Data modyfikacji:

Jaki mały smartwatch damski będzie najlepszy?

Smartwatch jest obecnie jednym z najpopularniejszych gadżetów, który podbił serca większości ludzi. Jest dostępny w wielu rozmiarach, kolorach, z różnymi udogodnieniami/funkcjami, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak poprzez dużą różnorodność oferowanych smartwatchy pojawia się pytanie, który z nich wybrać. Jak zatem wybrać idealny mały smartwatch damski? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego smartwatcha damskiego? Radzimy, jaki smartwatch będzie najlepszy dla kobiety.
mały smartwatch damski

Czym jest smartwatch?

Smartwatche są ulepszoną, unowocześnioną wersją klasycznych zegarków zakładanych na rękę. Niektóre z nich wyglądem przypominają starsze wersje zegarków, gdyż mają okrągłą tarczę, jednak popularne są również kwadratowe smartwatche, bądź w formie prostokąta/pastylki.
Mimo iż z zewnątrz smartwatche mogą przypominać klasyczny zegarek, to wewnątrz nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Stara wersja zegarków była wykorzystywana tylko po to, aby bez problemu sprawdzać godzinę. Obecnie na smartwatchach również sprawdza się godzinę- ta kwestia pozostała niezmieniona, jednak zamiast wskazówek, godzina wyświetla się na elektrycznej tarczy.
Oprócz tego, nie znajdzie się już praktycznie żadnych podobnych funkcji. Nowoczesne smartwatche są zazwyczaj połączone z telefonami i pokazują liczne powiadomienia, monitorują aktywność fizyczną, pozwalają na odbieranie połączeń, bądź ich odrzucanie, odtwarzanie muzyki oraz posiadają wiele innych udogodnień. Smartwatche dają również możliwość zmiany wyglądu tarczy zegarka, dzięki czemu w zależności od okazji mogą wyglądać jak sportowy gadżet lub przekształcać wygląd w elegancki zegarek.

Dlaczego warto posiadać mały smartwatch?

Smartwatche nie zastąpią oczywiście smartfonów, jednak mają wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jak zostało wspomniane, oprócz wyświetlania godziny, pokazują przychodzące powiadomienia z portali społecznościowych oraz połączenia telefoniczne, e-maile i sms-y, dzięki czemu można wiedzieć co dzieje się z telefonem bez wyciągania go z kieszeni/torebki/plecaka.
Lepsze modele zegarków są wyposażone także w mikrofon i głośnik, co umożliwia odebranie połączenia i prowadzenie rozmowy z poziomu zegarka. Smartwatch damski z funkcją rozmowy to niezwykle przydatny gadżet. Inteligentne zegarki umożliwiają sprawdzenie prognozy pogody, dają dostęp do kalendarza, włącznie muzyki na zegarku, bądź na telefonie za pośrednictwem zegarka oraz pozwalają na sterowanie aparatem w telefonie, wyzwalając migawkę z poziomu zegarka.
Dodatkowo smartwatche są niezawodne jeżeli chodzi o monitorowanie aktywności fizycznej. Umożliwiają zapisanie odbytego treningu poprzez wbudowany GPS (który zapobiegnie również przed zagubieniem się w terenie), uzyskiwanego pulsu podczas wysiłku oraz między innymi wskazanie przebytej trasy, co jest idealną funkcję dla osób chcących przeanalizować trening, wprowadzić ewentualne poprawki oraz zobaczyć progres. Smartwatche są zatem świetnym gadżetem dla sportowców.
Elektroniczne zegarki są także przydatnym urządzeniem dla osób dbających o zdrowie, a w tym seniorów, gdyż pozwalają one na monitorowanie stanu organizmu przez cały dzień i noc. Mierzą puls, poziom stresu, natlenienie krwi, jakość snu oraz wskazują minimalną ilość kroków, które powinna pokonać w ciągu dnia dana osoba, co pomaga w rozpoczęciu przygody z aktywnością fizyczną i dbaniem o zdrowie i wygląd zewnętrzny.
Jedną z ważniejszych funkcji w nowocześniejszych smartwatchach jest moduł NFC, który można wykorzystać do szybkiego parowania urządzeń oraz płatności zbliżeniowych. Jest to najszybsza i najwygodniejsza opcja płatności, zwłaszcza przydatna dla osób, które nie noszą przy sobie portfela z gotówką lub kartą płatniczą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie damskiego smartwatcha?

Każdy smartwatch ma nieco inny wygląd, funkcje, cenę itp. dlatego wybór idealnego z nich dla danej osoby jest rzeczą indywidualną. Z jednej strony elektryczny zegarek jest funkcjonalnym gadżetem, który uzupełnia funkcjonalność telefonu, a z drugiej jest częścią biżuterii, która dopełnia ubiór i musi się ładnie prezentować. Przedstawiamy zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka:
 • Gabaryty - biorąc pod uwagę anatomię kobiet, mają one chudsze przedramiona i nadgarstki niż mężczyźni. Dlatego damskie smartwatche są zazwyczaj mniejsze, tzn. mają mniejsze tarcze niż zegarki męskie. Jednak nie można patrzeć tylko i wyłącznie na przeznaczenie zegarka względem płci, gdyż każda kobieta jest inna i dla jednej dany zegarek może być w sam raz, a dla innej być za duży i zbyt przytłaczający. Dlatego lepiej przymierzyć zegarek i zobaczyć jak się prezentuje, niż kupować w ciemno.
 • Wygląd tarczy i opaski - tarcze mają różne wielkości, kształty, wzory, tak samo jak paski są wykonane z różnych materiałów i mają różne kolory. Wybór wyglądu smartwatcha jest oczywiście indywidualny i musi podobać się przede wszystkim kobiecie, która będzie go użytkowała. Producenci smartwatchy stworzyli wiele rodzajów zegarków, żeby trafić w jak największą ilość gustów potencjalnych użytkowników.
 • Kompatybilność - przed zakupem zegarka trzeba sprawdzić, czy będzie on w stanie połączyć się za pośrednictwem Bluetooth z oprogramowaniem posiadanego telefonu, gdyż jak wiadomo nie kupuje się telefonu pod smartwatcha, tylko to inteligentny zegarek jest dodatkiem do smartfona. Jaki smartwatch do iPhone wybrać? Np. smartwatche z firmy Samsung bądź Huawei będą mogły łączyć się z telefonami z oprogramowaniem Android oraz Apple, a z kolei Applewatche będą działały tylko w przypadku powiązania ich z iPhonami.
 • Funkcje - to głównie dla nich kupuje się dany zegarek. Osoby regularnie trenujące kupią inny model, bardziej zaawansowany niż osoby posiadające siedzący tryb życia, czy np. seniorzy. Dla sportowców ważne będzie monitorowanie aktywności fizycznych, mierzenie pulsu i gps, dla mniej aktywnych ważna może być funkcja płacenia i odbieranie połączeń za pośrednictwem zegarka, a dla seniorów kluczowe jest mierzenie ciśnienia krwi oraz wbudowany czujnik upadku i przycisk SOS, które w razie potrzeby umożliwią szybkie wezwanie pomocy dla potrzebującej starszej osoby.
 • Jaki mały smartwatch damski będzie najlepszy?

  Jaki będzie najlepszy smartwatch damski? Ranking pomoże ci w podjęciu decyzji. Przedstawiamy nasz wybór damskich smartwatchy:

  Gravity Damski GT1-1

  Dany model ma tarczę o średnicy 43 mm, idealny dla kobiety oraz różową, silikonową opaskę. Jest kompatybilny z systemem Android 5.0 i Ios 9.0 i nowszym. Jest zaopatrzony w wiele funkcji m.in. licznik kroków, liczenie kalorii, monitor tętna, ciśnienia krwi i snu, alarm, zdalną kamerę, oraz powiadomienia o połączeniach i smsach.

  G. Rossi Damski Sw017-1

  Zegarek wraz z paskiem ma złoty kolor, a szerokość koperty tarczy wynosi 38 mm. Kompatybilny jest z Andriodem i systemem iOS, a funkcjami, w które zaopatrzony jest zegarek są: krokomierz, budzik, datownik, stoper i monitor pracy serca.

  ORO- MED. Smartwatch ORO Fit Pro GT

  Ma jasno różowy design i prostokątną tarczę. Smartwatch wyposażony jest m.in. w monitor tętna i tlenu, krokomierz, powiadomienia z aplikacji o połączeniach itp., posiada 41 trybów sportowych i co ważne jest wodoszczelny.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Dominika Mańka