Data modyfikacji:

GoPro Hero 11 i GoPro Hero 11 Mini – nowe kamery sportowe z jeszcze lepszą jakością obrazu 

GoPro Hero 11 i GoPro Hero 11 Mini to zupełnie nowe kamery sportowe, które w porównaniu do poprzedniego modelu zyskały większą matrycę, a co za tym idzie, będą w stanie nagrywać filmy w jeszcze lepszej jakości. Nowe kamery będą dostępne w całkiem niezłej cenie. Sprawdź, co jeszcze potrafi nowe GoPro Hero 11. 
GoPro Hero 11

GoPro Hero 11 – znany wygląd, jeszcze lepsza jakość 

Nowa kamera sportowa pod względem wizualnym nie zmieniła się w sposób znaczący. Wymiary, ułożenie przycisków, a także dwóch wyświetlaczy są w zasadzie identyczne. Sama obudowa została zabezpieczona przed wodą i pozwala na zanurzenie nawet do 10 metrów. Oczywiście jest ona odporna na kurz i uderzenia. Zdecydowanie więcej dzieje się wewnątrz.
GoPro Hero 11 dysponuje matrycą o wielkości 1/1,9” i rozdzielczości 27 Mpix. Większy sensor jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 5,1K i 60 kl./s. Obraz jest ostry i przepełniony szczegółami. Aby rejestrowany materiał wyglądał jeszcze lepiej, producent umożliwia rejestrowanie filmów w 8-bitowych lub 10-bitowych kolorach. To wpływa na zdecydowanie głębsze i bardziej nasycone barwy. 
Inżynierowie GoPro poświęcili dużo uwagi stabilizacji obrazu i po raz kolejny udało się dopracować ją do perfekcji. HyperSmooth 5.0 to technologia, która stabilizuje obraz na podstawie prędkości oraz wykonywanych ruchów. To powoduje, że do nagrywania nie jest już potrzebny gimbal. Ciekawie zapowiada się funkcja Horizon Lock, która utrzymuje linię horyzontu nawet gdy kamera obraca się w zakresie 360 stopni. To wprowadzi zupełnie nową dynamikę do rozmaitych ujęć! 
Kamera sportowa rejestruje obraz w proporcjach 8:7, a następnie przetwarza go do proporcji kinowych 16:9. To powoduje, że ujęcia obejmują większy obszar, co przydaje się szczególnie przy filmowaniu akcji z perspektywy pierwszej osoby. Aby ułatwić nagrywanie i robienie zdjęć, producent stworzył tryb łatwy, który w zasadzie dokonuje wszelkich ustawień za użytkownika. Dla osób lubiących eksperymentować jest przeznaczony tryb profesjonalny, dzięki któremu ustawisz wszystkie niezbędne parametry. 
Dla miłośników nocnego nagrywania pojawiły się trzy tryby TimeLapse. Star Trails rejestruje gwiazdy i pozwala uzyskać charakterystyczne ich rozmycie przy wykorzystaniu ruchu obrotowego Ziemi. Light Painting to tryb do malowania światłem za pomocą latarki lub innego źródła. Trzeci tryb to Vehicles Light Trails, rejestrujący ruch uliczny i tworzący charakterystyczne smugi. Ponadto GoPro Hero 11 może działać jako kamera internetowa. Wystarczy do tego dedykowane oprogramowanie GoPro Webcam, a także przewód USB typu C. 
W zestawie z kamerą znajduje się nowa bateria GoPro Enduro o pojemności 1720 mAh. Dzięki temu kamera jest w stanie pracować o 38% dłużej przy umiarkowanej temperaturze. W zimowych warunkach nowe ogniwo powinno poradzić sobie lepiej niż poprzednicy. Dobra wiadomość jest również taka, że akcesoria z GoPro 9 i GoPro 10 będą współpracowały z nowym modelem. 

GoPro Hero 11 specyfikacja

 • Rozdzielczość matrycy: 27 Mpix 
 • Rozdzielczość filmów: 5K, 4K, 2,7K, 1080p
 • Stabilizacja HyperSmooth 5.0 
 • Łączność bezprzewodowa Wi-Fi + Bluetooth
 • Ekran przedni: 1,4 cala 
 • Ekran tylny: 2,32 cala 
 • Bateria: 1720 mAh 

GoPro Hero 11 Black Mini – budżetowa wersja kamery sportowej wkrótce w sprzedaży

GoPro Hero 11 w wersji Mini została zaprojektowana dla osób, które cenią sobie kompaktowe rozmiary i jednocześnie oczekują perfekcyjnej jakości obrazu. Pod względem specyfikacji GoPro Hero 11 i GoPro Hero 11 Mini nie różnią się praktycznie w ogóle. Nadal mamy do dyspozycji matrycę 27 Mpix, nagrywanie w rozdzielczości 5K, a także stabilizację Hypersmooth 5.0. 
Aby zmniejszyć rozmiary, konieczne było zrezygnowanie z obu wyświetlaczy w kamerze. Sama konstrukcja pozostała niezmieniona i nadal jest odporna na działanie kurzu, błota, a także wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Wodoodporność do 10 metrów pozwoli zanurzyć się bez obaw, aby odkrywać podwodny świat. W odróżnieniu od standardowej wersji, w GoPro 11 Mini pojawiły się dodatkowe uchwyty do mocowania rozmaitych akcesoriów. Z racji mniejszych rozmiarów, w urządzeniu umieszczono baterię o pojemności 1500 mAh. Mimo to kamera sportowa nadal jest w stanie pracować dłużej na jednym cyklu ładowania. 

GoPro Heo 11 Black Mini specyfikacja

 • Rozdzielczość matrycy: 27 Mpix 
 • Rozdzielczość filmów: 5K, 4K, 2,7K, 1080p
 • Stabilizacja HyperSmooth 5.0 
 • Łączność bezprzewodowa Wi-Fi + Bluetooth
 • Bateria: 1500 mAh 

GoPro Hero 11 Black i GoPro Hero 11 Mini - ceny i dostępność 

GoPro Hero 11 Black jest już dostępna do kupienia w cenie 2699 złotych. W zestawie znajdziemy kamerę, jedną baterię, śrubę montażową, klips, etui oraz przewód USB typu C. Twórców z pewnością zainteresuje wersja Creator Edition, która zawiera uchwyt z wbudowanymi nóżkami. W ten sposób można w dowolnym momencie zrobić z niego statyw, aby zrobić zdjęcie lub nagrać film TimeLapse. Ten rozbudowany zestaw zawiera również osłonę przeciwwietrzną do mikrofonu. Ten model został wyceniony na kwotę 3799 złotych. 
GoPro Hero 11 Mini pojawi się w sprzedaży dopiero na początku listopada. Miniaturową kamerę sportową wyceniono na kwotę 2199 złotych. Czy nowe urządzenia namieszają w rankingu kamer sportowych? Przekonamy się już wkrótce.
Zdjęcie: Materiały prasowe
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.