Data publikacji:

Wybierz najlepszy klimatyzator. Ranking klimatyzatorów

Polskie lata są coraz bardziej upalne, stąd z roku na rok wzrasta zainteresowanie klimatyzatorami. Z komfortu, jaki dostarcza klimatyzacja, chcą również korzystać mieszkańcy bloków. Latem w mieszkaniu w bloku może zrobić się bardzo duszno, a dokuczliwie wysoka temperatura sprawi, że spędzanie czasu we własnym domu staje się udręką. W takiej sytuacji pomocna jest klimatyzacja, która usuwa nadmiar ciepła z pomieszczeń i przyjemnie schładza mieszkanie. Jaki będzie najlepszy klimatyzator do mieszkania w bloku? Sprawdź nasz ranking i przekonaj się już dziś!

klimatyzator

Klimatyzatory do mieszkania: czy to działa?

Aby móc zamontować w mieszkaniu w bloku klimatyzator, potrzebna jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej. Jednak ta nie zawsze jest chętna do dopuszczenia montażu klimatyzatora. Urządzenia te mogą emitować hałas, który będzie uciążliwy dla innych mieszkańców bloku. Jeśli budynek jest zabytkowy, wspólnota może wymagać pisemnej zgody od konserwatora zabytków.

Jeśli nie chcemy przechodzić przez wojnę ze spółdzielnią, możemy zdecydować się na jeden z modeli z rankingu wentylatorów pokojowych. Świetnym rozwiązaniem są także najlepsze klimatyzatory przenośne. Ich zaletą jest to, że są gotowe do działania od razu po zakupie i nie wymagają specjalistycznego montażu. Aby z nich skorzystać, należy otworzyć okno i wystawić przez nie rurę, przez którą urządzenie będzie usuwać z mieszkania ciepłe powietrze.

Atutem tych klimatyzatorów do mieszkania jest ich atrakcyjna cena - jest ona stosunkowo niższa od ceny urządzeń sufitowych lub podłogowo-sufitowych. Ich wadą jest jednak to, że można nimi schładzać tylko jedno pomieszczenie na raz. Mały klimatyzator przenośny może świetnie sprawdzić się w kawalerce lub niewielkim mieszkaniu. Jeśli twoje mieszkanie jest kilkupokojowe, klimatyzator przenośny może nie być całkiem wydajny.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? Producenci urządzeń do klimatyzacji często oferują swoim klientom darmowe kalkulatory liczące zapotrzebowanie na moc chłodniczą dla naszego mieszkania. Dzięki niemu dowiesz się, jaka będzie najlepsza moc klimatyzatora dla powierzchni twojego mieszkania. Zanim więc zdecydujesz się na zakup wybranego modelu, sprawdź, czy jego praca będzie wydajna. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest zainwestować w klimatyzator stacjonarny, np. ścienny.

Klimatyzator ścienny montuje się na ścianie lub na suficie. Nie posiada dużej mocy chłodzenia, dlatego dobrze sprawdza się w niewielkim mieszkaniu, z którego będzie w stanie szybko pozbyć się gorącego powietrza.

Przed zakupem najlepszego klimatyzatora warto też zastanowić się, jaki sposób obsługi urządzenia będzie nam bardziej odpowiadał. Pracą klimatyzatora manualnego sterujemy przy użyciu panelu, który znajduje się na obudowie urządzenia. Z kolei klimatyzator zdalny posiada pilot, dzięki któremu nie musimy za każdym razem podchodzić do urządzenia.

Klimatyzator do mieszkania: ranking

Zastanawiasz się, jaki dobrać odpowiedni klimatyzator do mieszkania w bloku? Sprawdź nasze propozycje z rankingu klimatyzatorów.

Whirlpool PACW29COL

Ten mały klimatyzator przenośny to jeden z faworytów jeśli chodzi o klimatyzację do mieszkania. Whirlpool PACW29COL to klasa energii chłodzącej A, co oznacza, że zapewnia on bardzo dobre rezultaty, nie pobierając przy tym dużo energii. Jego wydajność chłodnicza wynosi 9000 BTU, co oznacza, że skutecznie poradzi sobie z wychładzaniem pomieszczeń o powierzchni ok. 2030 m².

Urządzenie jest sterowane pilotem z wbudowanym czujnikiem temperatury, dzięki czemu ustawienie komfortowej dla domownika temperatury jest bardzo proste. Kolejnym atutem tego klimatyzatora jest cichy tryb pracy - poprzez powolne uruchamianie parownika i wentylatora poziom hałasu obniża się nawet o 70%.

Gree Bora

Jaki będzie najlepszy klimatyzotor do bloku Jeśli wspólnota mieszkaniowa wyraziła zgodę na zamontowanie klimatyzacji ściennej, dobrym wyborem będzie produkt Gree Bora. Jego obsługa jest bardzo prosta, a on sam pracuje dobrze i wydajnie. Jest niewielki i ładnie zaprojektowany, idealnie więc wpasuje się w każde wnętrze.

Ciekawą funkcją jest tryb turbo, który umożliwia błyskawiczne schłodzenie pomieszczenia. Czy może być coś lepszego po powrocie do domu w długi, upalny dzień? Klimatyzator Gree Bora dba też o stan powietrza w mieszkaniu - posiada wbudowany jonizator plazmowy, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów i wirusów. Ten klimatyzator do domu z naszego rankingu również jest obsługiwany za pomocą bezprzewodowego pilota, a sterowany może być także za pomocą wi-fi.

Sencor SFN

To urządzenie z rankingu klimatyzatorów pełni aż trzy funkcje - może działać jako wentylator, nawilżacz powietrza oraz schładzacz powietrza. Posiada też trzy tryby pracy: może chłodzić ze stałym natężeniem, imitować naturalny powiew oraz utrzymywać stałą temperaturę w trakcie nocy. Jego sterowanie jest zdalne za pomocą pilota. Jest to cichy i mały klimatyzator, który nie zajmuje dużo miejsca i ładnie się prezentuje.

Electrolux EXP26U338CW

Jeden z najlepszych klimatyzatorów przenośnych do mieszkania. Wyposażony został w trzy funkcje: chłodzenie, suszenie, wentylator. 4 poziomy prędkości pracy wentylatora sprawią, że idealnie dopasujesz temperaturę wnętrza. Dodatkowym atutem jest cicha pracy oraz możliwość sterowania pilotem.

Autorka: Patrycja Hendzel