Data modyfikacji:

Wybieramy najlepszą hennę pudrową

Estetycznie podkreślone brwi nadają wyrazistości nie tylko oprawie oczu, ale i całej twarzy. Najlepsza henna pudrowa daje naturalny i długotrwały efekt koloryzacji, a także odżywia włoski. Co warto wiedzieć o tej metodzie i jaki preparat wybrać?
henna pudrowa

Henna pudrowa – co to?

Zastanawiasz się, co to jest henna pudrowa i czym różni się od zwykłej? A może chcesz wiedzieć, czym charakteryzuje się najlepsza henna pudrowa i gdzie ją kupić? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że jest to naturalny preparat, wytworzony z roślinnych składników (głównie z liści lawsonii i indygo oraz z minerałów). Dzięki temu wzmacnia i pielęgnuje włoski brwi oraz – co jest najbardziej pożądanym efektem – barwi je na wybrany odcień i ułatwia stylizację. Zabieg henną pudrową w domu czy gabinecie estetycznym sprawia, że włosy oraz skóra wokół nich stają się odżywione i wzmocnione. Można też zauważyć zdrowy blask brwi.

Henna pudrowa a zwykła – czym się różnią?

Główną różnicą pomiędzy henną pudrową a zwykłą jest fakt, iż pierwsza poza przyciemnieniem koloru włosków spełnia też funkcje pielęgnacyjne i odżywcze. Ponadto pozwala na nadanie brwiom pożądanego kształtu (wykonuje się tzw. geometrię brwi henną pudrową).

Ile trwa nałożenie jej? Razem ze stylizacją brwi może to być nawet godzina. Jest to istotna różnica w odniesieniu do zwykłej henny, której nałożenie trwa około 10-15 minut. Efekty są jednak również zauważalne – w przypadku zwykłego preparatu trudno o naturalny wygląd brwi, jaki można osiągnąć, stosując najlepszą hennę pudrową.

Bardzo ważnym elementem odróżniającym te dwie substancje jest także czas utrzymywania się koloryzacji włosków. W przypadku klasycznej, zwykłej formy preparatu jest to około 10-14 dni. A ile utrzymuje się henna pudrowa? Znacznie dłużej, bo najczęściej aż 5-6 tygodni. Jest też dużo większy wybór odcieni henny pudrowej, niż w przypadku jej tradycyjnej odmiany.

Henna pudrowa w domu – jak ją wykonać?

Nałożenie najlepszej henny pudrowej w domu i stylizacja brwi nie należą do trudnych zadań, a mogą przynieść bardzo satysfakcjonujące efekty. Potrzebne będzie ci lusterko oraz tonik z alkoholem (lub profesjonalny preparat z salonu kosmetycznego), który posłuży do odtłuszczenia skóry i włosków brwi.
Poniżej podpowiadamy w kilku krokach, jak wykonać przyciemnianie brwi henną pudrową w domu.
  • Zacznij od dobrania odpowiedniego kolory henny – nie powinien być za ciemny, wystarczy o 1-2 tony ciemniejszy odcień, niż twój naturalny.
  • Za pomocą toniku z alkoholem i wacika odtłuść brwi i skórę wokół nich.
  • Zaznacz pożądany kształt brwi (postaraj się wykonać to dokładnie, ponieważ henna zastyga na tyle szybko, że później nie będziesz mieć na to czasu).
  • Przygotuj preparat według wskazówek podanych na opakowaniu i nałóż pierwszą warstwę na brwi. Używaj do tego pędzelka, by równomiernie rozprowadzić hennę pudrową. Ile trzymać preparat? Pierwszą warstwę około 20 minut.
  • Po tym czasie nałóż drugą warstwę – możesz wyrównać ewentualne niedociągnięcia. Trzymaj ją przez 10 minut.
  • Na koniec przeczesz brwi szczoteczką, zdejmując z nich hennę. Następnie zwilż wacik i delikatnie przetrzyj nim włoski, czyszcząc je z resztek preparatu. Gotowe!

Henna pudrowa: ile się trzyma?

Niezależnie od tego, jaką formę preparatu wybierzesz, po prawidłowej aplikacji efekt utrzyma się około 6 tygodni, a nawet dłużej.

Najlepsza henna pudrowa: gdzie kupić?

Znalezienie najlepszej henny pudrowej nie jest trudne, można ją kupić w większości drogerii internetowych i stacjonarnych oraz często w salonach kosmetycznych. Produkt można też zamówić na stronach internetowych producentów.
Autorka: Rita Turbiarz