Data modyfikacji:

Ranking nawigacji samochodowych 

Nawigacja samochodowa znacząco ułatwia bezpieczne i szybkie dotarcie do celu. Rozbudowane modele są wyposażone w funkcje informujące o natężeniu ruchu czy ważnych miejscach znajdujących się na trasie. W naszym rankingu znajdziesz najlepsze nawigacje samochodowe dla każdego kierowcy

Nawigacja samochodowa - na co zwracać uwagę? 

Podczas wyboru nawigacji samochodowej przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na wielkość ekranu. Największą popularnością cieszą się urządzenia z 4,5 i 5-calowymi ekranami. To dobry kompromis pomiędzy kompaktowymi rozmiarami, a wygodą użytkowania. Dla nieco bardziej wymagających kierowców polecamy modele z wyświetlaczami od 6 do 7 cali. 

W nawigacjach samochodowych niezwykle ważne są zainstalowane mapy. Jeśli planujesz podróżować wyłącznie po Polsce, to nie ma większego sensu na dopłacanie do nawigacji z mapą Europy. Taki zakup jest opłacalny w przypadku osób, które często wyjeżdżają w długie trasy zagraniczne. Zdarza się, że producenci pomijają niektóre kraje, dlatego warto dokładnie przeczytać, jakie regiony będą dostępne w zestawach.

Bardzo istotne są również regularne aktualizacje map. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wyznaczona trasa będzie przebiegała przez sprawdzone drogi z uwzględnieniem prac drogowych, czy innych utrudnień. Do naszego rankingu nawigacji samochodowych wybraliśmy najlepsze modele w różnych wariantach cenowych. Każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie. 

1.Tom Tom Start 20M - budżetowa nawigacja z mapą Europy

Tom Tom to bardzo znana firma specjalizująca się w produkcji urządzeń do nawigacji. Model Start 20 dysponuje 4,3-calowym ekranem o rozdzielczości 480x272 px. Zainstalowane mapy obejmują aż 45 krajów Europy. Dużym plusem jest bezpłatna i bezterminowa aktualizacja wszystkich map. Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco z nowościami, jakie pojawiły się na trasie. Ponadto nawigacja samochodowa zawiera kompletną bazę fotoradarów i funkcję asystenta pasa ruchu. Każdy kierowca na pewno doceni ten model za jego kompaktowe wymiary i sporą ilość funkcji. 

Dane techniczne: 

 • ekran: 4,3 cala 
 • obszar map: 45 krajów 
 • pamięć wbudowana: 4 GB 
 • najważniejsze funkcje: ostrzeganie o przekroczeniu prędkości, informacje o fotoradarach, asystent pasa ruchu, asystent parkowania 

2.Mio Spirit 7700 - uniwersalna nawigacja samochodowa

Nawigacja Mio Spirit 7700 zbiera bardzo dobre opinie wśród użytkowników, którzy zdecydowali się na jej zakup. Wyświetlacz o przekątnej 5 cali jest w stanie pokazać więcej treści, co wpływa na komfort podczas jazdy. Do obsługi nawigacji można użyć palca lub specjalnego rysika. Ten model jest dostępny w dwóch wersjach - z mapą Polsku lub Europy. Jeśli wystarczą ci wskazówki dojazdu po drogach krajowych, to będziesz mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nawigacja Mio ułatwia także codzienne poruszanie się po ulicach. Asystent parkowania wyszuka dostępne miejsca w pobliżu i wyznaczy do niego trasę. Przydatna jest również funkcja IQQ Routers. Urządzenie automatycznie pokazuje alternatywne trasy najczęściej wybierane przez innych kierowców. To pomaga często ominąć korki i utrudnienia.

Dane techniczne: 

 • ekran: 5 cali 
 • obszar map: Polska lub Europa 
 • pamięć wbudowana: 128 MB 
 • najważniejsze funkcje: asystent pasa ruchu, widok skrzyżowań 3D, asystent parkowania, komunikaty głosowe 

3.Vordon 7 - wysoka jakość wykonania

Jedna z lepiej ocenianych nawigacji samochodowych musiała znaleźć się w naszym rankingu. Vordon 7 z mapą Europy została bardzo solidnie wykonana. Producent zdecydował się na umieszczenie bardzo dużego, bo aż 7-calowego ekranu o rozdzielczości 800x400. Wielkość tego modelu można spokojnie przyrównać do małego tabletu. Jednak nieco większe gabaryty przekładają się na jeszcze większą wygodę użytkowania.

Interfejs został przygotowany tak, aby użytkownik z łatwością mógł zaplanować trasę, wyszukać ważne punkty na mapie, czy podłączyć się do kamery cofania. Nawigacja potrafi omijać korki planując alternatywną trasę. To szczególnie przydatne, gdy rano spieszysz się do pracy. Vordon 7 pełni rolę urządzenia multimedialnego. Na ekranie można odtwarzać filmy, a także słuchać muzyki, dzięki funkcji transmitera FM.

Dane techniczne: 

 • ekran: 7 cali 
 • obszar map: Europa  
 • pamięć wbudowana: 128 MB 
 • najważniejsze funkcje: ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami, widok mapy 3D, tryb dzienny, odtwarzanie multimediów 

4.Tom Tom Go Profesional 6250 - dla zawodowych kierowców

Nawigacja samochodowa Tom Tom Go jest skierowana przede wszystkim do profesjonalnych kierowców. Ten model na tle innych wyróżnia się zaawansowanym trybem ciężarowym, który umożliwia wyznaczanie bardzo precyzyjnych tras na podstawie ładunku, masy pojazdu, czy dopuszczalnej prędkości. Dodatkowo na mapach można znaleźć stacje benzynowe, parkingi, restauracje, czy serwisy samochodowe.

Wszystkie dane są pobierane ze serwisów takich jak DKV, ParkyourBus, a także Les Routiers. Dodatkowo urządzenie jest kompatybilne z asystentami głosowymi oraz smartfonami. Bez konieczności sięgania po telefon można wykonać połączenia, napisać wiadomość, czy sprawdzić warunki pogodowe. Kierowcy otrzymują również dożywotnią obsługę Tom Tom Traffic, która analizuje na bieżąco natężenie ruchu drogowego. Tom Tom Go w rękach zawodowców, jak i wymagających kierowców sprawdzi się znakomicie.

Dane techniczne: 

 • ekran: 6 cali 
 • obszar map: Europa 
 • pamięć wbudowana: 16 GB 
 • najważniejsze funkcje: asystent pasa ruchu, Tom Tom Traffic, tryb ciężarowy 


5.Garmin Drivesmart Europa - nowoczesna nawigacja

Ranking nawigacji samochodowych zamyka Garmin Drivesmart z bardzo nowoczesnym wyświetlaczem o przekątnej 6,95 cala. Ekran bezramkowy ma większą przestrzeń roboczą przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Dzięki temu widzisz więcej, a nawigacja nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca. Bardzo przydatne jest wyświetlanie ostrzeżeń o ostrych zakrętach, drogach jednokierunkowych, czy miejscach, gdzie należy ograniczyć prędkość. W zestawie znajduje się mapa Europy obejmująca aż 46 państw. Bezterminowe i bezpłatne aktualizacje map to duża zaleta i gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu. Jeśli szukasz solidnej nawigacji samochodowej, to ten model jest znakomitym wyborem.

Dane techniczne: 

 • ekran: 6,95 
 • obszar map: 46 państw
 • najważniejsze funkcje: asystent pasa ruchu, ostrzeżenia dla kierowcy, wyświetlanie utrudnień na drodze, wskazówki nawigacyjne