Data publikacji:

Najlepsze filmy erotyczne. Ranking TOP10 

Jakie najlepsze filmy erotyczne wydała światowa kinematografia? W poniższym artykule prezentujemy subiektywny ranking 10 najlepszych filmów erotycznych, najbardziej rozbudzających zmysły i najlepiej skonstruowanych pod względem formalnym. Oto i one! 

książka z humorem

1. Marzyciele (1968)

Wielu kinomanów zgodzi się z tym, że to właśnie „Marzyciele”, a więc film w reżyserii Bernarda Bertolucciego, jest jednym z najbardziej istotnych w gatunku kinematografii erotycznej. Włoskie filmy erotyczne należą do ścisłej czołówki światowej i nie inaczej jest w przypadku „Marzycieli”. Ten film to gra rozgrywająca się w Paryżu wiosną 1968 roku między amerykańskim studentem Matthew a francuskimi siostrą i bratem, Isabelle i Theo. Trójka młodych ludzi bada granice swojej seksualności, sprawdza, jak daleko mogą się posunąć, a widz wpędzany jest w zdumienie, pożądanie i zachwyt. 

2. Nimfomanka (2013)

Filmy erotyczne w wykonaniu Larsa von Triera (niemal każdy jego film nasycony jest erotyzmem i niezwykle zręcznie sportretowanymi napięciami seksualnymi) opowiada historię tytułowej nimfomanki, Joe, która półprzytomna zostaje odnaleziona i uratowana przez Seligmana, starego kawalera. Opowiada mu historię swojego życia, nad którą ciąży piętno uzależnienia od seksu i jego konsekwencji. 

3. Życie Adeli (2013) 

Francuskie filmy erotyczne są niezwykłe z wielu względów. W przypadku „Życia Adeli” wyreżyserowanego przez Abdellatifa Kechiche'a owa niezwykłość wyraża się w doskonałym portrecie dwóch nastolatek, Adeli i Emmy, które dopiero wkraczają w dorosłość. Robią to razem, bo między dwójką bohaterek rodzi się głębokie uczucie, pełne erotyzmu i odkrywanej wspólnie seksualności. 

4. 9 i pół tygodnia (1986) 

Czym odznaczają się najlepsze filmy erotyczne światowej kinematografii? Odpowiedź stanowi dzieło Adriana Lyne'a, który portretuje związek rozwiedzionego trzydziestolatka z kobietą, która nieomal pożera go swoją rozbuchaną seksualnością. Sceny gry wstępnej prowadzonej między bohaterami przeszły do historii kinematografii erotycznej! 

5. 50 twarzy Greya (2015) 

Co ciekawe, nowe filmy erotyczne potrafią być bardzo grzeczne. Nawet wtedy, kiedy ich tematyka zahacza o zjawisko zwane BDSM. Film w reżyserii Sama Tylora-Johnsona opowiada historię tytułowego Greya, który poznaje studentkę literatury, Anastasię, i wprowadza ją w świat perwersyjnego seksu. 

6. Gorzkie gody (1992)

Film ten został nakręcony przez Romana Polańskiego i pozostaje jednym z najciekawszych filmów erotycznych, jakie istnieją. Opowiada historię romansu sparaliżowanego pisarza Oskara, który odbywa rejs ze swoją żoną, Mimi. Poznają oni parę Anglików, Fionę i Nigela. Oscar opowiada historie i intymne szczegóły z życia seksualnego swojej żony Nigelowi, który pod ich wpływem rozbudza w sobie fascynację Mimi. 

7. Wyznania gejszy (2005)

Amerykański film w reżyserii Roba Marshalla. Główną bohaterką jest Chiyo, która w wieku dziewięciu lat zostaje sprzedana do domu gejsz. Film stanowi swego rodzaju spowiedź z całego życia bohaterki. Historia pełna miłości i erotyzmu, który można odnaleźć nawet w nieprzyjaznym świecie, gdzie seks jest towarem tak jak wszystko inne. Film erotyczny dostępny na platformie Netflix! 

8. 9 Songs (2004) 

Michael Winterbottom stworzył jeden z najodważniejszych filmów, jakie wydała brytyjska kinematografia. Główni bohaterowie tej przepełnionej odważnymi scenami seksu historii poznają się na koncercie, który odbywa się w klubie zwanym Brixton Academy. Idą ze sobą do łóżka, a każda scena nawiązuje do tytułowych piosenek granych, które można usłyszeć w filmie. 

9. Seks to nie wszystko (2005)

Kanadyjski dramat erotyczny, w którym miłość przybiera wiele form. Łączy ono dwójkę bohaterów, choć wyrasta z ich uwielbienia seksu, które graniczy z niemal absolutnym hedonizmem. Reżyseria: Clément Virgo. 

10 Służąca (2016) 

Film koreański w reżyserii Parka Chan-wooka. Pewna dziewczyna poddaje się sugestii oszusta, który namawia ją, aby zatrudniła się jako służąca w domu arystokratki. Jej zadaniem jest pomoc oszustowi w uwiedzeniu zamożnej kobiety. Film jest niesamowicie skonstruowany, pełny napięcia, erotyzmu i odważnych scen łóżkowych, które trudno zapomnieć! 

Autor: Krzysztof Ostrowski