Data publikacji:

Jaka będzie najlepsza marka laptopów?

Wybór odpowiedniego komputera przenośnego nie jest prostym zadaniem. Podczas zakupów i przeglądania katalogów sklepowych łatwo zgubić w gąszczu różnych modeli. Odpowiedź na pytanie, jaka jest najlepsza marka laptopów, nie może być jednoznaczna. Pomocny w podjęciu decyzji może okazać się jednak nasz przegląd najpopularniejszych i najlepszych producentów.
marki laptopów

Najlepsze marki laptopów

Acer

Komputery tajwańskiego producenta, które odznaczają się przystępną ceną, solidnym wykonaniem oraz niezłymi podzespołami. Wśród modeli oferowanych przez firmę znajdziemy uniwersalne laptopy do pracy i rozrywki, wchodzące np. w skład serii Aspire, jak również sprzęt dedykowany potrzebom graczy, wyposażony w mocne układy graficzne oraz dodatkowe opcje gamingowe, takie jak komputery spod szyldu Acer Nitro.

Apple

Świetnie znany producent producent, którego laptopy są cenione przez wielu profesjonalistów (np. jako laptop dla architekta) oraz przeciętnych użytkowników. Z powodu braku wsparcia i nieobecności systemu Windows, sprzęt nie nadaje się specjalnie do zabawy ze współczesnymi grami. Komputery MacBook charakteryzują się wysoką jakością wykonania, świetnymi wyświetlaczami Retina w zróżnicowanych rozmiarach (od 13 do 16 cali). Minusem laptopów z jabłuszkiem jest ich bardzo wysoka cena.

Asus

Laptopy Asusa cenione są z powodu swoich niskich cen oraz bogatego wyboru modeli w rożnych konfiguracjach sprzętowych. Jeżeli poszukujemy taniego laptopa do pracy postawienie na maszynę producenta nie będzie błędem. W katalogu firmy znajdziemy także bardzo wydajne modele stworzone z myślą o graczach, które wchodzą w skład cenionej serii Asus ROG.

Dell

Dell oferuje w dużej mierze sprzęt do pracy, a także kompleksowe maszyny dla profesjonalistów. Jako jeden z niewielu producentów ma w swojej ofercie pokaźny wybór maszyn z ekranami 17 cali. Komputery charakteryzują się bardzo niepozornym i neutralnym designem, świetnie wpasowującym się w przestrzenie biurowe.

Gigabyte

Gigabyte, tajwańska firma znana przede wszystkim z produkcji komponentów komputerowych, takich jak płyty główne i karty graficzne, rozszerzył kilka lat temu swoja ofertę także o komputery przenośne. Modele producenta są prawie w całości zaprojektowane z myślą o potrzebach graczy. Wybierają je osoby, które poszukują szybkiego i mocnego sprzętu do elektronicznej rozrywki, który może posłużyć też do wykonywania bardziej skomplikowanych zadań.

Huawei

Chiński mobilny gigant Huawei jest od stosunkowo niedawna stara się zdobyć przyczółek na rynku komputerów przenośnych. Jego laptopy MateBook szybko zdobyły uznanie za sprawą przystępnych cen, niezłej konfiguracji sprzętowej, a także eleganckiego i prostego designu. Wśród urządzeń znajdziemy tańsze modele do pracy zabawy, jak i bardzo wydajne propozycje dla profesjonalistów.

Lenovo

Chińskie komputery Lenovo są jednymi z najczęściej wybieranych laptopów na świecie. Spółka posiada w tej chwili aż jedną czwartą globalnych udziałów w rynku. Nie jest to dziwne, zważywszy na to, że oferuje ona konsumentom niesamowicie szeroki wybór modeli w różnych segmentach cenowych i konfiguracji podzespołów. Sprzęt w większości przeznaczony jest do pracy i codziennego użytku, nie nadaje się specjalnie do zabawy z grami. W opinii wielu posiadaczy, laptopy Lenovo są tanie, wytrzymałe i nie zawodzą nawet w trudnych warunkach.

Microsoft Surface

Praktycznie wszystkie komputery Microsoftu to urządzenia hybrydowe, które wyposażone są w odczepiane kompaktowe klawiatury, a także dotykowe ekrany, które mogą spełniać funkcje tabletu. Producent oferuje bogata ofertę modeli w rożnych wielkościach. Są one cenione przez profesjonalistów, w tym np. grafików. Podobnie, jak w przypadku Apple, za jakość oraz format sprzętu trzeba jednak odpowiednio dopłacić.

MSI

MSI przez wiele lat znane było jako czołowy producent podzespołów komputerowych. Laptopy producenta są zaprojektowane prawie wyłącznie z myślą o graczach. Mamy więc tutaj do czynienia z dość drogim sprzętem posiadającym bardzo wydajne układy graficzne i szybkie procesory, które poradzą sobie z najnowszymi grami.
Zdjęcie: Envato Elements