Data publikacji:

Najlepsza zabawka dla 10-latka – co wybrać?

Szukasz pomysłu na prezent dla swojej pociechy? W niniejszym artykule znajdziesz wiele ciekawych inspiracji. Podpowiemy, które z dostępnych artykułów dla dzieci można określić mianem „najlepsza zabawka dla 10-latka”. Wskażemy również, jaka zabawka dla 10-latka nie dość, że się mu spodoba, to jeszcze pozwoli rozwinąć pasje.

najlepsza zabawka dla 10 latka

Najlepsza zabawka dla 10-latka – co ją cechuje?

Które z dostępnych artykułów dla dzieci można określić mianem najlepszej zabawki dla 10-latka? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Rodzic, który szuka idealnego prezentu dla swojej pociechy, powinien kierować się kilkoma kryteriami. Zabawka powinna:

  • być dostosowana do wieku dziecka;
  • mieć edukacyjny charakter;
  • dobrze się prezentować, by być w oczach dziecka atrakcyjną;
  • nawiązywać do zainteresowań 10-latka lub rozbudzić w nim zupełnie nowe pasje.

Jaka zabawka dla-10 latka będzie dobra dla dziewczynki, a jaka dla chłopca? Podpowiadamy.

Jaka zabawka dla 10-latka – co kupić dziewczynce?

Zestaw małego naukowca

Jaka zabawka będzie idealna dla 10-latki? Warto sprawdzić zabawki edukacyjne przeznaczone dla małych naukowców. Dziewczynka będzie zachwycona mikroskopem, zestawem do obserwowania owadów czy też laboratorium perfum. Być może w przyszłości zainteresuje się bardziej daną dziedziną, ukończy z wyróżnieniem studia i będzie pracować jako biolog, kosmetolog, fizyk lub chemik?

Książka dla 10-latki

Bardzo dobrym prezentem dla 10-letniej dziewczynki będzie także ciekawa książka, np. J. K. Rowling. Co prawda to nie do końca zabawka, ale jednak dostarczy dziecku wiele rozrywki oraz rozwinie jego wyobraźnię. Inny poczytny autor dziecięcy to Astrid Lindgren. Szwedzka pisarka wydała między innymi takie bestsellery jak „Ronja, córka zbójnika” czy też „Dzieci z Bullerbyn”.

Gra planszowa jako zabawka dla 10-latki

Jako prezent dla 10-latki sprawdzi się również dobra gra planszowa. W tym wieku szczególnie łatwo zainteresować pociechę takimi tytułami jak Wsiąść do Pociągu czy też Carcassonne. Wielu godzin dobrej zabawy dostarczą również takie planszówki jak Domek, Catan, Talizman, 7 Cudów Świata, Dixit czy też Robinson Crusoe.

Jaka zabawka dla 10-latka – co kupić chłopcu?

Gra planszowa fabularna

Jaka zabawka będzie idealna dla 10-latka? Chłopczyk z pewnością doceni prezent w postaci gry fabularnej. Od 10 lat można już spróbować swoich sił w Dungeons & Dragons lub RPG Warhammer. Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebny jest jedynie specjalny podręcznik, kilka kostek oraz grupa przyjaciół chętnych do przeżycia wspólnej przygody.

Własne laboratorium

Ciekawe zabawki dla 10-latka to również zestaw małego architekta, laboratorium mechaniki czy też zdalnie sterowany robot. Tego typu upominki dostarczają wiele radości i satysfakcji, a także uczą różnych dziedzin. Dostępne są nawet roboty, które maluch musi samodzielnie zaprojektować i złożyć.

Tablet graficzny

Jeśli 10-latek lubi rysować, dobrym prezentem dla niego będzie zabawka elektroniczna w postaci tabletu z rysikiem. Urządzenie pozwoli tworzyć różne kreatywne projekty, zarówno w celach naukowych, jak i hobbystycznie, dla rozrywki. Być może kiedyś pasja przerodzi się w dobrze płatną pracę na stanowisku grafika komputerowego lub tatuażysty?

Najlepsza zabawka dla 10-latka – inne propozycje

Co jeszcze można kupić 10-latkowi lub 10-latce? Oto kilka innych ciekawych propozycji.

Drążek do skakania

Ten typ zabawki zachęci do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Wybierając odpowiedni model, warto zadbać o to, aby rączki były obite miękką gąbką – wtedy dziecko będzie miało zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo podczas zabawy.

Elektryczna hulajnoga

Ten typ pojazdu to prawdziwy hit, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Warto dokupić do kompletu kask oraz ochraniacze. Jeśli zdecydujesz się na zakup hulajnogi elektrycznej, przepisy jazdy po mieście będą obowiązkowe do nauki dla dziecka.

Klocki LEGO

Ta zabawka nigdy nie przejdzie na emeryturę. Dostępne są zarówno klasyczne modele, jak i takie, które nawiązują do ulubionych filmów lub bajek. W sklepach można znaleźć także specjalne kreatywne zestawy stanowiące połączenie tradycyjnych klocków z nowymi technologiami takimi jak czujnik koloru i odległości czy też programowalny silnik.

Konsola do gier

To typ prezentu, który przysłuży się dobrze całej rodzinie – na konsoli można bowiem nie tylko grać, ale także oglądać filmy i seriale. Jeśli chodzi o gry, dla 10-latka szczególnie polecamy te o edukacyjnym charakterze, np. Minecraft lub Wiedza to Potęga – w ostatnią z wymienionych z pewnością chętnie zagrają także dorośli.

Przenośna konsola do gier

Nintendo to dobry prezent, jeśli maluch spędza codziennie dużo czasu w autobusie, pociągu lub aucie. Mobilne urządzenie można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, umili ono dłużącą się podróż.

Smartfon

Telefon dla dziecka powinien mieć mocną baterię, dobrej jakości aparat fotograficzny oraz moduł lokalizujący GPS.

Smartwatch

Zegarek może posiadać wiele ciekawych funkcji – poza wskazywaniem daty i godziny może on również wyświetlać powiadomienia czy też motywować do ruchu na świeżym powietrzu. Dostępne są nawet modele ze wbudowanym nadajnikiem GPS i alarmem SOS, dzięki którym rodzice mogą monitorować bezpieczeństwo dziecka.

Zdalnie sterowany dron

Bardzo modną zabawką dla dzieci w wieku powyżej 8 lat jest dron. Sprzęt wyposażony w kamerę może posłużyć do obserwowania przyrody, dzięki niemu cała rodzina będzie mieć także piękne pamiątki z wakacji w postaci efektownych zdjęć oraz filmów kręconych z powietrza. Jaki dron kupić? Postaw na modele rekreacyjne.

Autorka: Alicja Hudzik