Data publikacji:

Który pilnik Scholl wybrać?

Gładkie i zadbane stopy w przypadku wielu kobiet są sprawą trudną do osiągnięcia. Wynika to czasami z przyziemnego braku czasu na pielęgnację bądź jest wynikiem hiperkeratozy, czyli nadmiernego rogowacenia skóry, co w efekcie prowadzi do szorstkiej, suchej skóry pięt, a nawet bolesnego pękania. Na szczęście na rynku istnieje rozwiązanie ułatwiające w znacznym stopniu pielęgnację. Rozwiązaniem tym jest elektroniczny pilnik, który w szybki i prosty sposób usuwa całość zrogowaciałego naskórka, pozostawiając stopy miękkie i gładkie. Podstawą jest wybór odpowiedniego pilnika, który sprosta oczekiwaniom. Jaki pilnik zatem wybrać? Jaka marka gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania?
pilnik do stóp

Pilnik Scholl

Sholl jest marką zdecydowanie przodującą pośród pilników do pielęgnacji stóp. Popularność tej marki wynika przede wszystkim z wysokiej jakości wykonania pilników i rewelacyjnych efektów uzyskiwanych po ich zastosowaniu. Ponieważ Scholl proponuje szeroką gamę produktów, rodzi się pytanie, który pilnik Scholl wybrać?

Scholl Velvet Smooth elektryczny pilnik do stóp Wet&Dry z ładowarką

Zdecydowanym faworytem pośród produktów firmy jest pilnik Scholl Velvet Smooth, elektryczny pilnik do stóp Wet&Dry z ładowarką. Pilnik został wyposażony w akumulator i wygodną ładowarkę, dzięki czemu rozwiązuje przykry problem związany z rozładowaniem się baterii. Ponadto posiada wymienną głowicę, zatem jest produktem wielokrotnego użytku. Z kolei dwie prędkości ścierania umożliwiają dopasowanie tempa pracy pilnika do potrzeb.

Dodatkowo jedną z największych zalet urządzenia jest jego wodoodporna konstrukcja, dzięki czemu może być stosowany zarówno na suchą, jak i mokrą skórę stóp. Z kolei wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa automatycznie zatrzymują pracę pilnika przy zbyt dużym nacisku.

Scholl Velvet Smoooth elektroniczny pilnik do stóp z głowicą gruboziarnistą i szczoteczką złuszczającą

Drugim, wyróżniającym się pośród produktów marki Scholl, jest pilnik Scholl Velvet Smoooth, elektroniczny pilnik do stóp z głowicą gruboziarnistą i szczoteczką złuszczającą. Dzięki zastosowaniu szczoteczki złuszczającej, pilnik umożliwia osiągnięcie idealnej miękkości i gładkości skóry. Szczoteczka złuszczająca usuwa suchą, łuszczącą się skórę. Z kolei głowice obrotowe z kryształkami diamentów usuwają stwardniały naskórek.

Dzięki wbudowanym zabezpieczeniom kontrolującym stopień nacisku, urządzenie automatycznie wyłącza się przy zbyt silnym dociśnięciu do skóry. Pilnik, podobnie jak poprzedni model, jest urządzeniem wielokrotnego użytku, dzięki zastosowaniu wymiennych głowic. Słabszą stroną pilnika jest jego zasilanie. Ponieważ pilnik funkcjonuje tylko i wyłącznie przy użyciu czterech baterii AA.

Scholl Velvet Smooth z Kryształkami Diamentów

Który pilnik Scholl wybrać? Na miejscu trzecim pośród wyróżniających się produktów marki Scholl jest pilnik Scholl Velvet Smooth Diamont. Dzięki ergonomicznej rączce i miękkiemu uchwytowi, pilnik jest niesamowicie łatwy w prowadzeniu. Ogromną zaletą pilnika jest zastosowanie mikrogranulek, które idealnie usuwają zrogowaciały naskórek.

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, pilnik ten też jest urządzeniem wielokrotnego użytku, dzięki wymiennym głowicom obrotowym. Po zużyciu obrotowej głowicy, wystarczy ją wymienić na nową. Należy również podkreślić, iż jedna głowica pozwala na wykonanie około 12 zabiegów. Słabszą stroną pilnika jest jego funkcjonowanie tylko i wyłącznie przy użyciu baterii.

Krótkie podsumowanie – który pilnik Scholl wybrać?

Wybór najlepszego pilnika jest oczywiście kwestią bardzo indywidualną. Pośród wymienionych trzech modeli najbardziej funkcjonalny jest model z ładowarką. Głównie z uwagi na fakt, iż nie wymaga on pamiętania o konieczności zakupu baterii. Ponadto, dzięki akumulatorkom i funkcji ładowania, przyczynia się do tak ważnej obecnie ochrony środowiska naturalnego.

Za wyborem tego modelu przemawiają też dwie możliwe prędkości ścierania i przede wszystkim możliwość stosowania na mokrą skórę. Dlatego zastanawiając się nad tym, który pilnik Scholl wybrać, wart rozważyć przede wszystkim zakup modelu Scholl Velvet Smooth, elektryczny pilnik do stóp Wet&Dry z ładowarką.
Autorka: Jadwiga Kucharczyk