Data publikacji:

Jaka myszka do 300 zł będzie najlepszym wyborem?

Mając budżet do 300 złotych, bez problemu znajdziesz bardzo dobrą myszkę, która sprawdzi się do pracy, jak i grania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także jaka myszka do 300 złotych będzie najlepszym wyborem. Sprawdź nasze porady!
myszka do 300 zł

Dlaczego warto wybrać myszkę do 300 złotych?  

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości wykonania, bardzo dobrych parametrach, a także sporej liczbie funkcji, to myszka do 300 złotych będzie znakomitym wyborem. Tego typu urządzenia wyróżniają się także unikalnym wzornictwem.
Jeśli zależy ci na wyborze urządzenia, które posłuży przez dłuższy czas, to taka inwestycja jest bardzo dobrym pomysłem. Myszki do 300 złotych dedykowane są dla wymagających użytkowników, którzy chcą komfortowo pracować lub grać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze myszki do 300 zł?  

Wybierając myszkę do 300 złotych, w pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziesz ją wykorzystywał. Myszy dedykowane dla graczy są zupełnie inne niż myszy do codziennego użytkowania czy pracy biurowej.
Myszki gamingowe charakteryzują się masywną budową, która ma przede wszystkim zapewnić wysoki komfort użytkowania. Chwyt jest dużo pewniejszy, a co za tym idzie, wykonywane ruchy są precyzyjniejsze. Standardowe myszy do 300 złotych są lekkie i poręczne. Takie modele doskonale spisują się do pracy z laptopem. Ze względu na małe rozmiary, bez problemu można ją schować do torby czy plecaka.
Podczas wyboru myszy do 300 złotych trzeba wybrać pomiędzy modelami optycznymi lub laserowymi. Te pierwsze są wyposażone w sensor bazujący na diodzie LED. Światło emitowane do podłoża jest odbijane i rejestrowane przez czujniki optyczne. W ten sposób rejestrowany jest ruch, który wykonuje użytkownik. Dioda LED bardzo dobrze radzi sobie z pracą na różnych powierzchniach, dlatego mysz będzie działała praktycznie w dowolnym miejscu.
Myszy optyczne są zwykle nieco tańsze od laserowych. Do ich wad należy zaliczyć niższy poziom precyzji, co dla graczy jest szczególnie ważne. Jednak w budżecie do 300 złotych znajdziemy bardzo dobre myszy optyczne, które poradzą sobie nawet w trudniejszych sytuacjach. Myszy laserowe wysyłają wiązkę laserową, która jest znacznie precyzyjniejsza. W cenie do 300 złotych znajdziemy wiele ciekawych myszek gamingowych laserowych.
Jednym z istotniejszych elementów jest rozdzielczość myszy, która jest wyrażana w DPI. Im wyższa wartość, tym łatwiej wykonywać szybsze ruchy. W założonym przez nas budżecie myszy mają regulowaną wartość od 3000 DPI do około 12000 DPI. Jeśli zależy Ci na wysokiej płynności, wówczas wybierz mysz o wyższej wartości DPI. Warto wiedzieć, że do standardowego użytkowania tak wysokie wartości nie są potrzebne.  
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze myszy do 300 złotych? Na pewno na liczba przycisków. Do pracy biurowej, czy standardowego korzystania wystarczy około 5-6 przycisków. W myszkach gamingowych znajdziemy około 10-13 przycisków. Każdy z nich można zaprogramować według własnych potrzeb, co jest przydatne w wielu sytuacjach.  
Kolejnym elementem w myszkach jest sposób komunikacji z komputerem. W budżecie do 300 złotych bez problemu znajdziemy myszki wyposażone w moduł Bluetooth.
Bezprzewodowa komunikacja to duża wygoda dla użytkownika. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest idealne. Gracze chętniej sięgają po myszki przewodowe, ponieważ nie muszą obawiać się o ewentualne opóźnienia, czy zakłócenia. Każdy ułamek sekundy jest na wagę złota, dlatego do gier myszka przewodowa jest zdecydowanie lepsza.  
Na koniec należy wspomnieć o podświetleniu LED. Taki dodatek znajdziemy głównie w myszkach gamingowych. W budżecie do 300 złotych znajdziemy myszki, które mają podświetlenie RGB. Z dostępnej palety barw możemy wybrać dowolne kolory.  

Polecane myszki do 300 złotych  

Logitech G502 Hero SE  

To jedna z lepszych myszek gamingowych do 300 złotych. Nowy czujnik dysponuje zakresem czułości od 100 do 16 000 dpi, dlatego precyzja stoi na bardzo wysokim poziomie. Ergonomiczna konstrukcja gwarantuje pewny chwyt podczas rozgrywki. Niestandardowe profile ustawień i podświetlenie RGB to dodatki, które zachęcają do zakupu.  

SteelSeries Rival 5  

Ta mysz gamingowa do 300 złotych zebrała wiele pozytywnych recenzji wśród użytkowników. Do mocnych stron należy zaliczyć lekką konstrukcjęm, a także sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 18 000 DPI. Całość dopełnia podświetlenie RGB i 9 programowalnych przycisków. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany.

Logitech MX Anywhere 2S

Ta myszka jest wprost idealna do pracy biurowej, a także codziennego użytkowania. Rozdzielczość 4000 DPI być może nie powala, ale do przeglądania stron internetowych, a także poruszania się po programach jest w zupełności wystarczająca. To świetna myszka w rozsądnej cenie.

Microsoft Arc Touch  

Dość nietypowa myszka, która jest dedykowana do pracy biurowej. Jej składana konstrukcja sprawia, że znakomicie sprawdza się podczas przenoszenia. Dotykowy panel zastępuje fizyczne przyciski i daje zupełnie nowe wrażenia podczas korzystania. Microsoft postawił na minimalizm i to tutaj sprawdza się znakomicie.

HP Spectre

Ładna i funkcjonalna myszka do 300 złotych. HP Spectre 700 komunikuje się z komputerem bezprzewodowo, a jej wbudowany akumulator wystarczy nawet na 11 tygodni użytkowania. Cztery przyciski funkcyjne w zupełności wystarczą do wykonywania podstawowych zadań. Mysz waży około 90 gramów, dlatego jest bardzo wygodna zarówno w użytkowaniu, jak i przenoszeniu.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.