Data modyfikacji:

Jaką maseczkę z glinki wybrać i kiedy stosować?

Maseczka z glinki to znakomity sposób na oczyszczenie skóry twarzy. Glinka ma do tego właściwości przeciwzapalnie. Jaką glinkę kosmetyczną wybrać dla danego typu cery? Dlaczego warto stosować maseczki z glinki zielonej czy białej?.

maseczka z glinki

Mycie twarzy glinką. Dlaczego warto stosować maseczkę z glinką?

Glinka do twarzy dokładne oczyszcza skórę z codziennych zanieczyszczeń czy pozostałości makijażu. Do tego mycie twarzy glinką działa łagodząco na stany zapalne i pozwala uniknąć podrażnień.

Jak myć twarz glinką? Wystarczy niewielka ilość glinki, którą wymieszasz z wodą lub hydrolatem roślinnym, tak by powstała papka. Nałóż przygotowaną papkę na twarz, jednocześnie wykonując delikatny masaż. Pozostaw glinkę na twarzy na kilka minut, a następnie zmyj wodą. Dzięki zastosowaniu glinki możesz pominąć nałożenie toniku.

Rodzaje glinek

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów glinki do twarzy, które dobierzesz do potrzeb swojej cery. Jaką glinkę wybrać?

Glinka czerwona montmorylonitowa

Czerwona glinka ma mocne działanie oczyszczające, dlatego będzie doskonałym wyborem do cer tłustych i trądzikowych. Lepiej unikać jej w wypadku skóry delikatnej oraz wrażliwej, aby nie wywołać podrażnień.

Glinka czerwona illitowa

Delikatniejsza wersja glinki czerwonej. Jakie ma właściwości? Tonizuje, oczyszcza pory, a także poprawia krążenie krwi. Sięgnij po nią, jeśli jesteś posiadaczką cery dojrzałej i naczynkowej.

Żółta

Również wykazuje działanie oczyszczające i tonizujące. Idealnie sprawdza się do usuwania martwego naskórka, poprawiając tym samym koloryt skóry. Jest bogata w minerały i pobudza krążenie krwi. Po maseczkę z glinki żółtej powinny sięgnąć posiadaczki cery suchej, mieszanej oraz wrażliwej.

Glinka zielona

Zielony kolor glinki jest wynikiem zawartości organicznej materii roślinnej. Podobnie jak glinka czerwona jest bogata w minerały i tlenki żelaza. Glinka zielona doskonale absorbuje sebum, będzie więc idealnym wyborem do skóry tłustej i mieszanej. Do tego skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Biała kaolinowa

Glinka biała to najłagodniejsza glinka kosmetyczna. Z powodzeniem mogą ją stosować także posiadaczki skóry delikatnej i wrażliwej. Maseczka z glinki zielonej usuwa zanieczyszczenia czy pozostałości makijażu bez naruszania naturalnych barier ochronnych skóry.

Glinka niebieska

Działa detoksykująco i oczyszczająco. Będzie dobrym wyborem w wypadku cery trądzikowej i tłustej. Glinka niebieska jest bardzo bogata w pierwiastki śladowe.

Glinka różowa

Glinka różowa powstaje dzięki zmieszaniu glinki czerwonej z kaolinem, łączy więc w sobie ich właściwości. Jej działanie jest bardzo łagodne, sprawdzi się więc w wypadku cery dojrzałej i wrażliwej.

Ghassoul (rhassoul)

Ta trudniej dostępna glinka z Maroka jest bogata w takie pierwiastki jak magnez, wapń czy żelazo. Ma działanie oczyszczające, a także zmniejszające pory. Jest bardzo uniwersalna. Polecana jest do cery tłustej, normalnej, a nawet suchej i wrażliwej.

Maseczka z glinki zielonej

Maseczka z zielonej glinki ma właściwości ściągające i matujące. Jest polecana do cery trądzikowej. Pomaga zamykać pory i jest pomocna w walce z zaskórnikami. Jednocześnie oczyszcza i odżywia skórę.

Biała glinka: właściwości 

To w pełni naturalny kosmetyk, który wykazuje właściwości matujące, oczyszczające, odkażające i wygładzające. Dzięki delikatnemu działaniu sprawdzi się nawet w wypadku wrażliwej skóry. Oprócz tego białą glinkę mogą stosować posiadaczki cery problematycznej. Dzięki zawartości magnezu, wapnia czy żelaza odżywia i regeneruje cerę. Maseczka z glinki białej może być stosowana w każdym wieku, zarówno w wypadku młodej, jak i dojrzałem cery.

Domowe spa. Maseczka z glinką

Maseczka wzmacniająca naczynka:

  • 1 łyżeczka glinki czerwonej,
  • kilka kropel wybranego oleju roślinnego,
  • pół łyżeczki miodu,
  • 1 łyżeczka płatków owsianych.

Maseczka oczyszczająca dla skóry suchej, wrażliwej:

  • łyżeczka płatków owsianych (zblendowanych),
  • 2 łyżeczki białej glinki,
  • kilka kropel wybranego oleju roślinnego lub maceratu,
  • woda (może być również hydrolat).

Maseczka antybakteryjna do cery trądzikowej:

  • 2 łyżeczki glinki zielonej lub ghassoul,
  • zblendowany miąższ z jednego liścia aloesu lub żel aloesowy,
  • kilka kropel wybranego oleju roślinnego.

Maseczka ujędrniająca:

  • 2 łyżeczki glinki białej,
  • łyżeczka oleju kokosowego,
  • łyżeczka płatków owsianych (zblendowanych),
  • woda lub hydrolat.

Autor: Natalia Werbolewska