Data publikacji:

Jaki wybrać klej do protez bez cynku?

Współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw osobom, które zmagają się z ubytkami w uzębieniu lub całkowitym jego brakiem. Obecnie można skorzystać z protezy pełnej lub częściowej, która uzupełni braki w uzębieniu. Proteza zębowa to wygodne i estetyczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Protezy, szczególnie te częściowe, często mogą się przesuwać w trakcie mówienia lub spożywania posiłków, dlatego, aby zapewnić sobie dobrą ochronę, warto skorzystać z kleju do protez.

klej do protez
Klej do mocowania protezy zapewnia wygodę i komfort przez wiele godzin w ciągu dnia, a przy tym jest bezpieczny zarówno dla organizmu człowieka, jak i dla protezy. Wybierając klej do protez, warto zwrócić uwagę na skład takiego produktu. Chociaż większość dostępnych na rynku preparatów do mocowania protezy ma w swoim składzie składniki pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla zdrowia, to częstym składnikiem może być także cynk, którego warto unikać.

Kleje do protez bez cynku – jak używać?

Kleje do protez dostępne na rynku można znaleźć w trzech formach: proszku, kremu mocującego lub żelu. Wybór jednego z proponowanych preparatów zależy głównie od osobistych preferencji osoby, która takiego kleju potrzebuje. Kleje do protez to produkty, po które najczęściej sięgają osoby zmagające się z zanikaniem kości. W takim przypadku proteza nie ma odpowiednich warunków do utrzymania się, dlatego klej do protez znacznie ułatwia utrzymanie jej w odpowiednim miejscu i zapobiega dostawaniu się pod nią resztek spożywanego jedzenia. Osoby, które korzystają z kleju do protez, są mniej narażone na powstawanie bolesnych urazów, ran i otarć w okolicy jamy ustnej.

Kleje do protez bez cynku to bezpieczne produkty, po które warto sięgnąć w przypadku źle utrzymującej się protezy. Proteza mocowana za pomocą takiego kleju utrzymuje się w miejscu przez wiele godzin, zapewniając komfortowe funkcjonowanie bez obaw o przemieszczenie lub ślizganie się protezy w jamie ustnej.

Najlepsze kleje do protez bez cynku można nakładać zarówno na dolną, jak i górną protezę. Powszechne obawy związane z negatywnym oddziaływaniem śliny i spożywanego w ciągu dnia jedzenia są bezpodstawne, ponieważ dobre kleje do protez są odporne na działanie śliny oraz wpływ resztek pokarmu.

Kleje do protez – czy są bezpieczne?

Osoby korzystające z protez zębowych, które chcą wybrać dla siebie najlepszy klej do protez, często zadają sobie pytanie, czy kleje do protez to bezpieczne dla zdrowia produkty. Wiele kontrowersji wzbudza ta grupa preparatów do mocowania protez, której produkty w swoim składzie mają cynk. Klej do protez to substancja, która zostaje umieszczona w jamie ustnej, dzięki czemu ma bezpośredni kontakt z organizmem człowieka nawet przez kilkanaście godzin dziennie.

Kleje do protez z cynkiem wzbudzają w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Cynk, który jest zawarty w składzie takich preparatów, jest regularnie pochłaniany przez organizm człowieka. Cynk z kleju do protez może latami gromadzić się w organizmie, a to prowadzi do przykrych skutków ubocznych, takich jak różne objawy neurologiczne, mrowienie lub drętwienie kończyn, trudności z poruszaniem się oraz zaburzenia równowagi.

Cynk to metal, który w nadmiernych ilościach może być niebezpieczny dla organizmu człowieka, dlatego wiele osób korzystających z protezy zębowej decyduje się na wybór kleju do protez bez cynku.

Kleje do protez bez cynku – dlaczego warto z nich korzystać?

Kleje do protez bez cynku to wyjątkowe produkty, które zrewolucjonizowały korzystanie z protezy zębowej. Wiele osób, które stosują klej do protez, zawdzięcza mu wyjątkową wygodę oraz bezpieczeństwo podczas noszenia swojej protezy. Kleje do protez to produkty polecane osobom, którym zanika kość utrzymująca protezę.

Na słabnące kości często skarżą się osoby w starszym wieku, które zazwyczaj korzystają z pełnej lub częściowej protezy zębowej. Dla osób, które zmagają się z trudnościami związanymi z mocowaniem protezy, powstały kleje do protez.

Odpowiednio dobrany klej do protez bez cynku zapewni utrzymanie protezy w jednym miejscu, a dodatkowo niweluje ryzyko pojawienia się otarć, ran oraz rozwojowi stanów zapalnych jamy ustnej.

Klej do protez bez cynku – aplikacja i czas działania

Wiele osób, które decydują się na skorzystanie z kleju do protez, zadaje pytanie o to, jak prawidłowo zaaplikować klej do protez bez cynku. Odpowiednia aplikacja oraz ilość produktu to najważniejsze zmiennie, które mają kluczowy wpływ na komfort użytkowania oraz długość działania produktu.

Prawidłowa aplikacja kleju do protez nie jest skomplikowana. Aby cieszyć się dobrym działaniem produktu, warto stosować się do wszystkich zaleceń podawanych na dołączonej ulotce przez producenta kleju. Zazwyczaj, aby klej do protez dobrze się trzymał, należy nałożyć kilka cienkich pasków w bliskiej odległości do krawędzi protezy. Nie należy aplikować zbyt dużą ilość produktu, ponieważ może to negatywnie wpływać na działanie kleju oraz wzbudzać dyskomfort.

Po nałożeniu kleju do protez bez cynku należy umieścić protezę w wyznaczonym miejscu oraz delikatnie docisnąć. Po przyłożeniu protezy warto zacisnąć szczękę na kilka sekund, aby mieć pewność, że nałożony klej dobrze się rozprowadził. Przed aplikacją protezy z klejem do protez, warto przepłukać usta wodą, aby powierzchnia dziąseł była wilgotna.

Najlepsze kleje do protez bez cynku mają w swoim składzie produkty pochodzenia naturalnego, takie jak skrobia, która odpowiada za wypełnienie pustej przestrzeni pomiędzy protezą a błoną śluzową.

Najlepsze kleje do protez bez cynku

Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych klejów do protez, które mogą różnić się składem oraz czasem działania. Najlepszym możliwym wyborem są kleje do protez bez cynku. Wśród takich preparatów najchętniej wybierane to:

  • Corega Super Mocny,
  • Ziaja Mintperfekt.
Zdjęcie: wutzkoh/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!