Data publikacji:

Dlaczego warto stosować mgiełkę do ciała?

Mgiełki do ciała to bardzo uniwersalne kosmetyki, które w zależności od składu mają rozmaite zastosowania, niosące dobroczynne skutki dla naszej skóry. Dlaczego warto je stosować i jak dobierać mgiełki do swoich potrzeb? Poznaj nasze wskazówki.

Mgiełka

Mgiełki to kosmetyki o delikatnej formule, które doskonale sprawdzają się latem. Ich przyjemna, wodnista konsystencja i wygodna forma aplikowania sprawiają, że jest to kosmetyk, który zawsze warto mieć przy sobie. Do czego wykorzystywać różne mgiełki? Oto kilka ich rodzajów.

Mgiełki zapachowe

Mgiełki zapachowe to doskonała alternatywa dla perfum na lato. Wystawiając wyperfumowaną skórę na słońce, może dojść do jej poparzenia ze względu na alkohol, który jest składnikiem perfum i wód toaletowych.

Lekka mgiełka o przyjemnym zapachu, pozostawia na skórze delikatną woń i pozwala na szybkie odświeżenie. Minusem jest fakt, że zapach nie utrzymuje się na skórze tak długo, jak w przypadku perfum, ale za to możesz używać jej częściej – skrapiając skórę, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Dodatkowo skład wielu mgiełek zapachowych jest wzbogacony o składniki, takie jak witaminy czy wody termalne, które mają właściwości pielęgnacyjne.

Mgiełki do twarzy

Mgiełka do twarzy to kosmetyczny „must have” podczas upalnych dni, a także dla osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach. Kilka psiknięć wystarczy, aby w jednej chwili odświeżyć i nawilżyć skórę.

Nawilżająco-odświeżające mgiełki do twarzy sprawdzą się szczególnie u posiadaczek suchej skóry. Ich stosowanie pozwala szybko nadać cerze blasku, a także przynieść ulgę, niwelując podrażnienia.

Dużą zaletą tego rodzaju mgiełek jest możliwość używania ich na makijaż, dzięki czemu możesz je stosować w pracy czy podróży. Niektóre z mgiełek do twarzy dodatkowo utrwalają makijaż, co również jest dużym plusem ich używania.

Mgiełki chłodzące

Mgiełki chłodzące to produkty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Produkt świetnie sprawdza się podczas podróży, szczególnie w miejscach, w których panują wysokie temperatury.

Gorące powietrze sprawia, że skóra się poci, co sprzyja rozwojowi bakterii. Mgiełka chłodząca bardzo szybko oczyszcza i przynosi natychmiastową ulgę. Aby wzmocnić efekt kosmetyku, przed wyjazdem warto trzymać produkt w lodówce.

Mgiełki do włosów

Mgiełka do włosów to kosmetyk o działaniu pielęgnacyjnym, odżywczym, a także ułatwiającym stylizację. Dzięki swojej lekkiej konsystencji kosmetyk nie obciąża włosów, a wybierając odpowiedni rodzaj produktu do swoich włosów, możesz osiągnąć spektakularne efekty.

Niektóre mgiełki potrafią nadać kolorowi włosów głębszy odcień, inne ułatwiają rozczesywanie, prostowanie lub falowanie włosów. Te, które zawierają filtry UV, sprawdzą się latem, ponieważ skutecznie chronią włosy przed szkodliwym promieniowaniem i działaniem soli morskiej w przypadku kąpieli w morzu.

Mgiełki wzbogacone o olejki świetnie nawilżają i regenerują suche pasemka, co ułatwia ich rozczesywanie. Osobom, które suszą włosy suszarką lub prostują włosy przy użyciu prostownicy, polecamy mgiełki ochronne, które zabezpieczają włosy przed zniszczeniem.

Autorka: Oliwia Stradowska