Data modyfikacji:

Ranking kamer sportowych: TOP 10

Uprawiacie dużo sportu, a podróże są waszą pasją? W takim przypadku obowiązkowo powinniście zaopatrzyć się w dobrą kamerę sportową, która zarejestruje wszystkie wasze mniejsze i większe przygody. Z niniejszego tekstu dowiecie się, dlaczego warto kupić taki sprzęt, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu. Sprawdźcie ranking kamer sportowych.

ranking kamer sportowych

Ranking najlepszych kamer sportowych

Kamery sportowe do rankingu były dobierane na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl, a także wedle moich preferencji. Starałem się też stawiać na modele od innych producentów, co przełożyło się na różne przedziały cenowe. Zobaczcie najlepsze kamery sportowe dostępne na Ceneo.pl

 1. Lamax X9.1
 2. GoPro Hero 8
 3. Lamax X10.1
 4. Xiaomi Mijia 4K Action
 5. DJI Osmo Pocket
 6. Eken H9R
 7. Sony HDR-AS50
 8. Xblitz Move 4K
 9. Sony FDR-X3000R
 10. Xiaoyi Yi Action 4K

Dlaczego warto kupić dobrą kamerę sportową?

Cechą charakterystyczną kamer sportowych jest ich niewielki rozmiar. Są to urządzenia, które można przytwierdzić do opaski lub kasku na głowie, a także kierownicy roweru czy nawet deskorolki. Sprzęt powstał z myślą o osobach uprawiających sport, ale nie musi być wykorzystywany wyłącznie przez sportowców.

Kamery sportowe doskonale sprawdzają się również podczas zagranicznych wycieczek. Zajmują bardzo mało miejsca w bagażach, a na miejscu można nagrać nimi fantastyczne materiały, co nie zawsze byłoby możliwe przy użyciu telefonów komórkowych. Wynika to głównie z tego, że dobre kamery sportowe są wodoodporne, dzięki czemu rejestrują wyraźny obraz w morzu lub oceanie.

Przeczytaj także: Kamera do komputera i laptopa - jak wybrać najlepszą?

Kamery sportowe polecane są dla osób aktywnych, które chcą nagrywać porywające filmiki z widokiem pierwszej osoby. Urządzenia przydają się również do treningów – po zakończonych ćwiczeniach można odtworzyć materiał i sprawdzić, jakie błędy się popełniło.

Jak wybrać najlepszą kamerę sportową?

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli kamer sportowych oferujących różną jakość obrazu oraz dodatki wpływające na komfort użytkowania sprzętu. Zazwyczaj zależy to od ceny urządzenia, aczkolwiek nie jest to regułą. Poniżej przedstawię kilka podstawowych parametrów, na które powinniście zwrócić uwagę.

 • Rozdzielczość materiałów i ich płynność – jeżeli zależy wam na jak najlepszym obrazie, to celujcie w kamery sportowe oferujące rozdzielczość 4K UHD. Zwróćcie jednak uwagę na to, że praktycznie wyłącznie w droższych modelach będziecie mogli filmować w 60 lub 120 klatkach na sekundę przy tak dużej rozdzielczości. Im płynniejszy obraz, tym lepiej będą wyglądać zarejestrowane przez was filmy.
 • Wodoszczelność – jeśli planujecie nurkować z kamerą, to upewnijcie się, że jest do tego dostosowana. Plusem wodoodpornych kamer jest także to, że ich obudowy zapobiegają uszkodzeniom wynikającym z upadków, a także osadzaniu się kurzu i pyłków w mechanizmach soczewki.
 • Obiektyw – najlepsze kamery sportowe mają co najmniej 170-stopniowy kąt widzenia. Dzięki temu zarejestrujecie więcej szczegółów i nie będziecie mieć wrażenia, że obraz jest ucięty po bokach.
 • Stabilizacja obrazu – bardzo ważna funkcja dla osób uprawiających sporty ekstremalny lub korzystających z kamer sportowych podczas jazdy na rowerze. Bez odpowiedniej technologii stabilizującej obraz wasze materiały mogą być niewyraźne.
 • Pojemność akumulatorów – z kamer sportowych zazwyczaj będziecie korzystać poza domem, najpewniej w miejscu bez dostępu do gniazdek (np. las). Zwróćcie uwagę na pojemność baterii, żeby mieć pewność, że wystarczy wam na wiele godzin.

Najlepsze kamery sportowe: ranking

Lamax X9.1

Jeżeli chcecie mieć dobrą kamerę sportową, ale nie zamierzacie wydawać przy tym zbyt dużo pieniędzy, to propozycja firmy Lamax powinna was zainteresować. Musicie jednak nastawić się na to, że jedynie w rozdzielczości Full HD będziecie w stanie nagrywać filmy w sześćdziesięciu klatkach na sekundę. Gdyby natomiast nie zależało wam tak bardzo na płynności obrazu, to zawsze zostaje 4K i 30 FPS-ów.

GoPro Hero 8

Produkty GoPro można praktycznie kupować w ciemno, ponieważ to właśnie one rozpoczęły modę na kamery sportowe. Model Hero 8 oferuje jeszcze więcej przydatnych trybów oraz doskonałej jakości materiały. Ponadto dzięki urządzeniu można streamować na żywo filmy w rozdzielczości 1080p.

Nie musicie również martwić się o jakość dźwięku, ponieważ producent wyposażył swój sprzęt w trzy mikrofony z zaawansowaną technologią redukcji szumu wiatru i innych niepożądanych dźwięków. Zasłużone miejsce w rankingu kamer sportowych.

Lamax X10.1

Druga propozycja firmy Lamax w naszym rankingu najlepszych kamer sportowych. Nowy model kamery sportowej firmy Lamax, który jeszcze lepiej radzi sobie z filmami w rozdzielczości Full HD. Zamiast 60 FPS-ów, jak w X9.1, tutaj mamy do czynienia ze stu dwudziestoma klatkami na sekundę.

W zestawie, oprócz kamery, znajdziecie również dodatkową baterię oraz zdalny pilot w formie bransoletki. Dzięki niemu nie musicie odczepiać kamery sportowej od kasku, żeby zmienić parametry rejestrowania materiałów.

Xiaomi Mijia 4K Action

Kolejna budżetowa i dobra kamera sportowa w tym zestawieniu, która choć ma swoje ograniczenia, to jednak cena zdecydowanie przemawia na jej korzyść. Urządzenie posiada 2.5 calowy wyświetlacz umożliwiający podgląd nagranych filmów bądź zrobionych zdjęć. Mijia 4K Action korzysta z dobrodziejstw czujnika Sony IMX317 wychwytującego większą ilość światła, co przekłada się na lepszą jakość przechwyconego obrazu.

DJI Osmo Pocket

Firma DJI postawiła na dobrą kamerę sportową z wbudowanym gimbalem, czyli uchwytem zapewniającym stabilność obrazu pomimo mocnych wstrząsów czy dynamicznych ujęć. Dzięki temu wasze materiały zawsze będą prezentowały się w sposób, jaki sobie zaplanujecie, bez obawy o rozmazany, skaczący obraz. Kolejną zaletą sprzętu jest możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 3840 × 2160 w 60 FPS-ach.

Eken H9R

Kamera sportowa firmy Eken to najtańsze urządzenie w tym rankingu. Nie oczekujcie więc od niej świetnych parametrów, gdyż za tę cenę jest to niemożliwe. Eken H9R jest sprzętem przeznaczonym dla osób, które dopiero chcą się nauczyć posługiwania tego typu urządzeniami i boją się o uszkodzenie droższych modeli.

Sony HDR-AS50

Firma Sony również ma w swojej ofercie dobre kamery sportowe, a jedną z nich jest model HDR-AS50. Urządzenie posiada wbudowany stabilizator obrazu SteadyShot, który w czasie rzeczywistym kompensuje drgania. Nawet jeśli jedziecie rowerem po górzystym terenie, to zarejestrowany film będzie pozbawiony zakłóceń i rozmyć.

Xblitz Move 4K

4K Xblitz to dobra kamera sportowa do 500 mogąca poszczycić się szerokokątnym obiektywem obejmującym aż 170 stopni. Ponadto sprzęt gwarantuje prędkość stu dwudziestu klatek na sekundę przy formacie HD 720p. W zestawie znajdziecie akcesorium na rękę ułatwiające obsługę kamery.

Sony FDR-X3000R

Model FDR-X3000R to nie tylko kamera sportowa dla osób zwiedzających świat, ale także dla ludzi, którzy podczas tych wyjazdów aktywnie spędzają czas wolny. Sprzęt Sony posiada nowoczesny czujnik Exmor CMOS pozwalający na nagrywanie przy bardzo słabym świetle, a także procesor BIONZ X doskonale rejestrujący szybki ruch.

Xiaoyi Yi Action 4K+

Jeżeli szukacie solidnej kamery sportowej 4K, to urządzenie Xiaoyi z pewnością spełni wasze oczekiwania. Kamera rejestruje obraz w sześćdziesięciu klatkach na sekundę w rozdzielczości 3840 × 2160. Ponadto posiada dwa wbudowane mikrofony oraz daje możliwość robienia zdjęć w formacie RAW, co jest przydatne przy późniejszej ich obróbce w programach graficznych.