Data modyfikacji:

Klawiatura mechaniczna do 100 zł. Jaką wybrać?

High-endowe klawiatury mechaniczne potrafią kosztować kilkaset złotych, co często dla graczy jest barierą nie do przeskoczenia. Szukasz klawiatury mechanicznej do 100 zł? Zobacz, jaka klawiatura mechaniczna do 100 zł będzie najlepsza.

klawiatura mechaniczna do 100 zł

Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Zastanawiasz się, czy jest możliwy zakup taniej i dobrej klawiatury mechanicznej? Sprawdź modele, które wybraliśmy do naszego rankingu najlepszych klawiatur mechanicznych do 100 zł. Zobacz, jaka klawiatura dla gracza jest warta twojej uwagi.

  1. A4 Tech Bloody B2278
  2. A4 Tech KD-800L
  3. Genesis Thor 100 RGB
  4. Tracer Islander RF
  5. Logitech Desktop MK120

Klawiatura mechaniczna do 100 zł: co to?

Klawiatury mechaniczne to urządzenia, w których każdy klawisz posiada własny mechaniczny przełącznik. Są one aktywowane osobno, dzięki czemu działają niezależnie od siebie. Ma to ogromne znaczenie dla trwałości takich przycisków.

Zazwyczaj producenci podają, że ich przełączniki są w stanie wytrzymać nawet do pięćdziesięciu milionów kliknięć. W lepszych modelach zużycie następuje jeszcze później.

Z racji tego, że każdy przełącznik rejestruje oddzielnie komendy użytkownika producenci mogą w klawiaturach mechanicznych wprowadzać szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest chociażby anti-ghosting, umożliwiający wciśnięcie jednocześnie kilku klawiszy. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie w grach z rozbudowaną klawiszologią.

Jakie przełączniki w dobrej klawiaturze mechanicznej do 100 zł?

W klawiaturach mechanicznych można znaleźć kilka rodzajów przełączników. Najpopularniejszymi są Cherry MX, które można spotkać w urządzeniach różnych producentów. Czasami firmy stawiają też na własne, autorskie rozwiązania, dzięki czemu mają większą kontrolę nad ich jakością.

Przełączniki dzielimy m.in. na czerwone (liniowe), brązowe (dotykowe) lub niebieskie (dźwiękowo-dotykowe). Różnią się sposobem działania i reakcją na wciskanie przez użytkownika. Jedne są cichsze, inne z kolei zapewniają mniejszy moment aktywacji.

Jaka dobra klawiatura mechaniczna do 100 zł ?

Klawiatury mechaniczne mają to do siebie, że z reguły są uważane za stosunkowo drogie peryferia komputerowe. W przeciwieństwie do standardowych klawiatur membranowych w mechanikach znajduje się wiele zaawansowanych technologicznie elementów, których produkcja nie należy do najtańszych.

Jednak już w cenie do 100 zł możesz znaleźć kilka ciekawych propozycji klawiatur mechanicznych dla mniej wymagających.

Najlepsze klawiatury mechaniczne do 100 zł

Szukasz klawiatury mechanicznej do 100 zł i nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Zobacz nasze propozycje tanich klawiatur mechanicznych.

A4 Tech Bloody B2278

Ta klawiatura mechaniczna do 100 zł ma 7 multimedialnych klawiszy, podwójną ochronę przeciwzalaniową oraz silikonowe podpórki. Ciekawy jest także design: czerwona oprawa oraz podświetlenie.

Model A4 Tech Bloody B2278 zapewnia 0,2 ms opóźnienia, ponad 100 milionów kliknięć oraz krótki skok wynoszący około 3 mm.

A4 Tech KD-800L

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych klawiatur mechanicznych do 100 zł znajduje się podświetlany model, który ma 104 klawisze standardowe, 5 klawiszy internetowych i 6 klawiszy multimedialnych. Podświetlenie w klawiaturze można wyłączyć jednym przyciskiem.

Genesis Thor 100 RGB

Trzecia w naszym rankingu klawiatura mechaniczna do 100 zł wyposażona jest w oprogramowanie, które pozwala przypisać dowolną funkcję lub makro do każdego klawisza. Na komfort użytkowania wpływa ergonomiczna podpórka pod nadgarstki.

Klawiatura mechaniczna do 100 zł firmy Genesis wyróżnia się kompatybilnymi rozmiarami. Przełączniki mechaniczne mają żywotność do 50 milionów kliknięć.

Tracer Islander RF

Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna do 100 zł posiada standardowe 104 przyciski oraz aż 11 klawiszy multimedialnych. Niski skok klawiszy zapewnia cichą pracę klawiatury.

Logitech Desktop MK120

Wodoodporna klawiatura mechaniczna do 100 zł wyposażona w niskoprofilowe klawisze. Ten model pozwala na wygodne i ciche pisanie. Klawisze wytrzymują do 10 milionów kliknięć.