Data publikacji:

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Zastanawiasz się, czy kupić laptop poleasingowy, czy nowy laptop? Nie wiesz, co wybrać, a nie dysponujesz zbyt dużą kwotą pieniędzy? Masz więcej pieniędzy przeznaczonych na zakup laptopa, ale chcesz zaoszczędzić na wydatkach? Używany sprzęt nie jest dla Ciebie problemem? Sprawdź, czy warto kupić laptop poleasingowy!
laptop

Laptop poleasingowy — kiedy warto zastanawiać się nad jego zakupem?

Jaki laptop wybrać? Nad zakupem laptopa poleasingowego coraz częściej zastanawiają się osoby, dla których bardzo ważne jest wdrożenie ekonomicznego stylu życia. Przy takim zakupie można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, przy czym taki manewr ma sens, jeśli laptop ma być przeznaczony do standardowych prac czy zadań.
Czyli laptop poleasingowy może być ciekawym rozwiązaniem dla małej firmy, organizacji pozarządowej czy osoby fizycznej, która na przykład nie potrzebuje komputera do najnowszych gier czy do realizacji nagrań w domowym studio. Laptop poleasingowy to bardzo dobra propozycja dla osób, które troszczą się o naturalne środowisko i nie chcą przyczyniać się do generowania zbyt dużej ilości elektrośmieci. Dobra cena plus ekologiczne podejście do problemów związanych ze zmianami klimatycznymi sprawiają, że komputery poleasingowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Laptop poleasingowy — czy warto kupić?

Laptop w wersji poleasingowej może być sprzętem używanym przez kilka lat lub krócej (co może się zdarzyć, jeśli umowa leasingu została wypowiedziana przed terminem, na przykład z powodu braku zapłaty za leasing). Fizycznie można napotkać na sprzęt, który nosi ślady użytkowania — mogą to być rysy, zadrapania, plamy, przetarta klawiatura. Jeśli chodzi o to, z czego składa się dany laptop poleasingowy, zawsze trzeba sprawdzić parametry.
Firmy sprzedające laptopy poleasingowe rewitalizują taki sprzęt, więc możesz mieć pewność, że otrzymasz w pełni sprawnego laptopa (chyba że w ofercie są podane inne informacje). Możesz poprosić na przykład o wymianę części na takie, które w danej chwili Ci pasują — obowiązywać będzie dopłata, ale dzięki temu laptop poleasingowy w 100% spełni Twoje oczekiwania.
Laptop poleasingowy jest zdecydowanie tańszy od nowego laptopa — różnice w cenach są uzależnione od marki i parametrów laptopa. Takie laptopy doskonale sprawdzą się jako sprzęt do typowej pracy biurowej, do przeglądania internetu, do oglądania filmów czy do słuchania muzyki. Przy prawidłowym użytkowaniu, można spodziewać się, że laptop poleasingowy wytrzyma kilka lat bez awarii.

Laptop poleasingowy — kto nie powinien kupować?

Laptopy poleasingowe nie są odpowiednie dla osób, które nie potrafią żyć bez nowości technologicznych. Stale muszą mieć najnowszy sprzęt. Nie wyobrażają sobie kupienia takiego laptopa, tylko dlatego, że jest używany (chociaż czasami można trafić na egzemplarze, które wyglądają jak nowe). Nie ma znaczenia czy takie osoby dysponują sporymi zasobami finansowymi, czy też kredytują zakup nowego sprzętu — po prostu nie wezmą pod uwagę tańszych rozwiązań takich jak laptop poleasingowy, gdyż kłóci się to z ich osobistą ideologią kupowania czegokolwiek. Nie ma w tym nic złego, gdyż dzięki takim postawom osoby, które bardzo potrzebują porządnego sprzętu, mają szansę na przechwycenie laptopowych perełek za przyzwoite pieniądze.
Autor: Dorota Zgutka