Data modyfikacji:

Jaka będzie najlepsza myszka do 100 zł?

Dobra myszka do 100 zł? To możliwe, jeśli szukasz akcesorium komputerowego do pracy biurowej czy codziennego przeglądania internetu. Budżetowe modele mogą być również funkcjonalne, czego najlepszym przykładem są najlepsze myszki do 100 zł, które znajdziesz na końcu tego artykułu. Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu, czy w tej cenie są dostępne akcesoria dla graczy oraz komu sprawdzi się najlepsza myszka do 100 zł!

Najlepsza myszka do 100 zł – przewodowa czy bezprzewodowa?

Tania myszka do 50 zł czy 100 zł jest doskonałym wyborem do codziennej pracy z komputerem. Na co zwrócić uwagę, szukając najlepszej myszki do 100 zł? Zacznij od określenia sposobu komunikacji. Do wyboru masz modele bezprzewodowe i przewodowe. Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie najważniejsze informacje na temat każdego typu.

Myszka bezprzewodowa do 100 zł

Jest przede wszystkim mobilna, a tym samym zapewnia maksymalną swobodę ruchów i komfort użytkowania (oczywiście we wskazanym zasięgu). Wystarczy podłączyć adapter do wejścia USB i gotowe.
A co z wadami? Nawet najlepsze myszki bezprzewodowe do 100 zł mogą rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie. Dodatkowo mogą reagować z lekkim opóźnieniem oraz są zazwyczaj cięższe od swoich przewodowych odpowiedników.

Myszka przewodowa do 100 zł

Może pochwalić się szybkością działania i brakiem problemu z zakłóceniami spowodowanymi problemami z łącznością. Dodatkowo, jest stale zasilana i reaguje w czasie rzeczywistym, a tym samym może być dobrym wyborem dla graczy. 
A jak wyglądają wady myszki przewodowej? Jedną z nich jest ograniczenie kablem. Niektórym przewód może też przeszkadzać i plątać się na biurku.

Jaką myszkę do 100 zł wybrać – laserową czy optyczną?

Kolejną decyzją, jaką musisz podjąć w trakcie zakupu, jest określenie rodzaju akcesorium komputerowego. Jaką myszkę do 100 zł wybrać – laserową czy optyczną? To zależy. Pierwsza propozycja jest nowoczesnym rozwiązaniem, które może pochwalić się lepszą czułością i precyzją działania. Właśnie dlatego myszka laserowa sprawdza się najlepiej u osób, u których mają one szczególne znaczenie, czyli na przykład u graczy czy grafików.
Z kolei myszka optyczna jest tańsza od swojego laserowego odpowiednika. W trakcie działania wykorzystuje diody LED, które przesyłają sygnał do komputera. Nie brakuje też malutkiej kamery, która nieustannie kontroluje ruchy wykonywane akcesorium. W przypadku myszki optycznej za 100 zł nadal możesz liczyć na szybkość działania.

Na co jeszcze możesz liczyć, kupując myszkę do 100 zł?

Na co jeszcze możesz liczyć, wybierając jedną z najlepszych myszek do 100 zł?
  • Interfejs: Bluetooth, USB lub Wi-Fi
  • Liczba przycisków: od 2 do nawet 11
  • Rozdzielczość: w najlepszych myszkach do 100 zł wynosi ona nawet 16 000–18 000 DPI
  • Zasięg: nawet ponad 10 m
  • Podświetlenie myszy
  • Dodatek programowalnych przycisków

Myszka za 100 zł – dla kogo będzie odpowiednia?

Komu polecamy myszki do 100 zł? Przede wszystkim klientom, którzy szukają budżetowego rozwiązania. Być może potrzebujesz nowego akcesorium do pracy albo zaczynasz swoją przygodę ze światem gamingu – w takich sytuacjach tanie i funkcjonalne akcesorium jest strzałem w dziesiątkę.
Polecane myszki do 100 zł, w tym zarówno modele bezprzewodowe, jak i przewodowe, sprawdzają się znakomicie do domowego użytku i w pracy biurowej. To także dobry wybór dla osób, które nie lubią korzystać z touchpada w laptopie. W ofercie producentów znajdziesz także cichą myszkę idealną dla tych, którzy nie lubią głośnego klikania.

Czy można kupić dobrą myszkę gamingową do 100 zł?

Mamy dobrą wiadomość! Jeśli szukasz dobrej myszki gamingowej do 100 zł, to bez problemu ją znajdziesz. Na rynku czekają dziesiątki budżetowych modeli stworzonych specjalnie z myślą o graczach, a wśród nich propozycje od takich marek jak Logitech, Acer, Acme, Defender, Fury, Genesis czy Natec.
Czym mogą pochwalić się najlepsze myszki dla graczy do 100 zł? Wieloma przyciskami, precyzyjnym śledzeniem gwarantowanym przez optyczne sensory, regulowanymi poziomami DPI oraz możliwością personalizacji. Nie brakuje również praktycznego podświetlenia. Większość myszek gamingowych do 100 zł jest dostępna w wersji z przewodem.

Najlepsze myszki do 100 zł – zobacz polecane akcesoria komputerowe

Wiesz już, jakie parametry może mieć myszka do 100 zł. A jakie konkretne modele warto rozważyć w trakcie zakupu? I na to pytanie mamy odpowiedź! Zobacz najlepsze myszki do 100 zł, które cieszą się aktualnie największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl.

Gembird Musw-4Bsc-01

Jedna z najlepszych myszek bezprzewodowych do 100 zł. Optyczny model jest wyposażony w 4 przyciski, 3 tryby rozdzielczości ruchu oraz odbiornik USB Type-C. Akcesorium współpracuje z systemem operacyjnym Windows.

Logitech M185 Swift

Polecana myszka bezprzewodowa do 100 zł. Akcesorium jest wyposażone w 3 przyciski i interfejs Wi-Fi oraz ma wyprofilowany kształt. Dodatkowo może pochwalić się aż 12-miesięczną żywotnością baterii, prostą instalacją typu plug and play oraz współpracą z systemami Windows, Mac, Linux i Chrome OS.

Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse Silent Edition

Jeśli szukasz cichej myszki do 100 zł, to właśnie trafiłeś na swojego faworyta. Optyczne akcesorium bezprzewodowe ma 5 przycisków oraz interfejsy USB i Bluetooth. Do jego zalet zaliczamy ergonomiczny kształt, rozdzielczość na poziomie 1300 DPI oraz dostępność dwóch wersji kolorystycznych – białej i czarnej.

Hama Mw-300

Kolejna polecana myszka optyczna do 100 zł. Bezprzewodowe akcesorium komputerowe ma 3 przyciski i pokrętło oraz zostało wyposażone w złącze USB i specjalne wyciszenie klawiszy, dzięki któremu możesz korzystać z komputera bez zakłócania spokoju innym. Myszka ma także zasięg do 8 m oraz została zaprojektowana w taki sposób, aby leżała wygodnie w dłoni osób zarówno leworęcznych, jak i praworęcznych.
Zdjęcie: LightFieldStudios / Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.