Data modyfikacji:

Kask na narty dla dziecka: jak dobrać odpowiedni?

Według polskich przepisów do 15. roku życia kask na narty dla dziecka jest obowiązkowy. Zobacz, jak dobrać kask narciarski dla dziecka. Sprawdź popularne modele kasków narciasrkich dla dzieci.

dzieci na stoku

Kask na narty dla dziecka: jaki wybrać?

Jak dobrać kask narciarski? Uniwersalna zasada dotycząca zarówno dzieci, jak i dorosłych brzmi: kask narciarski powinien ściśle przylegać do głowy, ale nie może jej uciskać.

Jeśli dziecko dopiero uczy się jeździć i nie zamierza od razu trenować wyczynowo, najlepszym wyborem będą standardowe, lekkie kaski typu Kids lub Junior.

Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego dla dziecka?

Dobór kasku zaczynamy od dokładnego zmierzenia obwodu głowy. Używa się do tego zwykłej krawieckiej miarki, owijając nią głowę ok. 1 cm nad linią brwi. Otrzymany obwód porównuje się z tabelką producenta, która przyporządkowuje wartości do rozmiarów. Jeśli obwód wyjdzie nam na pograniczu dwóch rozmiarów, lepiej wziąć ten większy.

Dobrze dobrany kask nie może się ruszać, zjeżdżać na oczy albo na kark. Oczywiście nie może też cisnąć, ocierać o policzki, a pasek nie ma prawa uwierać pod brodą.

Nowoczesne kaski na narty dla dzieci są przewidziane, by nosić je bez czapki pod spodem. Mają wentylację i miękką wyściółkę wewnątrz. Zakładanie czapki pod kask nie tylko sprawi, że dziecku będzie za gorąco, kask może też zsuwać się z głowy. Jeśli dziecko założy dobrze dobrany kask i do tego gogle, właściwie cała głowa będzie chroniona.

Jakie gogle do kasku narciarskiego?

Podobnie jak kaski narciarskie gogle są na stoku nieodzowne. Chronią oczy i buzię przed promieniowaniem UV, poprawiają widoczność w oślepiającym śniegu i w zadymce, ale też są zabezpieczeniem przed urazami mechanicznymi, np. gałęziami, kamykami albo kijkami innych narciarzy.

Jakie gogle narciarskie wybrać? Najlepiej kupić je razem z kaskiem – oprawa gogli powinna się idealnie mieścić pod kaskiem. Nie może zjeżdżać pod ciężarem kasku.

Jaki kask narciarski dla dziecka: design też jest ważny

W Internecie znajdziesz kaski dziecięce w różnych kolorach. Przeglądaj oferty razem z dzieckiem – ty sprawdzaj kask na narty dla dziecka pod względem bezpieczeństwa na stoku, a dziecko niech się skupi na wyglądzie modeli.

Jeśli dziecku jendka nie podoba się wygląd kasku, można do niego dokupić ozdoby za kilkanaście, kilkadziesiąt złotych. Puchate różowe uszka, rogi łosia albo skórki.

Polecane kaski na narty dla dziecka

Nie wiesz, jaki kask na narty dla dziecka kupić? Sprawdź popularne wśród rodziców modele.

Kask Salomon Drift Kid Black

Bardzo lekki kask na narty dla dziecka typu Junior. Do zalet tego modelu należy dobra wentylacja. Ciekawostką jest naklejka, na której dziecko może opisać swój kask.

Kask Rossignol Comp J Red

Lekki kask na narty dla dziecka z dobrą wentylacją. Ten model łatwo dopasować do głowy dziecka dzięki odpinanym nausznikom.

Salomon Grom Visor Blue

Kask na narty dla dziecka z wbudowaną osłoną przeciwsłoneczną. Pokrętło do regulacji ułatwia dopasowanie kasku. Jeśli się zastanawiasz, jaki kask na narty dla dziecka będzie bezpieczny i wygodny, warto zastanowić się nad tym modelem.

Salomon L2+ Biały

W tym kasku na narty dla dziecka zastosowanotechnologię cienkiej skorupy, która gwarantuje zwiększoną trwałość, elegancki wygląd i mniejsze obciążenie. Konstrukcja kasku zapewnia dobrą amortyzację wstrząsów.

Kask Head Joker Black

Kask narciarski dla dziecka marki z długoletnią tradycją z systemem regulacji 2D, wyściółką pochłaniającą wilgoć i dobrą wentylację termiczną. Technologia Anatomical Comfort Fit pozwala na dobre y szybkie dopasowanie kasku do kształtu głowy.

Autor: Katarzyna Wachowiak