Data modyfikacji:

Nela mała reporterka – książki i kolejność ich czytania

Dziewczynka opowiada o swoich podróżach widzianych oczami dziecka. Zachwyca się zwyczajami egzotycznych zwierząt i przybliża zwyczaje plemion zamieszkujących odległe zakątki świata. Fascynuje ją nie tylko to, co jest na lądzie, ale także podwodny świat zwierząt. Dzięki książkom Neli, twoje dziecko, nie wychodząc z domu, może wybrać się w daleką podróż. Nela mała reporterka to książki dla dziewczynek, ale także dla chłopców i dorosłych. Sprawdź, którą książkę Neli wybrać dla dziecka.

dziewczynka czyta książkę

Nela mała reporterka – książki nie tylko dla dziewczynek

Kim jest Nela? Nela to młoda dziewczynka, która wraz z pomocą rodziców tworzy reportaże, w których jest bohaterką i narratorką. Opisuje wyprawy do najdalszych zakątków świata, występuje także w programie telewizyjnym, w którym przedstawione są relacje z jej podróży oraz prowadzi audycję radiową. Ta mała dziewczynka przyszła na świat w 2005 roku, a swoją pierwszą książkę wydała jako ośmiolatka, w 2014 roku. Obecnie jest już nastolatką i wciąż rozwija się w kierunku poznawania świata i ludzi. Bierze udział w akcjach społecznych i humanitarnych, a także pracuje nad swoją fundacją, która angażuje w obserwację i badanie przyrody wielu naukowców i dzieci.

Dziewczyna opisuje swoje podróże w sposób dostępny dla każdego czytelnika. Potrafi zaciekawić małe dziecko, ale też udaje jej się zaskoczyć wielu dorosłych, dzięki licznym ciekawostkom. Wbrew pozorom książka nie jest przeznaczona tylko dla dziewczynek, ale także dla chłopców. Bohaterka skupia się na swoich podróżach, ciekawych miejscach, ludziach i przede wszystkim zwierzętach. Jeśli szukasz ciekawej książki dla swojej pociechy, reportaże Neli to strzał w dziesiątkę.

10 niesamowitych przygód Neli

To pierwsza książka małej podróżniczki, która zapoczątkowała serię reportaży. Dziewczynka opowiada o podróży po Tajlandii i zakątkach Indonezji. Nie jest to jednak typowy przewodnik turystyczny. Reporterka opisuje swoje przygody w przenikliwy, ale też ciekawy sposób. Dociera nie tylko do dzieci, ale także do dorosłych.

Nela na 3 kontynentach

Reporterka opowiedziała w przenikliwy i niezwykle dojrzały jak na dziecko sposób o hipopotamach, krokodylach, flamingach lwach, skorpionach, żółwiach i o wodospadzie. Między opowieści wplecione zostały ciekawostki dotyczące zwierząt lub miejsc, w których znajdowała się Nela mała reporterka – książka zachęca dzieci do empatii i poznawania świata w nieszablonowy sposób.

Nela i tajemnice świata

Kolejna część opowiada o zwyczajach różnych plemion zamieszkujących m.in. Afrykę. Nela zwróciła uwagę na kobiety „z długimi szyjami” oraz inne niecodzienne dla Europejczyków zabiegi, którym poddają się kobiety na innych kontynentach, by zostały uznane za piękne. Dziewczynka opisuje też w niezwykle wciągający sposób tukany i żółwie morskie, które stanęły na jej drodze.

Nela na tropie przygód

Jeśli masz ochotę wybrać się ze swoim dzieckiem i małą Nelą na Mauritius, koniecznie przeczytajcie razem tę książkę. Bohaterka opowiada o schronisku dla żółwi, przy okazji tłumaczy, jak zbudowany jest pancerz żółwi, oraz wspomina o zwyczajach żółwi i ich fizjologii.

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

Jeśli chcesz zainteresować swoje dziecko Ameryką Łacińską, w tym Machu Picchu w Peru, to książka dla was. Nela opowiada też w tej części o ocelotach, historiach ludzi, których spotkała i o nurkowaniu. Obowiązkowa pozycja dla każdego małego podróżnika.

Nela na kole podbiegunowym

Mała bohaterka opowiada o Grenlandii, wielorybach i górach lodowych. Wspomina także o zwierzętach żyjących w Finlandii i na Islandii oraz zdradza tajemnice Laponii. Wzbogaca wiedzę nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych. Nela mała reporterka w książce zamieściła wiele zdjęć i grafik, a dzięki kodom QR także filmiki z podróży.

Nela i skarby Karaibów

Mała reporterka opowiada o tajemniczych wyspach, które leżą gdzieś na Morzu Karaibskim, odkryciu Ameryki oraz o ciekawostkach związanych z piratami. Historie są na tyle wciągające, że twoje dziecko poczuje, jakby wraz z Nelą szukało zaginionych skarbów, płynęło łódką lub leciało helikopterem.

Nela i tajemnice oceanów

Dziewczynka opowiada o nurkowaniu, podwodnym życiu ryb i wodnych ssaków, szuka rekinów, delfinów oraz krów morskich. Podgląda życie płaszczek oraz próbuje wtopić się w tłum w ławicy makreli. Książka jest pięknie wydana, wraz z zachwycającymi grafikami i zdjęciami, nawet tymi ze świata pod wodą.

Nela i polarne zwierzęta

Po wyprawie w ciepłe kraje przychodzi czas na powrót do mroźnych krain. Nela mała reporterka w swojej dziesiątej już książce skupia się na zwierzętach polarnych. Poszukuje zwierząt lądowych, ale zabierze twoje dziecko także do świata podwodnego, gdzie pozna orki i odkryje, jak wygląda arktyczna rafa. Pakujcie ciepłe swetry i przenieście się wraz z Nelą do mroźnego świata zwierząt polarnych.

Nela na wyspie rajskich ptaków

Dziewczynka zabierze swoich czytelników na koniec świata, a dokładnie do Papui-Nowej Gwinei, gdzie naukowcy wciąż odnajdują nowe, nieopisane wcześniej gatunki zwierząt. Opisuje zwyczaje tamtejszych plemion, zachwyca się śpiewem rajskich ptaków i eksploruje nie tylko ląd, ale także podwodny świat zwierząt wokół wyspy.

Nela i sekrety dalekich lądów

Wyprawa Neli skupia się na poznawaniu tajemnic wyspy Borneo i ich mieszkańców. Opowiada o nosaczach, endemicznych stworzeniach zamieszkujących okolicę wyspy i skarłowaciałych zwierzętach. Relacjonuje także swoją nocną wyprawę do dżungli oraz tłumaczy, kim byli łowcy głów.

Nela i wyprawa do serca dżungli

Nela podąża śladami pewnego podróżnika, którego notatki z podróży sprzed ponad stu lat znalazła w antykwariacie. Dzięki dziewczynce poznasz moc dżungli, zwierzęta zamieszkujące serce borneańskiej dżungli, dawne wierzenia plemion oraz ich przesądy.

Nela i kierunek Antarktyda

Trzynastoletnia już Nela wybrała się w podróż, by zobaczyć na własne oczy wielkie lodołamacze. Odwiedziła kolonię pingwinów i spotkała słonie morskie, a nawet pływała w lodowatej wodzie za pomocą specjalistycznego sprzętu. Bądźcie gotowi na wielkie emocje z wyprawy na lądzie, ale także z relacji pod lodem!