Aczkolwiek trzeba zauważyć, że taka sytuacja jeszcze kilkadziesiąt lat temu była nie do pomyślenia. Najlepszym na to dowodem są wyniki sprzedażowe francuskiego Asteriksa.
Mimo to warto jednak pamiętać o tak kultowych pozycjach jak Kajko i Kokosz, Tytus, Romek i A’Tomek, Kapitan Kloss czy Funky Koval.
Trzeba natomiast brać pod uwagę to, że w przypadku niektórych dzieł liczone były pojedyncze zeszyty (np. u Supermana), natomiast w innych w grę wchodziły tomy grubości książek (One Piece).
Postać inspirująca, o potężnej sile fizycznej. Lecz to nie muskuły definiują Kal-Ela, tylko jego wrodzone dobro, którym obdarza cały świat. W pełni zasłużone pierwsze miejsce.
Wieczorami zamienia się w analitycznego detektywa, zaślepionego usilną potrzebą zwalczania przestępczości w Gotham City. Skomplikowana postać, która doczekała się wielu wariacji, zarówno komiksowych, jak również growych i filmowych.
Kapitan po zjedzeniu Gum-Gumowocu otrzymuje zdolności rozciągania swojego ciała niczym gumy. W One Piece nie zabrakło widowiskowych starć z przeciwnikami oraz abstrakcyjnego humoru charakterystycznego dla japońskich komiksów.
Peter Parker (w zależności od komiksów) chodzi do szkoły, pracuje jak normalny obywatel i ma problemy, z jakimi spotykamy się na co dzień. To po prostu przyjazny Pajączek z sąsiedztwa, którego popularność jest w pełni uzasadniona.
Przez kilkanaście lat powstawały kolejne tomy, które w latach 90. musiały niestety ustąpić napływowi zagranicznych komiksów o superbohaterach. Nie zmienia to faktu, że prace nad kolejnymi tomami Asteriksa nadal trwają, a jego popularność nie przeminie zbyt prędko.
Głównym bohaterem serii jest ciamajdowaty Charlie Brown, który nie radzi sobie zbyt dobrze w sporcie, a jego pewność siebie blokowana bywa przez strach przed otoczeniem. W życiu pomaga mu jego wyszczekany pies Snoopy, będący swoistą wizytówką Peanuts.
Komiksowa historia najszybszego rewolwerowca polującego na głupich braci Dalton była niezwykle zabawna i inteligentna. Twórcy nie stronili od metakomentarzy do czasów współczesnych, które doskonale zgrywały się z westernową otoczką.
Golgo 13 opowiada o niejakim Duke’u Togo będącym najlepszym płatnym zabójcą na świecie. Seria rozpoczęła się w 1969 roku i wydawana jest do dzisiaj.
Ich zagrożeniem nie tylko są wymyślni przeciwnicy, ale przede wszystkim psychika i poczucie odrzucenia przez społeczeństwo.
Ta, jak widać, sprzedawała się na tyle dobrze, żeby trafić do zestawienia najbardziej popularnych komiksów.