja: 

 • rozdzielczość kamery przód: 1920x1080 px 
 • rozdzielczość kamery tył: 1280x720 px 
 • kąty widzenia: 140 stopni przód/100 stopni tył 
 • wyświetlacz: tak 
 • obsługa kart pamięci: do 64 GB  

MIO MiVue 798 Dual

Jeżeli zdarza ci się jeździć w trasy w trudnych warunkach, to ta kamera samochodowa przód tył z rankingu spełni swoje zdanie. Przednia kamera rejestruje obraz w rozdzielczości QHD. Obiektyw ze światłem f/1,8 i kątem widzenia 150 stopni znakomicie spisze się podczas nocnych podróży.

MIO MiVue 798 Dual ma wbudowany 3-osiowy sensor przeciążeń, a także system ADAS, który kontroluje trasę kierowcy i ostrzega go przed ewentualnymi zagrożeniami.

Specyfikacja: 

 • rozdzielczość: Full HD 
 • kąty widzenia: 150 stopni przód
 • wyświetlacz: Tak 
 • obsługa kart pamięci: microSD  

Lamax S9 Dual

Kamera samochodowa i lusterko wsteczne w jednym. Wideorejestrator ma rozdzielczość Full HD i szerokokątny obiektyw o polu widzenia 150 stopni. Czujnik optyczny podnosi jakość obrazu podczas nagrywania w nocy.

Tylna kamera nagrywa to, co dzieje się za samochodem, ale również pomaga w parkowaniu. Na pokładzie urządzenia znalazł się system ADAS, moduł Wi-Fi, a także system sterowania głosowego.

Specyfikacja: 

 • rozdzielczość kamery przód: 1920x1080 px 
 • rozdzielczość kamery tył: b.d 
 • kąty widzenia: 150 stopni przód, 130 stopni tył 
 • wyświetlacz: tak 
 • obsługa kart pamięci: do 64 GB 

Mikavi PQ4 Dual

Kamera samochodowa przód tył z trybem parkingowym od firmy Mikavi charakteryzuje się nietypowym kształtem. Producent zaprojektował zestaw tak, aby idealnie dopasował się do szyby i tym samym zajmował trochę mniej miejsca. Obie kamery dysponują rozdzielczością Full HD i kątami widzenia 170 stopni.

W porównaniu do konkurencji urządzenie jest w stanie objąć dużo większe pole widzenia, co ma duże znaczenie podczas kolizji. Nie musisz obawiać, że umknął ci jakiś szczegół. Automatyczny tryb parkingowy monitoruje pojazd przez 24 godziny. Prezentowany model zbiera bardzo dobre opinie, dlatego warto rozważyć jego zakup!

Specyfikacja: 

 • rozdzielczość kamery przód: 1920x1080 px 
 • rozdzielczość kamery tył: 1920x1080 px 
 • kąty widzenia: 170 stopni
 • wyświetlacz: tak 
 • obsługa kart pamięci: microSD 

Garett Road 9

Kolejny solidny zestaw dla każdego kierowcy. Urządzenie ma kamerę, która nagrywa filmy w rozdzielczości QHD i 24 kl./s. Kamera z tyłu oferuje rozdzielczość Full HD. Szerokie pole widzenia 170 stopni zapewnia wysokiej jakości obiektyw.

Automatyczne rozpoczynanie nagrywania to przydatny dodatek, który sprawi, że już nigdy nie zapomnisz o uruchomieniu urządzenia. Dodatkowo Garett Road ma automatyczny zapis w przypadku kolizji, a także system wykrywania ruchu.

Specyfikacja: 

 • rozdzielczość kamery przód: QHD (2160 p)  
 • rozdzielczość kamery tył: Full HD 
 • kąty widzenia: 170 stopni 
 • wyświetlacz: tak 
 • obsługa kart pamięci: microSD do 128 GB

Navitel R700 GPS Dual

Navitel R700 GPS to solidna kamera, która została wyposażona w sensor optyczny Sony IMX307 z systemem Night Vision. Rozdzielczość Full HD i kąty widzenia na poziomie 170 stopni są wystarczające, aby objąć nawet trzy pasy ruchu. Wbudowany odbiornik GPS wyświetla aktualną prędkość kierowcy i w razie potrzeby ostrzega go o jej przekroczeniu.

Niewielka kamera do montażu z tyłu ma rozdzielczość 656x493 px. Można ją wykorzystać również jako kamera cofania. Dobrze wykonany uchwyt i niezła jakość obrazu, to wszystko, co niezbędne do komfortowej jazdy.

Specyfikacja: 

 • rozdzielczość kamery przód: 1920x1080 px
 • rozdzielczość kamery tył: 656x493 px 
 • kąty widzenia: 170 stopni 
 • wyświetlacz: Tak 
 • obsługa kart pamięci: do 64 GB 
Autor: Bartłomiej Mazurek, Anna Michalska