Data modyfikacji:

Ranking najlepszych wideorejestratorów do samochodu 

Wideorejestrator do samochodu to doskonałe akcesorium dla każdego kierowcy, które umożliwia rejestrowanie całego przebiegu trasy. Nagrania z kamery często umożliwiają szybsze rozwiązanie przyczyny wypadku, a także ustalenie jego sprawcy. Wybraliśmy topowe modele gwarantujące najwyższą jakość obrazu niezależnie od warunków pogodowych. 

Czym powinien charakteryzować się dobry wideorejestrator? 

Rozdzielczość obrazu w wideorejestratorach odgrywa kluczową rolę, ponieważ ma bezpośredni wpływ na szczegółowość nagrania, a co za tym idzie pozwala odczytać tablice rejestracyjne lub zobaczyć szczegóły, które mogą być istotne dla sprawy. Wiele dobrych modeli jest w stanie nagrywać w rozdzielczości Full HD, którą można uznać za wystarczającą. Rozmiary zapisanych plików nie są ogromne, co gwarantuje większą ilość miejsca na karcie. W przypadku rozdzielczości 4K mamy jeszcze lepszą jakość, ale musimy liczyć się z tym, że każda minuta zapisanego materiału będzie zajmować znacznie więcej miejsca. Przy kamerach 4K warto zaopatrzyć się w pojemną kartę pamięci. 

Liczba klatek - płynność nagrania obrazu jest określana poprzez liczbę klatek na sekundę. Najlepiej wybierać wideorejestratory oferujące nagrywanie w 60 kl./s. Obraz wtedy się nie rozrywa i w sytuacjach dynamicznych można dostrzec każdy detal. Całkiem nieźle wypadają kamery z nagrywaniem 30 kl./s. Obraz być może nie jest aż tak płynny, ale w większości sytuacji wystarczy. Przy nagrywaniu poniżej 30 kl./s warto zastanowić się nad zakupem, bo nagrany materiał może nie być zbyt dobrej jakości. 

Kąty widzenia i jasność obiektywu - obiektyw w każdej kamerze samochodowej jest bardzo ważny z dwóch powodów. Po pierwsze szeroki kąt widzenia obejmie więcej niż jeden pas ruchu. W niespodziewanej sytuacji będziesz mógł uchwycić cały kontekst sytuacji. Zbyt wąski obraz może nie wystarczyć do uchwycenia właściwego momentu. Jasność obiektywu odpowiada za ilość wpuszczanego do matrycy światła. Im jaśniejszy obiektyw, tym lepsza jakość nagrań po zmroku. Najlepsze wideorejestratory mają jasność wynoszącą f/1.6, f/1.8 czy f/2.0. 

Czujnik wstrząsów - czujnik uderzeniowy ma za zadanie zabezpieczyć nagranie w momencie kolizji. Dzięki temu nie musisz martwić się, że kamera dalej nagrywa materiał. Dobre wideorejestratory mają również możliwość zabezpieczenia nagrań przed przypadkowym usunięciem. 

Niektóre wideorejestratory oferują wbudowany wyświetlacz, na którym możemy błyskawicznie podejrzeć nagrany materiał. Obecność modułu WiFi pozwala połączyć się ze smartfonem i pobrać na niego nagranie. Niektóre wersje monitorują prędkość i wysyłają alerty w przypadku jej przekroczenia. 

Ranking wideorejestratorów samochodowych

Xiaomi 70mai Dash Cam 

To jeden z najpopularniejszych wideorejestratorów, który charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami. Matryca Sony IMX323 dysponuje rozdzielczością Full HD, co w połączeniu z obiektywem ze światłem f/2.2 przekłada się na znakomitą jakość obrazu nawet w słabym oświetleniu. Wbudowany akumulator jest przeznaczony do podtrzymania czasu, daty oraz zakończenia nagrywania w przypadku utraty zasilania. Urządzenie współpracuje z aplikacją dedykowaną na smartfony, co zwiększa jej funkcjonalność. To bardzo dobry model w przystępnej cenie! 


Najważniejsze cechy: 

 • rozdzielczość obrazu: Full HD 
 • wyświetlacz: 3 cale 
 • kąt widzenia: 130 stopni 
 • obsługiwane karty: microSD 

Navitel DVR R600 - kompaktowy wideorejestrator 

Wideorejestrator firmy Navitel przede wszystkim charakteryzuje się niewielkimi wymiarami. Montowany do przedniej szyby czuwa nad przebiegiem trasy. W urządzeniu zastosowano sensor optyczny firmy Sony i obiektyw z kątem widzenia 170 stopni. Producent gwarantuje, że ten model świetnie poradzi sobie nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Filmy nagrywane w jakości Full HD będą ostre i nasycone kolorami.

Wszystkie materiały zobaczysz na 2-calowym ekranie. Po włączeniu zapłonu w samochodzie Navitel DVR R600 automatycznie się uruchomi i będzie gotowy do pracy. W ten sposób nie musisz martwić się, że zapomniałeś włączyć wideorejestrator. Jeśli szukasz solidnej kamery do nagrywania w samochodzie, to zdecydowanie Navitel jest produktem godnym polecenia. 


Najważniejsze cechy: 

 • rozdzielczość obrazu: 1920x1080 px
 • wyświetlacz: 2 cale 
 • kąt widzenia: 170 stopni 
 • karty pamięci: microSD

 • Mio MIVUE 792 - dla wymagających kierowców 

  Mio Muve 792 na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim doskonałą jakością obrazu w słabych warunkach oświetleniowych. Czujnik optyczny Sony Starvis charakteryzuje się bardzo wysoką czułością, co wpływa na lepszy kontrast i widoczność podczas nocnej jazdy. Trzyosiowy czujnik wstrząsów w momencie kolizji, bądź gwałtownego hamowania uruchamia zapis chroniony przed usunięciem.

  Bardzo przydatną opcją w codziennym użytkowaniu jest tryb parkingowy. Kamera pozostawiona w aucie automatycznie wykrywa ruch i rozpoczyna nagrywanie. Dzięki temu masz twardy dowód winy innego kierowcy, który uszkodził samochód. Zaawansowana technologia sprawia, że to absolutna czołówka wideorejestratorów. 

  Najważniejsze cechy: 

 • rozdzielczość obrazu: 1920x1080 px
 • wyświetlacz: 2,7 cala 
 • kąt widzenia: 140 stopni 
 • karty pamięci: microSD

 • VIOFO A119 - minimalizm w doskonałym wydaniu 

  Kamera do nagrywania podczas jazdy cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników na Ceneo.pl. Urządzenie oferuje kąt widzenia 160 stopni i bardzo wysoką rozdzielczość 2K. Obiektyw jako jedyny w naszym zestawieniu jest regulowany w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu dopasujesz kadr do swoich potrzeb, niezależnie od tego czy jedziesz niewielkim samochodem osobowym, czy wielkim SUV-em. VIOFO został wyposażony w kilka przydatnych rozwiązań. Opcja zapętlenia obrazu jest w stanie zapewnić nieustanne nagrywanie, co szczególnie sprawdza się na bardzo długich trasach.

  Na filmach oprócz daty i godziny otrzymasz numery rejestracyjne ułatwiające wyszukanie danego pojazdu. Na pokładzie wideorejestratora nie zabrakło również modułu GPS i sensora G do zapisywania materiału w przypadku kolizji. Model A119 wspiera karty pamięci o pojemności do 128GB, dlatego nie musisz się martwić, że po pewnym czasie zabraknie miejsca na relację z trasy. 

  Najważniejsze cechy: 

 • rozdzielczość obrazu: 2560x1440 px
 • wyświetlacz: 2 cale 
 • kąt widzenia: 160 stopni
 • karty pamięci: microSD

 • Xblitz Z4 

  To jedna z najtańszych kamerek samochodowych na rynku. Mimo niskiej ceny producentowi udało się umieścić matrycę Full HD i szerokokątny obiektyw. Wbudowany G-Sensor odpowiada za zabezpieczenie materiału w momencie kolizji lub awaryjnego hamowania. Materiał z miejsca zdarzenia będziesz miał zawsze pod ręką! Ten model dedykujemy dla kierowców, którzy chcą mieć wsparcie na drodze jednocześnie nie wydając majątku. 

  Najważniejsze cechy: 

  • rozdzielczość obrazu: Full HD 
  • wyświetlacz: 2 cale 
  • kąt widzenia: 110 stopni 
  • obsługiwane karty: microSD 

  Lamax T6 

  Lamax T6 zebrał kilka bardzo pozytywnych recenzji, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym rankingu wideorejestratorów. Ciekawym rozwiązaniem jest magnetyczny uchwyt. Dzięki temu urządzenie można przymocować w dosłownie kilka sekund. Kompaktowe wymiary kamerki sprawiają, że jest ona praktycznie niewidoczna. Jeśli chodzi o specyfikację, to również jest nieźle! Rozdzielczość Full HD i kąty widzenia 140 stopni wystarczą do zarejestrowania przebiegu zdarzeń w wysokiej jakości. 

  Najważniejsze cechy: 

  • rozdzielczość obrazu: Full HD 
  • wyświetlacz: 1,5 cala 
  • kąt widzenia:  140 stopni
  • obsługiwane karty: microSD 

  Viofo A129 Plus 

  Profesjonalny wideorejestrator został przygotowany z myślą o kierowcach, którzy często podróżują. W zestawie znajdziemy nie jedną, a dwie kamery! Przednia nagrywa obraz w rozdzielczości 4K i 30 kl./s. Tylna natomiast oferuje rozdzielczość Full HD. Przetworniki obrazu firmy Sony wyróżniają się dużą szczegółowością i niskim poziomem szumów. Zaawansowany tryb parkingowy przy dostępie do stałego zasilania będzie sprawdzał co dzieje się przed i za pojazdem. Od tej kamery samochodowej nie można wymagać niczego więcej. To profesjonalny produkt dla każdego! 

  Najważniejsze cechy: 

  • rozdzielczość obrazu: 4K/Full HD  
  • wyświetlacz: 2 cale 
  • kąt widzenia: 140 stopni 
  • obsługiwane karty: microSD 

  BlackVue DR900X-2CH 

  Zestaw kamer BlackVue to propozycja z absolutnie najwyższej półki. Kamera ma odbiornik GPS, który dostarcza informacji o aktualnej prędkości, a także wizualizuje przebytą trasę na mapie. Czujniki ruchu oraz wstrząsu mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika. Wideorejestrator został przystosowany również do montażu w samochodzie przy całkowitym schowaniu przewodów. Dzięki BlackVue Cloud możesz rejestrować nagrania bezpośrednio do chmury. Do dyspozycji jest również dedykowana aplikacja na iOS i Androida. Przednia kamera nagrywa filmy w rozdzielczości 4K i 60 kl./s. Tylna natomiast oferuje rozdzielczość Full HD. 

  Najważniejsze cechy: 

  • rozdzielczość obrazu: 4K/Full HD 
  • wyświetlacz: brak
  • kąt widzenia: 162 stopnie
  • obsługiwane karty: microSD