Data modyfikacji:

Najlepsze filmy romantyczne – idealne na randkę

Szukasz pomysłu na wyjątkową randkę? Proponujemy romantyczny seans filmowy. W wyborze odpowiedniego tytułu pomoże nasze zestawienie. Zobacz subiektywną listę najlepszych filmów romantycznych o miłości.

Najlepsze filmy romantyczne – nie tylko komedie romantyczne

Oglądanie poruszających miłosnych historii sprzyja bliskości i buduje pozytywną atmosferę w związku. Seans może być sposobem na spędzenie miłego wieczoru, a także doskonałym wstępem do rozmów na wiele ważnych tematów. Aby stworzyć romantyczny nastrój, proponujemy przygasić światło i przygotować przekąski, takie jak truskawki i lampka wina.

  1. To właśnie miłość
  2. Pretty woman
  3. Pamiętnik
  4. La la land
  5. Szkoła uczuć
  6. Notting Hill
  7. Planeta singli
  8. Dziennik Bridget Jones
  9. Uwierz w ducha
  10. Do wszystkich chłopców, których kochałam

To właśnie miłość – film o miłości nie tylko od święta

Klasyk nad klasykami. Ta komedia świąteczna ma w sobie tyle uroku, że można ją oglądać w każdej porze roku i nigdy się nie nudzi. Film przedstawia historie kilkorga ludzi, którzy poszukują miłości. Każdy wątek przedstawia to uczucie w inny sposób, ale losy bohaterów są ze sobą połączone. W filmie wystąpiła plejada gwiazd z Hugh Grantem, Colinem Firthem i Keirą Knightley na czele.

Pretty woman – klasyka, która się nie nudzi

„Pretty Woman” to piękny film o nieoczywistej miłości, jaka rodzi się między biznesmenem i prostytutką, którą wynajmuje na kilka dni, aby udawała jego dziewczynę. Ich dziwna, ale bardzo zabawna historia, udowadnia, że prawdziwe uczucie może się pojawić w różnych okolicznościach. W filmie w rolach głównych wystąpił świetny duet aktorski: Richard Gere oraz Julia Roberts.

Pamiętnik – wyciskacz łez

Jest to jedna z najpopularniejszych ekranizacji powieści Nicholasa Sparksa. Jeśli zdecydujecie się na oglądanie „Pamiętnika”, koniecznie przygotujcie chusteczki, ponieważ z pewnością podczas seansu uronicie niejedną łzę. Film opowiada historię wielkiej miłości opowiadaną przez męża chorej na Alzheimera żony. W filmie genialne kreacje stworzyli: Rachel McAdams oraz Ryan Gosling, którzy w trakcie zdjęć do tego obrazu sami zostali parą.

La la land – muzyczny film romantyczny

Najpiękniejsze filmy o miłości nie zawsze kończą się happy endem, tak jak w przypadku obrazu „La la land”, który opowiada o skomplikowanej miłości między muzykiem jazzowym oraz początkującą aktorką. Obydwoje przyjeżdżają spełniać swoje marzenia w Hollywood. Niestety kariera nie zawsze może iść w parze z miłością. Ich marzenia o sukcesie zawodowym wymagają od nich bardzo trudnych decyzji.

Szkoła uczuć – film o miłości nie tylko dla nastolatków

Film oparty na doskonałej książce Nicholasa Sparksa, mistrza opowiadania o miłości. „Szkoła uczuć” przedstawia losy dwójki nastolatków – szkolnej gwiazdy Landona oraz nieśmiałej, szarej myszki Jamie. Chociaż miłość w liceum często bywa niedojrzała, w ich przypadku jest zupełnie inaczej. Jamie jest śmiertelnie chora, a chłopak zamierza jej udowodnić, że jest miłością jego życia.

Notting Hill – ponadczasowy film o miłości

Ten film to przezabawna komedia romantyczna, w której zagrała dwójka wybitnych aktorów – Julia Roberts i Hugh Grant. Julia wciela się tu w rolę gwiazdy kina, a Hugh jest właścicielem księgarni, który przypadkiem na nią wpada i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Dużym plusem tego filmu jest doskonały angielski humor. Liczne żarty sytuacyjne sprawiają, że nie brakuje powodów do śmiechu podczas seansu.

Planeta Singli – polska komedia romantyczna

Ta polska komedia to idealna propozycja na przyjemny wieczorny seans. Film przedstawia historię Ani, która bez skutku poszukuje prawdziwej miłości. W wyniku braku innych pomysłów dziewczyna decyduje się skorzystać z aplikacji, która pomaga znaleźć miłość w sieci. Jej nieudane randki stają się inspiracją dla dziennikarza telewizyjnego, który proponuje jej współpracę w przygotowaniu programu bazującego na jej relacjach z miłosnych poszukiwań.

Dziennik Bridget Jones – film o miłości na podstawie książki

Najlepszą wizytówką tego filmu jest fakt, że został zrealizowany przez twórców takich znakomitych tytułów jak „Cztery wesela i pogrzeb” czy „Notting Hill”. Film został oparty na znakomitej powieści, uwielbianej przez kobiety autorki, Helen Fielding. Bridget Jones jest po trzydziestce, ale w jej życiu panuje wielki chaos. Kobieta jest zakochana w swoim szefie, ma problemy z nadwagą i nałogami. Jej życie się odmienia, kiedy na jej drodze staje prawnik Mark Darcy. Bridget o swoich codziennych troskach pisze w swoim sekretnym dzienniku.

Uwierz w ducha – wzruszający film o miłości

Chcąc wymienić najlepsze filmy romantyczne wszech czasów nie można pominąć tego tytułu. „Uwierz w ducha” to niezwykle wzruszający film, pokazujący, że miłość nie zna żadnych granic. Zastrzelony przypadkowo Sam powraca jako duch, aby chronić swoją ukochaną żonę. Kobieta szybko zaczyna wyczuwać obecność męża.

Do wszystkich chłopców, których kochałam – komedia romantyczna od Netflixa

Zastanawiasz się, czy znajdziesz komedie romantyczne na Netflixie? Odpowiedź brzmi tak! Jest ich tam całkiem sporo. W ofercie Netflixa znajduje się cała masa dobrze znanych tytułów i wiele nowych i świeżych historii. Oprócz klasyków polecamy oryginalne produkcje Netflixa, takie jak np. „Do wszystkich chłopców, których kochałam” – zabawna historia miłosna, która spodoba się zarówno nastolatkom jaki i odrobinę starszym widzom. Film został oparty na bestsellerowej powieści Jenny Han o tym samym tytule i przedstawia historię Lary – nastolatki, której życie zostaje zburzone po tym, jak jej sekretne listy miłosne do różnych chłopców zostają odkryte.

Autorka: Oliwia Stradowska