Data modyfikacji:

Jaki smartwatch damski z funkcją rozmowy wybrać?

Spośród wszystkich urządzeń elektronicznych, które służą nam w codziennym życiu, to właśnie smartwatch cechuje się największą popularnością w ostatnich latach. Nic w tym dziwnego. Połączenie funkcjonalności smartfona i elegancji zegarka przekonuje coraz więcej kobiet. Sprawdźmy, jakie smartwatche są warte uwagi i jakimi funkcjonalnościami należy się szczególnie zainteresować.
Jaki smartwatch damski z funkcją rozmowy wybrać

Smartwatch – najlepszy przyjaciel kobiety 

W przeszłości smartwatche stanowiły dość wąską grupę produktów, które skupiały się wokół potrzeby monitorowania treningów i aktywności sportowych. Dlatego też w przeszłości elektroniczne zegarki były raczej domeną sportowców i kobiet aktywnych sportowo. Dzisiaj jednak smartwatch to nieodzowna część życia wielu kobiet – nie tylko tych uprawiających sport. Nikogo więc nie dziwi już widok smartwatcha na ręce eleganckiej kobiety lub dziewczyny, która właśnie zmierza do szkoły lub na zajęcia studenckie. 
Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, iż funkcjonalność smartwatchy znacznie się rozwinęła i dzisiaj skutecznie zastępują one wszystkie te cechy, które sprawiają, że to nasze telefony stały się centrami dowodzenia. Z dobrze wybranym smartwatchem nasz telefon będzie spokojnie spoczywał w kieszeni. Warty uwagi jest niewątpliwie smartwatch z funkcją rozmowy.

Czego oczekujemy od nowoczesnych modeli smartwatcha?

To istotne pytanie, które warunkuje wybór konkretnego modelu smartwatcha. Obecnie ogromny boom na tego typu produkty sprawia, że praktycznie każdy producent sprzętu elektronicznego oferuje nam w swoim portfolio elektroniczne zegarki wyposażone w cały szereg funkcji. Które z nich są dla nas najistotniejsze? 
To oczywiście zależy od naszych preferencji, potrzeb i upodobań. Niektóre kobiety zwracają przede wszystkim uwagę na wygląd smartwatcha, estetykę jego wykonania oraz odpowiednie dopasowanie do stylizacji. W takim układzie warto postawić na modele umożliwiające wymianę paska.
Inne kobiety z kolei chcą zwiększyć efektywność i skuteczność swoich treningów poprzez stały monitoring postępów i możliwość uzyskania szczegółowych raportów swojej aktywności. Jeszcze inne kobiety chcą zastąpić smartfona urządzeniem wygodniejszym w obsłudze – idealnym przykładem takiej funkcjonalności są smartwatche z funkcją rozmowy. Jak znaleźć dobry smartwatch damski? Ranking popularnych modeli powinien brać pod uwagę przydatne funkcje.

Smartwatch damski z funkcją rozmowy 

Smartwatch z funkcją rozmowy to coś innego niż funkcjonalność, którą znajdziemy w każdym zegarku elektronicznym. Jak dobrze wiemy, odpowiednio sparowane urządzenie będzie informować nas o wszelkich SMS-ach, wiadomościach z social mediów czy połączeniach przychodzących. To wygodna funkcja, która jednak wciąż wymaga od nas fizycznego użycia telefonu. 
Co zatem zrobić, gdy chcemy całkowicie zastąpić smartfona zegarkiem, dzięki czemu rozmowy staną się o wiele bardziej wygodne? W tym celu musimy postawić na takie modele smartwatchy, które posiadają mikrofon oraz głośnik, umożliwiające odbieranie połączeń i prowadzenie rozmów.
Kto skorzysta z takiego rozwiązania? Na pewno wszystkie te kobiety, które często podróżują z plecakiem, w którym ukryty jest smartfon. Każdy doskonale wie, z jaką operacją logistyczną wiąże się wyjęcie smartfona z plecaka, szczególnie w momencie gdy idziemy pod wymagającą górę lub jedziemy na rowerze. W takich sytuacjach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie smartfon z funkcją rozmowy. 
Taką funkcjonalność oferują nam między innymi zegarki Amazfit GTS2 lub Amazfit ZEPP E. Inną ciekawą propozycją będzie przedstawiciel czołowego producenta Garmin, który proponuje nam smartwatch z funkcją rozmowy Garmin Venu

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając smartwatch? 

Choć funkcja rozmowy to niezwykle istotna cecha nowoczesnych smartwatchy, to istnieje jeszcze cała reszta czynników, która może zadecydować o zakupie konkretnego modelu zegarka elektronicznego. A zatem, na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 
Pojemność baterii, a co za tym idzie – długość pracy zegarka na jednym ładowaniu, to istotny czynnik, który warunkuje niezawodność naszego sprzętu w sytuacjach, w których nie możemy polegać na możliwości szybkiego ładowania sprzętu. Na szczęście nowoczesne smartwatche cechują się niezwykle długą pracą na jednym ładowaniu, a najnowocześniejsze modele wyposażone są dodatkowo w panele solarne, które umożliwiają ładowanie słoneczne podczas wędrówki. Nie zapominajmy także o wbudowanych funkcjach sportowych oraz wszystkich tych aplikacjach, które monitorują podstawowe funkcje życiowe, z tętnem włącznie. 

Pamiętajmy o estetycznym wyglądzie zegarka

Sama funkcjonalność smartwatcha to nie wszystko. Kobiety bardzo często dobierają urządzenie, także oceniając jego wygląd. A zatem jaki zegarek wybrać, by możliwie najlepiej prezentował się na nadgarstku? Po pierwsze, jego wielkość. Kobiety z drobniejszą budową ciała powinny zainwestować w urządzenia z mniejszą tarczą, która nie przekracza szerokości 4 centymetrów. W takim przypadku modele Apple Watch SE czy Apple Watch 7 będą idealne. 
Jeśli chodzi o samą stylistykę, tutaj wybór jest uzależniony tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Tarcza okrągła, prostokątna czy kwadratowa? Jaki kolor i materiał, z którego wykonany jest pasek? Czy pasek jest wymienny? Jaki kolor tarczy? To wiele pytań, na które odpowiedzieć należy sobie samodzielnie. Coraz częściej producenci stawiają na elegancję zegarków elektronicznych, co znacznie zwiększa możliwość dokonania wyboru, który łączy w sobie zarówno piękno wykończenia, jak i bogactwo funkcjonalności. 

Czy cena smartwatcha ma znaczenie? 

Czy warto wybierać smartwatch, sugerując się jego ceną? Nie zawsze. Podobnie jak w przypadku smartfonów, i w kategorii zegarków elektronicznych duże znaczenie ma marka. Oczywiście często wraz z marką i jej popularnością idzie funkcjonalność i niezawodność zegarka, jednak nie musimy od razu skreślać tańszych wariantów.
Wybór smartwatcha powinien rozpocząć się od analizy naszych potrzeb. Dopiero wiedząc, na czym naprawdę nam zależy, będziemy w stanie dobrać taki produkt, który bez względu na cenę spełni nasze wszystkie oczekiwania. 
Zdjęcie: monkeybusiness/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo